Soru Repair Sonrası Bootloader Kilitlenmesi?

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Hocalarım merhabalar, iyi forumlar.
Bir dostumun cihazı, repairli fakat bl locked, twrpsi ve magiski var.
Şuanda global sürümde, miui.eu vs. yüklersem sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum, var mıdır dikkat etmem gereken bir şey?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
TWRP ve Magisk varsa cihazınız Bootloader kilidinin kapalı olmasının imkanı yok hocam. Açıktır şu an cihazınız BL kilidi. Zaten IMEI tamiri olmuş cihazlarda BL kilidini kapatmamayı öneriyoruz.

Custom rom kurabilirsiniz. Ancak TWRP global roma kurulunca şifrelenme sorunu yapabiliyor. Verilerinizi yedekleyin, TWRP yerine OrangeFox Recovery kurup temiz kurulumla geçiş yapın.

Rom önerisi isterseniz MIUI 11 olarak Miroom Beta 20.3.26 öneririm, MIUI 12 olarak EU Stabil A10 12.0.3.0 öneririm. Arkadaşınızın kullandığı cihaz kutusundan MIUI 12 ile gelen bir cihazsa Miroom kurulmayabilir. Bu nedenle ikinci önerimi denemenizi tavsiye ederim. Eğer MIUI 11 ile gelmiş ise öncesinde rahatça Miroom kurabilir. Özellikle pil açısından tavsiye ederim.

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TWRP ve Magisk varsa cihazınız Bootloader kilidinin kapalı olmasının imkanı yok hocam. Açıktır şu an cihazınız BL kilidi. Zaten IMEI tamiri olmuş cihazlarda BL kilidini kapatmamayı öneriyoruz.

Custom rom kurabilirsiniz. Ancak TWRP global roma kurulunca şifrelenme sorunu yapabiliyor. Verilerinizi yedekleyin, TWRP yerine OrangeFox Recovery kurup temiz kurulumla geçiş yapın.

Rom önerisi isterseniz MIUI 11 olarak Miroom Beta 20.3.26 öneririm, MIUI 12 olarak EU Stabil A10 12.0.3.0 öneririm. Arkadaşınızın kullandığı cihaz kutusundan MIUI 12 ile gelen bir cihazsa Miroom kurulmayabilir. Bu nedenle ikinci önerimi denemenizi tavsiye ederim. Eğer MIUI 11 ile gelmiş ise öncesinde rahatça Miroom kurabilir. Özellikle pil açısından tavsiye ederim.
Hocam ben mi kilit durumunun yalancısıyım valla,
tavsiyelerinizi dikkate alacağım, gerçi kendim china stableda baktığımda mi kilit yine kilitli gösteriyordu ama miui işte.
MTK olduğundan brick vs. durumunda auth hesap gerekmiyor ya bende dedim acaba bunuda mı yapabiliyorlar tarzında.
Teşekkürler tekrardan.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Hocam ben mi kilit durumunun yalancısıyım valla,
tavsiyelerinizi dikkate alacağım, gerçi kendim china stableda baktığımda mi kilit yine kilitli gösteriyordu ama miui işte.
MTK olduğundan brick vs. durumunda auth hesap gerekmiyor ya bende dedim acaba bunuda mı yapabiliyorlar tarzında.
Teşekkürler tekrardan.
MTK dediğinize göre sizin anlattığınız cihaz Note 8 değil, Note 8 Pro. Onda BL kilidi kapalı olabiliyor. Ama onun için EU rom yok. BL kilidi kapalıyken de rom atamazsınız. Mecburen açılması gerek. Hatta BL kilidi kapalıyken IMEI tamiri yapılmış Note 8 Pro'ları güncelleyince çöküyor diyorlar. Ya bu işe hiç girişmeyiniz ya da BL kilidini açınız.

Üst Alt