Yardım redmi pro telefon hiç bir şekilde açılmıyor

mnsr88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mansur
Cihazım
redmi pro
Konular
2
xiaomi redmi pro telefonumu 2 hafta önce aldım.telefon elime ulaştığında stabil rom yüklüydü ve bütün dil seçenekleri vardı ancak mobil ağa bağlanmıyor bağlansada sürekli kopmalar oluyordu.biraz araştırdıktan sonra eu rom yüklendiğinde düzeleceğini gördüm ve eu rom yüklemeye karar verdim.öncelikle unlock kilidini kaldırmak için bi mesaj attım ve bi kaç gün sonra cevap geldi ancak kilidi kaldıramıyordum %50 ye geldiğinde verifity device hatası veriyordu.bunun sebebinin cihazın üzerinde developer romunun olmaması olduğunu formumuzdan ögrendim ve developer romunu yükledim.sonuçta kilit açıldı ve artık eu rom yüklemeye gelmişti sıra.ne olduysa bundan sonra oldu yanlış bir rom yüklemesi yaptım galiba tam olarak nasıl oldu bilmiyorum ama rom yüklemesi bittikten sonra telefon tamamen kapandı
ne fastboot ekranı acılıyor ne adb komutlarıyla bi işlem yapılabiliyor ne de pc telefonu görüyor.telefonu pc ye usb kablosuyla bagladıgımda sürekli bi bağlanıyor bi kopuyor aygıtı bi tanıyor bi tanımıyor dolayısıyla pcye baglantısı gözükmediği için spflash la da hiç bir işlem yapamıyorum.günlerdir uğraşıyorum forumu didik didik ettim ama sorunuma bi çare bulamadım lütfen bilgisi olan kardeşlerimden yardım istiyorum...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Kasa arkasındaki portları kullanın. Spflash tan download bastıktan sonra usb yi ses kısma tuşuna basılı tutarak bağlayın.

Oyla:

mnsr88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mansur
Cihazım
redmi pro
Konular
2
dedğiniz gib kasa arkasındaki portlardan yaptım spflashın 1512-1532-1548 sürümlerinin hepsiyle ses kısma tışuna basılı olarak taktım ama yine hata veriyor brom error:S_BROM_CMD_STARTCMD_FAİL(2005) hatasını veriyor

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
linktekileri kullandınız mı?

Oyla:

mnsr88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mansur
Cihazım
redmi pro
Konular
2
gönderdiğiniz linktekileri deneyip sonuçları en kısa zamanda yazacagım inşallah işe yarar teşekkür ederim

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oyla:

xiaomi99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Pro
Konular
7
valla bende dün aldım sadece 2 tane sıkıntı var. 1. foto çektikten sonra galeriye girmiyor. 2. ise 4g sıkıntılı onun dışında yağ gibi telefon. ayrıca foto çekimleride fena değil. kapkaranlık odada nasıl çekiyor diye koltukları çektim öylesine gayet net görüntü çıkardı.

Oyla:

mnsr88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mansur
Cihazım
redmi pro
Konular
2
benim kullandığım rom da mı bi hata var acaba gönderdiğiniz sp ile denedim tamam telefonu gördü galiba sürekli kopup baglanmalar kesildi ama yine sp de download agent kısmına spnin klasörünün içindeki DA_SWSEC.BİN DOSYASINI seçiyorum scatter loading kısmına da indirdiğim rom dosyasının içindeki MT6797_Android_scatter.txt yi seçtim downloada tıkladım ve telefonun ses kısma düğmesiyle birlikte usb kablosunu taktım ve şu hatayı verdi :STATUS_BROM_CMD_START_CMD_FAİL (0xC0060001)
acaba indirdiğim rom dosyasından mı kaynaklanıyor bu hata

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
benim kullandığım rom da mı bi hata var acaba gönderdiğiniz sp ile denedim tamam telefonu gördü galiba sürekli kopup baglanmalar kesildi ama yine sp de download agent kısmına spnin klasörünün içindeki DA_SWSEC.BİN DOSYASINI seçiyorum scatter loading kısmına da indirdiğim rom dosyasının içindeki MT6797_Android_scatter.txt yi seçtim downloada tıkladım ve telefonun ses kısma düğmesiyle birlikte usb kablosunu taktım ve şu hatayı verdi :STATUS_BROM_CMD_START_CMD_FAİL (0xC0060001)
acaba indirdiğim rom dosyasından mı kaynaklanıyor bu hata
MTK_All_In_One.bin dosyasını seçin preloader ve cust tan tiki kaldırın öyle deneyin.

Oyla:

mnsr88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mansur
Cihazım
redmi pro
Konular
2
aynı hatayı tekrar aldım