Soru Redmi Pro kamera Sorunu

Pauna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Arkadaşlar herkese merhaba Redmi Pro kullanıcısıyım ve sanırım herkeste olmayan ama olduğu zaman büyük sıkıntılar çektiren kamera problemiyle ilgili ufak bir sorum olacak ama öncesinde Bursa da Xiaomi yle ilgilenen bir dost vardı telefonumun kamerası odaklama yapmadığı için kendisine götürdüm yaptı verdi ( içini ayıp oynama yaptı, parça değişikliği yapılmadı ) tabii bunun için de ücret aldı. Fakat kameram yine bozuldu, uzun lafın kısası kendim tamir edebilir miyim ? Herhangi bir video bilen var mıdır ?

İyi forumlar, bilgisi olan ve yanıtlayan olursa da çok sevinirim.

furkanoztuk94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
furkan ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
0
Yalnız değilsiniz. Birkaç aydan beri bende redmi pro nun kamera odaklama (bulanıklık) sorunundan müzdaripim. Ara sıra kendi kendine düzeliyor . Ama stabil olarak düzgün çalışmıyor. Donanaımsal olmasığını düşünüyorum. Çözümü merakla bekliyorum.

Oyla:

Pauna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Yalnız değilsiniz. Birkaç aydan beri bende redmi pro nun kamera odaklama (bulanıklık) sorunundan müzdaripim. Ara sıra kendi kendine düzeliyor . Ama stabil olarak düzgün çalışmıyor. Donanaımsal olmasığını düşünüyorum. Çözümü merakla bekliyorum.

Hocam ben çözümü buldum. Tamamen donanımsal olduğunu düşünüyorum. Şimdi öncelikle anlatacağım olayın telefonun garanti kapsamından cikartabilecegini bilmeni isterim. Telefonun alt kısımdan iki vidasini çıkartıp içini açmanı istiyorum ( hat ve hafıza kartı giren yeri ilk önce çıkartmak lazım ) telefonu kapatmadan içini açtıktan sonra üstte ki kameranın çevresini kaplayan üç yada dört çentikli siyah plastik bir bir yer var. Telefonu kapatmamani söylemiştim şimdi telefonu o şekilde bataryanin çıkmamasına dikkat ederek, söylediğim kameranın çevresini kaplayan üç yada dört çentikli siyah plastik bölgeyi ufak bir seyle dairesel şekilde döndürmeyi deneyerek kameraya bak düzeliyor. Yani kısaca aslında o siyah plastik yer fotoğraf makinasının lensi gibi dairesel şekilde odaklayip düzeldigi zaman telefonu kapatıp güzelce kullanmaya devam edelim. Umarım anlatabilmisimdir. Güzel forumlar

Oyla:

furkanoztuk94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
furkan ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
0
Teşekkür ederim hocam şu an sorun yok. Eğer sorun olursa yeniden yapacağım. Bu arada telefonumun arka kapak ve ekranı gitti :) öncelikle bunları ayarlamam gerek.

Oyla:

TiRaNTx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ekrem
Cihazım
redmi pro
Konular
5
Bende de aynı sorun olmuştu emin olun düzelmiyor. Açıp düzeltip geri kapatıyorsun belki 1 saat belki 1 gün veya 2 gün sonra yine aynısı olabiliyor. Kısaca kamera arızalı. En azından bendeki öyleydi. N11 den kamerasını aldım kendim değiştirdim çözüldü. Fakat dikkat edin açmakapama ve ses tuşlarının kablosu işlemci üzerinde yapışık durumdadır. bu lex kablo çok hassas zira ben çıkartırken elimde kaldı. mecbur onuda aldım. toplamda 100 tl gibi bir masrafım oldu şuan memnunum.

Oyla:
Üst Alt