Soru Reset / Hard reset

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
merhaba,
eskiden telefonun ayarları içindeki reset sadece Android sistemi yeniden sıfırlıyor ama İçerdeki dosyaları fotoğrafları silmiyor idi,, hard reset atmak için twrp ki format datayı kullanıyordum,,

ama şimdi Ayarlara bakıyorum tüm Herşey silinir yazıyor telefon ayarlarındaki reset Artık değişti, hardreset mi oldu??

yani hiçbir uygulama kalıntısı veya özel dosya bırakmıyor mu? (imei silmiyordur zaten diyr düşünüyorum)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
merhaba,
eskiden telefonun ayarları içindeki reset sadece Android sistemi yeniden sıfırlıyor ama İçerdeki dosyaları fotoğrafları silmiyor idi,, hard reset atmak için twrp ki format datayı kullanıyordum,,

ama şimdi Ayarlara bakıyorum tüm Herşey silinir yazıyor telefon ayarlarındaki reset Artık değişti, hardreset mi oldu??

yani hiçbir uygulama kalıntısı veya özel dosya bırakmıyor mu? (imei silmiyordur zaten diyr düşünüyorum)

İmei işlemi yapılmış ise imei silinir her iki durumda da.

Hard reset telefon menüsüne ulaşılmadığı zaman yapılan bir resetleme işi, yani fabrika ayarlarına alma ile aynı olay.

Her iki reset durumunda da her şey silinir (Resim-Müzik-Video vs)

Oyla:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
hocam,

olayı anlamak için tekrar sorayım,

telefondan reset yapınca, teli açınca android kurulum ayarları gelirdi, sıfırdan, amaa dahili hafızadaki fotolar filan veya, daha önce yüklediğim uygulamaların bıraktığı kalıntı Klasörler kalıyordu.

o yüzden temiz kurulum için kendim twrp den format data yapmak zorunsa kalıyordum ve imei gitmiyorddu,

format data bile imei yi etkilemiyordu.

kullandıgım örnekler:
mi5, mi6

şimdi durum nedir? neden soruyorum, çünkü
ilk defa ayarlardaki reset tuşunun içine all files silinir gibi bir açıklama koymuşlar..

onu yapınca artık format data daki gibi okuyoe mu? twrp den yapmaya gerek kalmadı mı?
imei olayından emin misiniz?

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
hocam,

olayı anlamak için tekrar sorayım,

telefondan reset yapınca, teli açınca android kurulum ayarları gelirdi, sıfırdan, amaa dahili hafızadaki fotolar filan veya, daha önce yüklediğim uygulamaların bıraktığı kalıntı Klasörler kalıyordu.

o yüzden temiz kurulum için kendim twrp den format data yapmak zorunsa kalıyordum ve imei gitmiyorddu,

format data bile imei yi etkilemiyordu.

kullandıgım örnekler:
mi5, mi6

şimdi durum nedir? neden soruyorum, çünkü
ilk defa ayarlardaki reset tuşunun içine all files silinir gibi bir açıklama koymuşlar..

onu yapınca artık format data daki gibi okuyoe mu? twrp den yapmaya gerek kalmadı mı?
imei olayından emin misiniz?
Twrpden yapılan format data ile IMEI gitmiyor , telefonun kendi recoverysi üzerinden yapılan factory reset yani hard reset ile IMEI atılmıştır cihazlarda IMEI gidiyor. Yinede twrpden efs yedeğini alınız ve bilgisayara yada USB belleğe taşıyınız

Oyla:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Twrpden yapılan format data ile IMEI gitmiyor , telefonun kendi recoverysi üzerinden yapılan factory reset yani hard reset ile IMEI atılmıştır cihazlarda IMEI gidiyor. Yinede twrpden efs yedeğini alınız ve bilgisayara yada USB belleğe taşıyınız

anladım hocam, peki telefonun içinden (recoceryden değil) normal Ayarlara girip ordan yapılan reset?
onda da tüm dosyalar silinip temizleniyor muymuş artık?

Oyla:
Üst Alt