Rom ReloadedOS

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Merhaba arkadaşlar, daha önce Paranoid Android'i Poco X3 NFC için geliştiren Richard tarafından yeni bir rom yayınlandı. Geliştiricileri arasında GR da var. Romu yayınlandığı günden beri kullanıyorum, oldukça hızlı ve akıcı. Genel olarak bir sorunla karşılaşmadım. Test sürümleri de sürekli geliyor ama buraya stabil halini yükleyeceğim. Miui kamera da stock olarak geliyor. Test ettim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Rom CAF tabanlı yani AOSP değil. CAF veya CLO tabanlı romlara Google'dan bakabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ReloadedOS, CAF tabanlı bir Android Özel ROM'udur. Bu ROM'un ana amacı, yüksek performans ve mükemmel pil yedeği sunarken stok AOSP deneyimi getirmektir. Umarız hepiniz bu projeyi seversiniz ve onu daha da iyi şekillendirmemize yardımcı olursunuz. Bu arada, tüm kaynaklarımız Github'umuzda herkese açıktır. Umarız kullanmaktan keyif alırsınız ve ReloadedOS üzerindeki çalışmalarımızı beğenirsiniz.

Romu yüklemek için öncelikle telefonunuz kilidi açık olmalı. Kilidi kapalı ise nasıl açılacağına dair forumda konular mevcut. İkincisi custom recovery yüklü olmalı. Geliştiricisinin de paylaştığı son sürüm TWRP tavsiye ediliyor. FW ya da firmware olarak istediğinizi flaşlayabilirsiniz. Tavsiye edilen 13.01 üstü ama kamerada makro çekim isterseniz 12.5.8 işinizi görecektir.

Her şey eksiksiz ise recoverye girip;
* Format data / yes
* FW seçip flaş diyoruz
* Romu seçip flaşlıyoruz
* Wipe Cache
Sistemi yeniden başlatıp bekleyin, Poco logosunda 10 saniye kadar bekleyip açılıyor. Hesap kurulumu yapıp romun tadını çıkarabilirsiniz.

Rom:

TWRP:

FW:

Romu kurmak ve kullanmak konusunda tüm sorumluluk size aittir.

__Olcay__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Lg G2
Konular
7
Cherish ile bunun arasında gidip geliyorum sizin düşünceleriniz neler ? Pil performansı ve akıcılığı çok önemli benim için

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Cherish ile bunun arasında gidip geliyorum sizin düşünceleriniz neler ? Pil performansı ve akıcılığı çok önemli benim için
Açıkçası Cherish'i pek sevemedim. Bana göre değil. Bu rom daha sade. Daha hızlı ve daha akıcı. Pil için bir şey diyemem çünkü kullanım çok kişisel bir olay. Bir çok faktör var. Farklar da bu yüzden oluyor. Benim her şey açık, 120hz daima açık şekilde, ortalama 24 saate 6 saat ekran alıyorum genelde. 30/40 dakika oyun oluyor ya da olmuyor. Genel itibariyle sosyal medya, video ve film/dizi bir de tarayıcı en çok kullandıklarım. Şu ana kullandığım en akıcı X3 romu bu diyebilirim.

__Olcay__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Lg G2
Konular
7
Açıkçası Cherish'i pek sevemedim. Bana göre değil. Bu rom daha sade. Daha hızlı ve daha akıcı. Pil için bir şey diyemem çünkü kullanım çok kişisel bir olay. Bir çok faktör var. Farklar da bu yüzden oluyor. Benim her şey açık, 120hz daima açık şekilde, ortalama 24 saate 6 saat ekran alıyorum genelde. 30/40 dakika oyun oluyor ya da olmuyor. Genel itibariyle sosyal medya, video ve film/dizi bir de tarayıcı en çok kullandıklarım. Şu ana kullandığım en akıcı X3 romu bu diyebilirim.
Eyvallah teşekkür ederim görüşlerin benim için değerli bende yüklerim en kısa zamanda yanlız rom offical olmadığından sürekli olarak güncelleniyor en son sürümü nerde bulabilirim çıkış tarihlerini karşılaştırıp

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Eyvallah teşekkür ederim görüşlerin benim için değerli bende yüklerim en kısa zamanda yanlız rom offical olmadığından sürekli olarak güncelleniyor en son sürümü nerde bulabilirim çıkış tarihlerini karşılaştırıp
Sürekli değil aslında bir stabil sürüm yayınlanıyor onun üstüne bir kaç test versiyonu. Test versiyonları da stabil ama bazı değişiklikler yapılıyor. Mesela son test sürümünde Miui kamera kaldırıldı yerine Graphene kamera geldi. Geliştiricinin telegram grubu var isterseniz oraya dahil olabilirsiniz. Stabil sürüm yayınlandıkça konuda linkini güncelleyeceğim.

Üst Alt