İpucu Redmi pro batarya

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Arkadaşlar 2 yıldır cihazı kullanıyorum, en son miui haftalık rom yüklü. Ancak ekran süresi 3-4 saat ve 10 saat bekleme modu gibi iken bitiyor. Yeni batarya almak istiyordum, lakin ne bizdeki ne AliExpress vs yabancı sitelerde satılan bataryalar pek içime sinmedi. Zaten bir çoğunun sonraki geri dönüşleri kötü, sonra dedim ki bu 4000 mah bataryanın ölüsü bile 5-6 saati rahat çıkarması gerekiyor. Ve batarya kalibrasyonu için bataryayı tamamen bitirmeye karar verdim. Telefon açılırken kapanıyordu, twrp moda geçtim hala %10 civarı batarya gösteriyordu. 1 saate yakın kurcaladım, anca %3 e indi. Tekrar kapattım açtım, miui açıldı %5 batarya gösteriyordu 1 saattir kurcalıyorum bitsin diye. Şuan %1 ama batarya bir türlü bitmiyor. Umarım bu kalibrasyon işe yarar. Gelişmeleri yazıcam

Evet arkadaşlar hala bataryayı bitiremedim, twrp modda pil yüzde göstergesi en son 0 oldu ve kayboldu. Twrp modda ekran açık bekliyor yinede kapanma vs yok. Cihazı normal miui açılışı yaptığımda, %1 pil gösterip kapanıyor. Bitti dediğim pil'i kaç saattir bitiremiyorum :)

22:00 itibarı ile batarya bitti twrp mod açılmadı. Cihazı açmaya çalışıncada titreyip kırmızı led yanıyor sadece, kapalı vaziyette şarja taktım doluyor.

%100 doldu şarjda açtım 1 saatte açık şarjda kaldı. Ekran görüntüleri atıcam batarya bitince. Ayrıca şunu belirteyim telefon root'lu ve l'speed uygulamasını kullanıyorum. Ekran parlaklığı düşük ayarda, batarya bitince tekrar aynı işlemi yapıcam. Umarım işe yarar

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evet son durum böyle %10 da pil ikazı verdi. Ve birden kapandı tekrar açtım şuan %5 ve düşüyor. Tamamen bitsin tekrar doldurucam sonuç aynı olursa :( yapacak başka birşey kalmıyor.

Son sonuçlar biraz daha iyi gibi,

Ekran süresi görüntü atarken hata veriyor. 4 saat 15 dk son ekran süresi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-11-22-09-39-262_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-02-11-22-09-39-262_com.miui.securitycenter.png
    64,1 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2019-02-11-22-09-27-419_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-02-11-22-09-27-419_com.miui.securitycenter.png
    130,4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

blackjack

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi pro
Konular
6
Miui 10 şarj konusunda çok kötü. Şarj su gibi gidiyor özellikle %80e kadar çok hızlı düşüyor. Yüzde 90a düşmesi için 10 dk yeterli. Pil kullanımında görünen bir şey yok ama şarjı bu kadar hızlı bitiren nedir belli değil. Tüm yabancı forumlarda aradım fakat bir çözüme ulaşamadım. Hem bekleme modu hem ekran kullanımı süresi büyük problem. Pil su gibi gidiyor. Pil tasarrufu konusunda çözüm bulabilen varsa tavsiyelerini bekliyoruz.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Miui 10 şarj konusunda çok kötü. Şarj su gibi gidiyor özellikle %80e kadar çok hızlı düşüyor. Yüzde 90a düşmesi için 10 dk yeterli. Pil kullanımında görünen bir şey yok ama şarjı bu kadar hızlı bitiren nedir belli değil. Tüm yabancı forumlarda aradım fakat bir çözüme ulaşamadım. Hem bekleme modu hem ekran kullanımı süresi büyük problem. Pil su gibi gidiyor. Pil tasarrufu konusunda çözüm bulabilen varsa tavsiyelerini bekliyoruz.
Ben bu durumu şu şekilde izah ediyorum... Tarih olarak eski telefonlara, yeni güncelleme ile yazılım verince öncelikle şarj problemleri başlıyor... Forumda yüzlerce örneği var... Bunun temel sebebi de, telefonu fiziksel ömründen önce çöpe çevirmek yani; planlı eskitme... ;)

* * *

Hep bu örneği veriyorum, çünkü denenmiş bir tecrübe; Bir önceki Lenovo telefonumda Mtk işlemci olmasına rağmen 4000 mAH batarya ile 10-12 saat ekran süresi alıyordum ve işletim sistemi 4.4.4 kit kat idi... Telefonu 5.1'e güncelleyenlerin hemen hemen hepsinin tek şikayeti şarj süresinin yarıya yakın düşmesi olmuştu... Ben bu şekilde telefonu 3 yıl kullandım ve şimdi eşim kullanmaya devam ediyor... ;) 6-7 saat ekran süresi veriyor...

