Yardım Redmi S2 Brick Nasıl Çözülür?

laz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
laz
Cihazım
640xl
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, telefonumun mi şifresini ve google hesabını unuttuğum için telefona, mi flash tool ile yazılım atmak isterken flash tz error hatası aldım. Bu sebeple cihazım brick oldu ve açılmıyor. Bootloader kilidim açıktı fakat "fastboot oem device-info" dediğimde oem kilidinin kapalı olduğu yazıyor. bende yeni bir mi hesabı oluşturdum ve mi unlock uygulaması ile bu cihazı unlock etmeye çalıştım fakat olmadı. Eski sürüm mi flash 64 bit de denedim fakat yine hata aldım. bu sorunu cihazın kasasını açmadan nasıl çözebilirim.
Telefonsuz kaldım teşekkür ederim.

Cemil Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemil
Cihazım
Xiaomi mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Genellikle mi flash tool yazılım atarken otomatik olarak bootloaderi kapatır o seçenek aşşağıda mevcuttur eğer sadece clean all deseydin kilitlenmesi diye düşünüyorum daha önce mıuı telefona yazılım atmadım mi a2 kullanıyorum androidone var ama bende bootloader açık olmasına rağmen rom atamıyordum sebebi ise critical unlock yapmamammış ama mıuı ile androidone farklıdır diye düşünüyorum ama yinede bildiklerimi aktarayım en azından belki yardımım dokunur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zaten ben mi unlock kullanmadım unlock ederken sadece ADB kurunca 2 komut yazarak oluyor. Pek işine yarayacağını düşünmüyorum

Oyla:

laz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
laz
Cihazım
640xl
Konular
1
evet sorun bootloader kilidinin rom atarken kapanmış olmasından kaynaklıydı. UMT ile cihazı unlock edip tekrar rom attık ve düzeldi.

Oyla:

Hakanmiui

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi s2
Konular
8
Merhaba bende rom yüklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz