Rom Redmi s2'ye costum rom yükleme

dewilboyz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asdf
Cihazım
red mi s2
Konular
1
Merhaba arkadaşlar telefonuma costum rom yüklemek istiyorum.İnternetten bakındığımda Havoc diye bir rom a rastladım. Fakat daha önce hiç rom yüklemedim telefonuma veya başka bir telefona.Bununla ilgili bir rehber tarzı adım adım nasıl yapılacağının anlatıldığı bir bağlantı video vs birşey var mı ve rom yüklemeyi önerir misiniz?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Rom yükleyebilmeniz için öncelikle BL kilidinizin açık olması gerekiyor. Sonrasında custom recovery yükleyerek cihazınıza uygun romları yükleyebilirsiniz. Romların farklarını bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

dewilboyz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asdf
Cihazım
red mi s2
Konular
1
Peki Rom yüklemeyi önerirmisiniz.Telefonun kilitlenme vs gibi birşeyi söz konusu olur mu?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Peki Rom yüklemeyi önerirmisiniz.Telefonun kilitlenme vs gibi birşeyi söz konusu olur mu?
Sürekli rom değiştiren birisi değilseniz önermiyorum hocam, sonrasında bağımlılık yapabiliyor. Xiaomi.Eu Stabil rom yükleyerek global roma kıyasla biraz daha özelleştirmeye sahip olabilirsiniz. Saf android istiyorsanız Pixel Experience yada Havoc OS deneyimleyebilirsiniz. Stabil romlarda hata oranı düşük olur

dewilboyz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asdf
Cihazım
red mi s2
Konular
1
Ben ilk defa yükleyeceğim daha önce hiç yüklemedim telefona rom. Diğer romlarda android 10 dediği için biraz cazip geldi açıkcası.Mesela bu saf android romlarda vs telefon normal güncelleme almaya devam ediyor mu nasıl oluyor bu iş ve herhangi bir yükleme rehberi var mı

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Ben ilk defa yükleyeceğim daha önce hiç yüklemedim telefona rom. Diğer romlarda android 10 dediği için biraz cazip geldi açıkcası.Mesela bu saf android romlarda vs telefon normal güncelleme almaya devam ediyor mu nasıl oluyor bu iş ve herhangi bir yükleme rehberi var mı
Forumun arama kısmını kullanarak istediğiniz rom hakkında bilgi alabilir ve nasıl kurulum yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Üst Alt