Soru Rehber - Donma Sorunu

KARACA5533

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMETBAŞKAN
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
2
Arkadaşlar Rehberi açıyorum. İsim aratmak için Ahmet yazıyorum numaralar 2 saniye sonra geliyor. Arama tuşuna basıyorum önce numara çıkıyor 2 saniye sonra şahsın ismi çıkıyor. Telefon bildiğin kasıyor yani.
Son 3-4 gündür böyle oldu. Bunu nasıl aşabilirim. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

KARACA5533

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMETBAŞKAN
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
2
A
Numaraları nasıl google a aktarıyoruz acaba

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sırasıyla yazdıklarımı uygulayın. Ayarlara girin. Arama kısmına 'Kişi ayarları' yazın. Sonra 'Kişileri içe/dışa aktar butonuna tıklayın. Sonra 'Depolama biriminden içe aktar' butonuna tıklayın. Ekrana iki seçenek gelecek. Mi Hesabı ve Google Hesabınız. Google seçin ve tüm rehberi google aktarın.

Not olarak şunu da belirtelim. Bundan sonraki kayıtlarınız için anlatıyorum bunuda.
Rehberi açtınız 0542 542 0000 numara yazdınız mesela. Sonra Yeni kişi butonuna tıklıyorsunuz. Ekrana gelen görüntünün en üstünde Şuraya kaydet: Butonu çıkıyor. Google yi seçin.Bundan sonra kayıt ettiğiniz tüm numaraları direk google kaydedecektir.

Oyla:

Erdinçer

Xiaomi Mi Max 2™
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
90
çözüm:
kişiler
kişileri düzenle
içeriği yeniden düzenle
tamam
[doublepost=1518875233,1518874796][/doublepost]karaca arkadaşımıza da ayrıca teşekkürler
Teşekkürler ...

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mehmetzeki5561

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
0
Aleyküm selam.
Arkadaşlar 2 gündür deli gibi uğraşıyorum. Şuanda sorunu çok şükür buldum. Bir yol bulmuştum ama eskisinden iyi gibiydi çok nadir donuyordu. Ama bu sorun kökten çözüm. Sizlerinde mağduriyetini bildiğim için hemen üşenmeden uzunca tane tane anlatacağım. Bana da dua edersiniz artık.

Öncelikle numaralarınızın Gmail hesabında kayıt olması lazım şahsen benim 710 numaram orada kayıtlı idi.
Şu adımı izleyin dostlar. Ayarlar - Yüklü Uygulamalar - Kişiler ve Çevirici ye giriyoruz. Verileri temizle var. Ona tıklıyoruz. Tamamiyle tüm veriler siliniyor. Rehber sıfırlanıyor. Ama korkmayın çünkü Gmail hesabınızdaki numaraların hiç birine bir şey olmuyor.
Verileri Temizle dedikten sonra şu adımı uygulayacaksınız..
Ayarlar - İzinler - İzinler - Kişiler e tıklıyorsunuz ve orada 55 - 60 civarı uygulama vardır hepsine izin verin arkadaşlar. Hiç düşünmeden deneyin çünkü korkulacak bir şey yok.
Bu adımı da yaptıktan sonra son işlem kalıyor geriye..
Ayarlara tıklıyorsunuz arama yerine senkronizasyon yazın ve Senkronizasyon yazan kutucuğa tıklayın. Sonra Google kutucuğuna tıklayın. Ve kişiler kısmını Senkronizasyon yapın. Yani tekrardan Gmaildeki tüm numaralarınızı rehbere çekin.

Ve sorun tamamen halloldu. Ben denedim iki arkadaşa denettirdim. Eskisi gibi fişek gibi hızlı oldu arkadaşlar.
Evet bu uygulama anlık bir düzenleme sağlıyor fakat biraz zaman geçince durum yine aynı oluyor tamamen bir çözüm değil başka bir müdahale eden varmı

Oyla:

bozkurt 01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bozkurt
Cihazım
Mı 8 pro
Konular
0
Arkadaşlar Rehberi açıyorum. İsim aratmak için Ahmet yazıyorum numaralar 2 saniye sonra geliyor. Arama tuşuna basıyorum önce numara çıkıyor 2 saniye sonra şahsın ismi çıkıyor. Telefon bildiğin kasıyor yani.
Son 3-4 gündür böyle oldu. Bunu nasıl aşabilirim. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
Rehber üzerine basılı tut uygulama bilgisi linkini tıkla sağ altta bulunan tüm verileri temizle sorun kesin çözüm

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek