Rom [RESMİ][10.0]Pixel Experience Rom[Normal-Plus][AOSP][Stable]Capricorn Mi5s[23.12.20][Final]

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Tamamdır full wipe nin ne oldugunu çözdüm format dataymış bu arada full wipe yaptıktan sonra telefon depolamayı görmüyor twrp yi tekrar başlatmak gerekiyor o işlemi yaparken de twrp install yapıp reboot ediyoruz sonrasında işlemler aynı şekilde teşekkürler sorunsuz kuruldu
sevindim sorunu çözdüğünüze ben çok ugrasmistim 3-4 defa sıfırdan mi flash ile rom kurmak zorunda kaldım :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Konu güncellenmiştir.
Android 11 Beta rom yarın yayınlanması bekleniyor.
Android 10 stabil rom 17.11 tarihli yapı ile güncellenmiştir. Denemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz sıfır hata desem yalan

Bence fastboot Roma gerek yok şu anda herşey düzgün çalışıyor ise dahili hafıza hariç silip önce en son çıkan Chima firmware yükleyip ardından romu kurmanız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet ama artık bizim cihaz MIUI de tat vermiyor ya eski miui sürümleri kullanacağım yada bu tarz iyi çalışan bi aosp rom kuracağım. Çok fazla git gel yaşadım alışana kadar çok zorlandım ama bu gerçek varki pixel rom daha hızlı daha performanslı.
En basiti cihaz açılış hızı bile kat kat hızlandı uygulama yükleme ve çalıştırma hızı arttı vs vs..
denedim hocam full wipe tekrar firmware vs herşeyi denedim tek denemediğim sıfırdan mi flash ile rom yüklemek oldu onuda denerim ama :)

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Hocam bende revos ta navi çalışmadı geçen lazım oldu açtım başlat dediğim halde mavi nokta benimle ilerlemedi GPS açık olduğu halde sen denk geldin mi hiç?
Selametle

Birde saf android nasıl kullanılır anlamış değilim MIUI işlemiş iliklere kadar
MIUI candır Mi canan Mix krallll
Gerisi yalan :) ;)
Yok hocam bende sorun yaratmadı daha öncesinde kullanma firsatimda oldu gayet düzgün çalışıyor şuan tekrar test ettim problem yok gibi gözüküyor

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Konu güncellenmiştir.
Android 11 Beta rom yarın yayınlanması bekleniyor.
Android 10 stabil rom 17.11 tarihli yapı ile güncellenmiştir. Denemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz sıfır hata desem yalan

Bence fastboot Roma gerek yok şu anda herşey düzgün çalışıyor ise dahili hafıza hariç silip önce en son çıkan Chima firmware yükleyip ardından romu kurmanız.

Evet ama artık bizim cihaz MIUI de tat vermiyor ya eski miui sürümleri kullanacağım yada bu tarz iyi çalışan bi aosp rom kuracağım. Çok fazla git gel yaşadım alışana kadar çok zorlandım ama bu gerçek varki pixel rom daha hızlı daha performanslı.
En basiti cihaz açılış hızı bile kat kat hızlandı uygulama yükleme ve çalıştırma hızı arttı vs vs..
Gazla hocam gazla :) bu gidişle bende bir deneme yapacağım dayanamayıp; velev ki yaptım her zaman ki gibi yapsam ( pixel romu tele indirdim twrp den yedeği aldım sonra 4 wipe temizlik ardından romu,magisk flaşla teli açmadan aldığım yedeğin sadece veri kısmını seçip yükle son olarak da cache-dalvik yap ve teli aç) sıkıntı olur mu?
İşin içine PC sokarsan ben oynamam ;) kafa basmaz o kadarına :) ne dersin Harun hocam
Selametle

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Gazla hocam gazla :) bu gidişle bende bir deneme yapacağım dayanamayıp; velev ki yaptım her zaman ki gibi yapsam ( pixel romu tele indirdim twrp den yedeği aldım sonra 4 wipe temizlik ardından romu,magisk flaşla teli açmadan aldığım yedeğin sadece veri kısmını seçip yükle son olarak da cache-dalvik yap ve teli aç) sıkıntı olur mu?
İşin içine PC sokarsan ben oynamam ;) kafa basmaz o kadarına :) ne dersin Harun hocam
Selametle
PC ye gerek yok hocam ama dediğiniz gibi veri yedekleyip yükleme yapamazsınız hata alırsınız.islemler twrp versiyonu güncel olacak wipe yap ardından her ihtimale karşı firmware yükle romu yükle yeniden başlat.
Tel açılınca magisk isteğe bağlı yükleyebilirsin hocam

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
PC ye gerek yok hocam ama dediğiniz gibi veri yedekleyip yükleme yapamazsınız hata alırsınız.islemler twrp versiyonu güncel olacak wipe yap ardından her ihtimale karşı firmware yükle romu yükle yeniden başlat.
Tel açılınca magisk isteğe bağlı yükleyebilirsin hocam

O zamanda yeni telefon almış hissiyatı gibi her şeyi baştan yükle ayarla mı olacak yoksa resimleri uygulamaları ana ekran düzeni falan mi cloud tan gerimi gelecek işin o kısmı canımı sıkıyor birde sıkıldım diyelim dönüş yolu nasıl oluyor hocam twrp uçmaz dimi telden
Çok soru sordum dimi kusura bakma hocam
Selametle

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
O zamanda yeni telefon almış hissiyatı gibi her şeyi baştan yükle ayarla mı olacak yoksa resimleri uygulamaları ana ekran düzeni falan mi cloud tan gerimi gelecek işin o kısmı canımı sıkıyor birde sıkıldım diyelim dönüş yolu nasıl oluyor hocam twrp uçmaz dimi telden
Selametle
Evet hocam uygulamalar düzen vs sıfırdan kuracaksınız. Dahili hafıza silmezseniz Fotoğraflar silinmez yinede Google fotoğraf lar ile kurulum yapmadan önce senkronize edebilirsiniz. Twrp uçmaz hocam. Geri dönüşte wipe leri yapıp ister twrp üzerinden aldığınız yedekleri yükleyebilirsin isterseniz de direk rom kurup data yedeğini yükleyip kurulumu bitirebilirsiniz bu sayede her şey eskisi gibi gelecektir

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Selametle
Hocam MIUI rom ile AOSP rom farklı olduğundan dolayı maalesef AOSP rom yani pixel romda maalesef sıfırdan kurmak zorundasın fotoğraflar ve dosyalarin hariç herşeyi zaten mi cloud yok pixel romda ciddi anlamda gayet akıcı bir rom ama MIUI ile arasında bariz kullanım farklılıkları var ve alışması zaman alıyor bu sizi korkutmak için değil sadece ikisi arasında ki farkları görün ki ona göre karar verin diye örneğin tema özelliği fazla değil pixel romda MIUI yu zaten biliyorsunuz ekstra olmayan başka biriyle Konuşurken kayıt alma özelliği yok ekstra programa ihtiyacınız var ki orjinal MIUI yazilimi kadar stabil değil hiçbir uygulama daha sonra MIUI da not felan yedeklediyseniz onlar geri gelmicek pixelde tekrar yedek almanız gerekli Pixel romda ise GCam var çok stabil çalışıyor MIUI da kurulan gcam a göre ve MIUI'nun Kendi stock kamerasına görede çokta güzel çekimler yapıyor Pixel rom ciddi anlamda akıcı ve sade pil konusuna gelince ben 4:30 saati görüyordum şuan biliyorsunuz RevOS romdayim bunda da aynı saatleri görüyorum oyun oynayan biri değilsiniz sanırım ama pixel in oyun performansı da MIUI ya göre bir tık daha iyi gelmişti bana

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Yeni yapıyı bugün serbest bırakmadılar sanırım ya gece yada yarın bırakacaklar

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Yeni yapıyı bugün serbest bırakmadılar sanırım ya gece yada yarın bırakacaklar
evet baktım hala yüklememişler siz kurarsaniz görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim :)

Üst Alt