Çözüldü Redmi Note 8 pro wifi problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmanyldrm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
osman
Cihazım
xiomi not 8 pro
Konular
1
wifi bağlı olduğu halde internete bağlanmıyo ama aynı wifi bağlı cihazlar interneti kullana biliyo bunun nedeni nedir acaba remi notm8 pro cihazım 1 haftalık

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
wifi bağlı olduğu halde internete bağlanmıyo ama aynı wifi bağlı cihazlar interneti kullana biliyo bunun nedeni nedir acaba remi notm8 pro cihazım 1 haftalık

Merhaba ,

Cihazınızın garantisi servisimize ait ise gönderim sağlamanız dahilinde sizlere yardımcı olmak isteriz.

İyi Günler

Oyla:

Bos42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Bende de wifi kopup geri geliyor ve TV yansıtma sorunu yaşıyorum aldığından beri bu yazılımsal mi yoksa telefonda başka sorun mu var bir aylık telefon

Oyla:

Bos42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Hayır hatta hafta sonu reset yaptım telefon bir kere bağlandı TV ye sonra bir daha girmedi evde şunu fark ettim wifi den kopma oluyor durmadan GENPA garantili telefon bu yazılımsal mi telefon kendinsinden yardımcı olursa GENPA

Oyla:

hasantr12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Konular
0
Modeminiz TP-Link TD-W9970 mi? aynı sorunu sadece bu modemde yaşıyorum.

Oyla:

asrev

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asrev
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Merhaba,

Sıfır Redmi Note 8 cihazda aynı problemi ben de yaşadım.

Cihaz wi-fi ağına bağlı olduğu halde internet yok diyor. Ancak aynı wi-fi ağına bağlı diğer tüm cihazlar (TV, PS, PC, farklı marka android telefonlar) normal ve sağlıklı şekilde internete girebiliyordu.

Kullanmakta olduğunuz modem (router) internetin birincil kaynağı değilse, yani farklı bir modemden, router kullanarak tekrarladığınız bir internet ağı kullanıyorsanız siz de benimle aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu noktada sorun telefonda veya telefon ayarlarında değil router yapılandırmasında.

Bugün itibari ile sorunu şu şekilde çözdüm:

1-Router üzerindeki ethernet kablosunu çıkarın (farklı kaynaktan gelen interneti kesin).
2-Modeme (router) bağlı herhangi bir cihaz üzerinden 192.168.1.1 yazarak, arayüze erişin.
3-Modem kullanıcı arayüzü şifreniz büyük ihtimalle admin- admin şeklindedir. Modem marka modelinize göre şifreyi internetten arayak öğrenin.
4.Modem arayüzünde "DHCP sunucu durumu" ayarını bulun ve "Etkin" ise "Devre dışı" bırakın.
5.Yerel ağ IP kurulumu kısmına kendiniz bir IP verin ve kaydedin
6. Modeme internet sağlayan ethernet kablosunu takın.
7-Gerekirse modemi baştan başlatın.

şu linkte anlatılmış:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Telefonun bozuk olduğunu düşünerek servise göndermeyi düşündüğüm noktada sorunun router üzerinde olduğunu keşfetmiş oldum böylece. Bende işe yaradı. Umarım sizin de probleminizi çözer.

Kolay gelsin.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt