Yardım Repairli Redmi Note 10 Pro Custom ROM kurabilir miyim?

thehelloworld

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
thw
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
9
Merhaba, repair işlemi yapılmış Redmi Note 10 Pro kullanıcısıyım. Telefonuma Pixel Experience 12 Plus ROM kurmak istiyorum ama bu cihazlarda sıfırlama, güncelleme, rom işleri sıkıntılı ama bir şekilde olur demişlerdi

1)Cihazıma Pixel ROM kurabilir miyim, repair modem efs vs gider mi?
2)Pixel ROM kurunca ota güncellemeleri yaparsam repair modem efs açısından sorun olur mu?
3)Yeniden MIUI roma dönmek istediğim zaman ne yapmalıyım?

Cihazı kullanmaya yeni başladım ve rom/root konularında bu cihaz hakkında pek bilgim yok eski cihazımda oldukça fazla rom işlemi yapmıştım bu cihazımda da yapmak istiyorum bilgilerinize ihtiyacım var, teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Halihazırda cihazda gece modu mor çekiyor bu durum canımı oldukça sıkıyor + repairden önce de ufak tefek sorunlar vardı ve MIUI arayüzünü bloatware uygulamalar yüzünden pek seven biri değildim. Romu kurma isteğimde diğer sebepler de bunlar en azından kameram normal çalışır

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Mor çekme durumu için modem flaşlamanız gerek. + Rom kurabilirsiniz sıkıntı olmaz.
Eu rom kursanız iyi olur. Romdan sonra modem dosyasını flaşlamanız lazım. Modem dosyası forumda var.

thehelloworld

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
thw
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mor çekme durumu için modem flaşlamanız gerek. + Rom kurabilirsiniz sıkıntı olmaz.
Eu rom kursanız iyi olur. Romdan sonra modem dosyasını flaşlamanız lazım. Modem dosyası forumda var.
Hocam teşekkürler,
Modem dosyası için MIUI sürümü önemli mi, herhangi bir modem dosyasını flashlarsam olur mu? Ayrıca flashlama işi bildiğimiz twrp rom kurma gibi değil mi dosyayı seçip flashlıyoruz

Custom ROM'da ise format data->recovery yeniden başlatma->4'lü wipe yapıp öyle rom dosyasını kuracağım sanırım bu yolla repair açısından bir sorun çıkmaz gibi ama bu gibi riskli bir cihazda deneyeceğim için biraz tedirginim🙂onun heyecanı var

En kotü ihtimal twrp komple sistem imaj yedeği alsam bir sorun çıkarsa geri yedeği kurarsam sorun olmaz herhalde, en garanti yol o gibi

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Hocam teşekkürler,
Modem dosyası için MIUI sürümü önemli mi, herhangi bir modem dosyasını flashlarsam olur mu? Ayrıca flashlama işi bildiğimiz twrp rom kurma gibi değil mi dosyayı seçip flashlıyoruz

Custom ROM'da ise format data->recovery yeniden başlatma->4'lü wipe yapıp öyle rom dosyasını kuracağım sanırım bu yolla repair açısından bir sorun çıkmaz gibi ama bu gibi riskli bir cihazda deneyeceğim için biraz tedirginim🙂onun heyecanı var

En kotü ihtimal twrp komple sistem imaj yedeği alsam bir sorun çıkarsa geri yedeği kurarsam sorun olmaz herhalde, en garanti yol o gibi
Fastboot konumuna alıp modem dosyasıni açın işlem tamam :)

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam teşekkürler,

Rom kurulumu aynen öyle . Bi sorun da çıkmaz muhtemelen. Modem dosyası için fastboota alıp pc den modemi yüklemeniz gerek.

Üst Alt