Yardım Redmi Yazısında Kalıyor

AhmetGS17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 8 128 GB
Meslek
Emekli
Konular
1
Arkadaşlar, benim Xiaomi Redmi Note 8 128GB (2020'de almıştım) telefonum var.
Bir kaç gün önce telefonda bir tuhaflık sezdim. Ağırlaşmış hatta ekran dokunmalarına falan duyarsız. Dur dedim kapat-aç yapayım da düzelsin. Yeniden başlat dedim. Bekliyorum açılmasını. Redmi yazısından öte geçmiyor. Ne yaptıysam yok düzelmedi. Bir ara nasıl yaptıysam FASTBOOT ekranı çıktı falan. İnternette araştırdım herşeyi denedim. ses açma+güç format atayım? Yok o da olmuyor. Telefon şarjının bitmesi dışında asla kapanmıyor. Anca yeniden başlıyor. Başlıyor dediysem REDMI yazısında kalıyor yani. MiFlash, Rom falan deneyeyim. İlk zaman telefonu takınca bilgisayar tepki veriyordu. Şimdi o da yok. Bilgisayarı 3 kez yeniden kurdum. Hani belki virüs vs sorun vardır diye. Yok arkadaş. Tanımıyor. Aklınıza gelecek her driver, yardımcı program ne varsa denedim. Manuel kurdum. Chimera'sından Xiaomitools'una,Mifirm'den aklınıza gelecek her türlüsüne. Ama nafile. Acaba giriş protunda sorun mu var diyeceğim de şarj alıyor. Tuşlarda mı sorun var diyeceğim. Tuşların üçü de çalışıyor. Mesela ses açma+güç yapıyorum oluyor. Ses kısma+Güç yapıyorum FASTBOOT çıkıyor.
Aslında şöyle bir durum var; Şarj bitince bu kez hiç açılmıyor. Şarj işareti çıkıp kapanıyor.
Şarja bağlasam bu kez REDMI yazısında yine kalıyor. Ama dün sabah nasıl olduysa ekran siyahtı yine nasıl olduysa üst+güç yaptım format ekranı çıktı ama ben panikle o ekranı kaçırdım. Bir daha çıkaramadım. Yani tam bir kısır döngü. Telefon sadece şarjı bitince kapanıyor. Format ekranı için de kapanması lazım ama gel gör ki şarj yok. Şarja bağlıyorum ama kendiliğinde kaldığı yerden yani REDMI yazısında donup kalıyor. Başka bir şey yok. Lütfen yardımcı olursanız bir akıl verirseniz çok sevinirim.

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
Forumdan modelinize uygun tek tuş twrp aracını indirip kurarsanız güç+üst tuş menüsüne atar, oradan format data yapabilirsiniz veya fastboot romunuzu save user data seçeneğiyle mi flash uygulamasından tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

A pardon bilgisayar cihazı görmüyormuş, onun için googleda "universal adb driver" aramasını yaparak, farklı sürümlerini kurmayı deneyebilirsiniz. Bundan benim pc bayağı bir eski ve windows 7, imei atarken universal adb driver 5 indirmem gerekiyordu ama o işe yaramadı, 4 3 derken universal adb driver 2 işe yaradı en sonunda. Ve aygıt yöneticisinden cihazı kontrol edebilirsin fastboottayken kablo ile bilgisayara bağlayıp bi hareket var mı yok mu şeklinde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

A pardon bilgisayar cihazı görmüyormuş, onun için googleda "universal adb driver" aramasını yaparak, farklı sürümlerini kurmayı deneyebilirsiniz. Bundan benim pc bayağı bir eski ve windows 7, imei atarken universal adb driver 5 indirmem gerekiyordu ama o işe yaramadı, 4 3 derken universal adb driver 2 işe yaradı en sonunda. Ve aygıt yöneticisinden cihazı kontrol edebilirsin fastboottayken kablo ile bilgisayara bağlayıp bi hareket var mı yok mu şeklinde

Üst Alt