Soru Redmi S2 Güncellemeler Hakkında

add1710

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Deniz
Cihazım
Redmi S2
Konular
5
Merhaba Arkadaşlar bildiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda Xiaomi'ye ait olduğu iddia edilen bir "roadmap" yani yol haritası paylaşıldı ve bu haritaya göre Cihazımız S2, 2019'un İkinci Çeyreğinde (1 Nisan 2019- 30 Haziran 2019) Andorid 9.0 Pie güncellemesi verilmesi planlanmakta.

Bu konuda anormallik yok çünkü Xiaomi güncelleme politikası gereği birçok telefonuna 1 büyük Android güncellemesi, 2 büyük MIUI güncellemesi (İlkini daha almış sayılmıyoruz.) yayınlıyor.

Buraya kadar sorun yok fakat asıl can sıkıcı nokta 64 bit işlemci ve çipseti ile gelen cihazımız maalesef işlemcinin performansını tam anlamıyla ortaya koyamıyor çünkü Android sistemi 32 bit.
İngilizce Mi Forum üzerinde çok ciddi tepkiler mevcut. Moderatörler geçiştiriyor fakat kesin olarak bildiğimiz ikinci bir karara kadar Redmi Y2(Cihazın Hindistan Sürümü) 64 bit Sistem güncellemesi elde edemeyecek. (Hindistan Forum'unda Müşteri Hizmetlerinden gelen bir metni paylaşmışlar. Kernel 32 bit olduğu için büyük ihtimalle bunu yazmışlar ama tekrardan bir derlemeyle bu 64 bit olabilir.)

Şimdi diyeceksiniz ki bu 32/64 çok mu önemli diye. Ben de size diyorum ki evet verdiğiniz ücret 64 bitlik bir donanıma fakat yazılım olarak 32 bit kullanıyorsunuz. Cihazınızın performansı tam anlamıyla ortaya konmuyor. Örneğin Google Kamera uygulaması Kameranızdan maksimum verim almanızı sağlıyor ancık 64 bit desteğe ihtiyacı var.
Keza 2019 Ağustos ayında Google Play Store 32 bit uygulama desteğine son verecek. Başta Google uygulamaları olmak üzere birçok popüler uygulama güncellemelerden mahrum kalacak.
Başka ROM desek, Kernel 32 bit olduğu için 64 bit portlanamıyor maalesef.

İlerleyen günlerde Mİ geliştiricileri bu konuda nasıl bir adım atacak göreceğiz.
Cihazı Almayı düşünen arkadaşlar kısacası Donanımınız 64 bit, Yazılımınız 32 bit. Donanımınız her ne kadar Fortnite gibi 64 bit uygulamaları desteklese de yazılımınız 32 bit olduğu için uygulamaları çalıştıramıyorsunuz. Bu biraz şey gibi son model i7 işlemci üzerinde 32 bit Windows kullanmaya zorunlu bırakılmanız.

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Çok canımı sıktı bu durum , peki hocam bu destek kesildikten sonra çok sorun yaşarmıyız sosyal medya uygulamaları vs

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Çok canımı sıktı bu durum , peki hocam bu destek kesildikten sonra çok sorun yaşarmıyız sosyal medya uygulamaları vs

Hiç sorun yasamazsin güle güle kullan sen telefonu, bak pie güncellemesini ilk alacak telefon listesinde Yes~~

Oyla:

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Ve hocam demin bir makalede okudum 2019 ağustosta 32bit uygulamalar play storeda yer almayacak diye

Oyla:

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Daha taksidi bitmedi neyse bakıcaz çaresine
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ama işin ilginç yani bunun haberin de olan xiaomi nedem pie güncellemesi versinki bence 64bit vericekler , vermeseler pie güncellemesinin bir anlamı kalmaz mantıken

Son düzenleme:
Oyla:

add1710

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Deniz
Cihazım
Redmi S2
Konular
5
Daha taksidi bitmedi neyse bakıcaz çaresine
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ama işin ilginç yani bunun haberin de olan xiaomi nedem pie güncellemesi versinki bence 64bit vericekler , vermeseler pie güncellemesinin bir anlamı kalmaz mantıken
Şahsen ben 64 bit güncellemesi bekliyorum insanlardan inanılmaz bir tepki var ve kullanıcı dostu bir marka olan Xiaomi'nin bu konuda bir aksiyom alacağını düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt