Rom [RESMİ][10.0]Pixel Experience Rom[Normal-Plus][AOSP][Stable]Capricorn Mi5s[23.12.20][Final]

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Pil sanırım ömrünü yitirmiş olabilir. Şarjda iken bile uzun süre oyun oynuyorum hemde sinyal seviyesi çok düşük. Miui arayüzünden ziyade alıştığı düzenin değişmesi zorlayıcı biraz. Ama aşağı doğru alfabetik sıra vede sağa doğru da kendi düzeninizi oluşturabilmesi güzel bir detay.
birde üzerine gcam olunca tadından yenmiyor pixel expierence güzel rom ama işte miui daki alışkanlıklar da kolay bırakılmıyor :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

phasec

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
4
Ben telefona bunu kuruyorum fastboot ekranı geliyor açılışta direkt açılmıyor telefon daha önce kurmuştum böyle bir sorun olmamıştı

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Ben telefona bunu kuruyorum fastboot ekranı geliyor açılışta direkt açılmıyor telefon daha önce kurmuştum böyle bir sorun olmamıştı
Rom flashlamadan önce En son güncel firmware flashladiniz mi ?

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Konu güncellenmiştir.
Android 11 Beta rom yarın yayınlanması bekleniyor.
Android 10 stabil rom 17.11 tarihli yapı ile güncellenmiştir. Denemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz sıfır hata desem yalan olmaz

phasec

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
4
Rom flashlamadan önce En son güncel firmware flashladiniz mi ?

Evet cihaz habire başlayım fastboota atıyor tekrar başlıyor tekrar fastboota atıyor twrp giriyorum dokunmatik falan çalışmıyor işlem yapamıyorum

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Evet cihaz habire başlayım fastboota atıyor tekrar başlıyor tekrar fastboota atıyor twrp giriyorum dokunmatik falan çalışmıyor işlem yapamıyorum
Hocam aynı sorunlar çözümü anlatıyorum şimdi kritik noktalar var onlara dikkat et

sıfırdan PC mi flash ile fastboot üzerinden orjinal yazılımı yükle daha sonra twrp kur

- full wipe yapıp Yes diyerek devam et

- indirdiğin Firmware dosyasını ve rom dosyasını telefona at

- yeniden başlat seçeneklerinden Twrp recovery yi yeniden başlat

- ilk olarak firmware flashla

- daha sonra rom flashla dalvik/cache yap

-Yeniden başlat de bi ekran daha gelicek yeniden başlat sürükleme tiki olarak (kritik nokta) yeniden başlat sürükleme tikini sürükleyerek yeniden başlat demiceksin yeniden başlat dediginde sana yukarda Twrp açılışta yeniden kurulsun mu gibi bir açıklama yazar altta kaydırma çubuğunun hemen üstünde de YÜKLEME yazar sen kaydırarak değil YÜKLEME diyerek devam ediceksin ve rom fastboot ta kalmadan açılacak ben 3-4 kez denemeden sonra bu yolu buldum 3-4 kez de mi flash dan sıfırdan rom kurdum aynı şekil twrp dokunmatigi kilitlendi bu sorunu yasayan başka bir arkadaş da bu yol ile pixel romunu kurdu iyi forumlar :)

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Konu güncellenmiştir.
Android 10 stabil rom 17.11 tarihli yapı ile güncellenmiştir. Denemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz sıfır hata desem yalan olmaz
Hocam daha önce pixel 10 rom kurdum hiçbir sorun yoktu biraz denemeden sonra MIUI alışkanlıklarından dolayı ve biraz da denemek için RevOS MIUI 11 romuna gectim daha sonra da Pixel 10 plus olan romu denemek istedim kurdum nornal şekilde açıldı ama parmak izi fonksiyonu çalışmadi daha sonra normal olan pixel 10 u kurdum onda da aynı şekil parmak izi çalışmadi tekrardan revOS MIUI 11 e döndüm şuan ondayim parmak izi çalışıyor sorun sizce ne olabilir benim aklıma gelen AOSP rom ve MIUI arasında gezerken firmware flashlamam gerekti ve sanirim telefonda kaldı ve çakışti daha denemedim ama büyük ihtimal de sıfırdan önce mi flash ile MIUI rom kurup tekrardan pixel 10 romunu kurmak sorunu cozecektir sizin düşünceniz nedir acaba ??

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Hocam daha önce pixel 10 rom kurdum hiçbir sorun yoktu biraz denemeden sonra MIUI alışkanlıklarından dolayı ve biraz da denemek için RevOS MIUI 11 romuna gectim daha sonra da Pixel 10 plus olan romu denemek istedim kurdum nornal şekilde açıldı ama parmak izi fonksiyonu çalışmadi daha sonra normal olan pixel 10 u kurdum onda da aynı şekil parmak izi çalışmadi tekrardan revOS MIUI 11 e döndüm şuan ondayim parmak izi çalışıyor sorun sizce ne olabilir benim aklıma gelen AOSP rom ve MIUI arasında gezerken firmware flashlamam gerekti ve sanirim telefonda kaldı ve çakışti daha denemedim ama büyük ihtimal de sıfırdan önce mi flash ile MIUI rom kurup tekrardan pixel 10 romunu kurmak sorunu cozecektir sizin düşünceniz nedir acaba ??

Hocam bende revos ta navi çalışmadı geçen lazım oldu açtım başlat dediğim halde mavi nokta benimle ilerlemedi GPS açık olduğu halde sen denk geldin mi hiç?
Selametle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde saf android nasıl kullanılır anlamış değilim MIUI işlemiş iliklere kadar
MIUI candır Mi canan Mix krallll
Gerisi yalan :) ;)

phasec

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
4
Hocam aynı sorunlar çözümü anlatıyorum şimdi kritik noktalar var onlara dikkat et

sıfırdan PC mi flash ile fastboot üzerinden orjinal yazılımı yükle daha sonra twrp kur

- full wipe yapıp Yes diyerek devam et

- indirdiğin Firmware dosyasını ve rom dosyasını telefona at

- yeniden başlat seçeneklerinden Twrp recovery yi yeniden başlat

- ilk olarak firmware flashla

- daha sonra rom flashla dalvik/cache yap

-Yeniden başlat de bi ekran daha gelicek yeniden başlat sürükleme tiki olarak (kritik nokta) yeniden başlat sürükleme tikini sürükleyerek yeniden başlat demiceksin yeniden başlat dediginde sana yukarda Twrp açılışta yeniden kurulsun mu gibi bir açıklama yazar altta kaydırma çubuğunun hemen üstünde de YÜKLEME yazar sen kaydırarak değil YÜKLEME diyerek devam ediceksin ve rom fastboot ta kalmadan açılacak ben 3-4 kez denemeden sonra bu yolu buldum 3-4 kez de mi flash dan sıfırdan rom kurdum aynı şekil twrp dokunmatigi kilitlendi bu sorunu yasayan başka bir arkadaş da bu yol ile pixel romunu kurdu iyi forumlar :)

Tamamdır full wipe nin ne oldugunu çözdüm format dataymış bu arada full wipe yaptıktan sonra telefon depolamayı görmüyor twrp yi tekrar başlatmak gerekiyor o işlemi yaparken de twrp install yapıp reboot ediyoruz sonrasında işlemler aynı şekilde teşekkürler sorunsuz kuruldu

Son düzenleme:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Konu güncellenmiştir.
Android 10 stabil rom 17.11 tarihli yapı ile güncellenmiştir. Denemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz sıfır hata desem yalan

Bence fastboot Roma gerek yok şu anda herşey düzgün çalışıyor ise dahili hafıza hariç silip önce en son çıkan Chima firmware yükleyip ardından romu kurmanız.

Hocam bende revos ta navi çalışmadı geçen lazım oldu açtım başlat dediğim halde mavi nokta benimle ilerlemedi GPS açık olduğu halde sen denk geldin mi hiç?
Selametle

Birde saf android nasıl kullanılır anlamış değilim MIUI işlemiş iliklere kadar
MIUI candır Mi canan Mix krallll
Gerisi yalan :) ;)
Evet ama artık bizim cihaz MIUI de tat vermiyor ya eski miui sürümleri kullanacağım yada bu tarz iyi çalışan bi aosp rom kuracağım. Çok fazla git gel yaşadım alışana kadar çok zorlandım ama bu gerçek varki pixel rom daha hızlı daha performanslı.
En basiti cihaz açılış hızı bile kat kat hızlandı uygulama yükleme ve çalıştırma hızı arttı vs vs..

Son düzenleme:
Üst Alt