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Ben bu durumu şu şekilde izah ediyorum... Tarih olarak eski telefonlara, yeni güncelleme ile yazılım verince öncelikle şarj problemleri başlıyor... Forumda yüzlerce örneği var... Bunun temel sebebi de, telefonu fiziksel ömründen önce çöpe çevirmek yani; planlı eskitme... ;)

* * *

Hep bu örneği veriyorum, çünkü denenmiş bir tecrübe; Bir önceki Lenovo telefonumda Mtk işlemci olmasına rağmen 4000 mAH batarya ile 10-12 saat ekran süresi alıyordum ve işletim sistemi 4.4.4 kit kat idi... Telefonu 5.1'e güncelleyenlerin hemen hemen hepsinin tek şikayeti şarj süresinin yarıya yakın düşmesi olmuştu... Ben bu şekilde telefonu 3 yıl kullandım ve şimdi eşim kullanmaya devam ediyor... ;) 6-7 saat ekran süresi veriyor...
Arkadaşım dediğin gibi düşündüm ve ilk sürüm yazılım kurdum. Sonuç yine batarya su gibi boşalıyor. Ama haklısın yeni cihaz alırsam güncellemeyi kapatacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran süresi ne? Bekleme durumu ne? Kullandığınız bir pil tasarrufu uygulaması var mı? Cihazınız root lu mu?

blackjack

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi pro
Konular
6
Miui 10.2.1.0 stable eu rom ekran süresi 4 saat cihaz rootlu. Her kombinasyonu denedim. bir çok rom denedim. Yinede telefon beklerkende ekran acik kullanirkende sarj hizli bitiyor. Zaten global romda verilmedi. Eu rom harici batarya performansi daha iyi olan rom var mi bildiginiz denediginiz. Ya da sistem uygulamalarini silmek dondurmak mi gerekli.

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Miui 10.2.1.0 stable eu rom ekran süresi 4 saat cihaz rootlu. Her kombinasyonu denedim. bir çok rom denedim. Yinede telefon beklerkende ekran acik kullanirkende sarj hizli bitiyor. Zaten global romda verilmedi. Eu rom harici batarya performansi daha iyi olan rom var mi bildiginiz denediginiz. Ya da sistem uygulamalarini silmek dondurmak mi gerekli.

Evet global rom verilmedi, Çin için üretilmiş bir cihaz olduğundan. Ekran süren fena değil bence, ha rom değil de pil tasarrufu için l'speed uygulamasını bir dene istersen. Geçen cihazı son güncelleştirdiğim de root gittiği için ekran süresi 2 saatlere düştü. Tekrar root ve l'speed aktif olunca 3 saatin üzerine çıktı. Bir dene istersen
Uygulama - L Speed (ROOT) Cihazınızı Performans'dan Uçurun

blackjack

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi pro
Konular
6
Ekstra olarak magisk ve bir kaç eklenti kullanıyorum yoksa pil durumu hiç iyi olmaz. O zaman bunuda deneyip görelim bir süre.

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Ekstra olarak magisk ve bir kaç eklenti kullanıyorum yoksa pil durumu hiç iyi olmaz. O zaman bunuda deneyip görelim bir süre.

Evet denedin mi en son nasıl pil durumu? Bende bir değişiklik yok, en son 3-4 saat ekran süresi ve 15-20 saat civarı bekleme süresi. Tabi oyun vs çok oynarsam, daha çabuk bitiyor. Ekran ışığı vs de etkiliyor. Yeni bir batarya aldım, gelince birde onunla deneyeceğim.

blackjack

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi pro
Konular
6
Hiç bir değişiklik olmadı. Ekran süresi dediğin gibi düşük. Yoğun kullanımda 1 günü zor çıkarıyor

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Hiç bir değişiklik olmadı. Ekran süresi dediğin gibi düşük. Yoğun kullanımda 1 günü zor çıkarıyor

Benim de 2018/3 üretim batarya geldi. İlk kullanım şu şekilde, yoğun internet kullanımı. Chrome, Instagram, tweeter, watsapp vs, 30dk felan bt kulaklık ile müzik dinleme. En son 1 buçuk saat clash of clans oynadım ki bu oyun batarya yı 2 misli sömürüyor. Gelelim sonuçlara

Hani clash of clans oynamamış olsam 6 saat ekran alırdım diye düşünüyorum. Şimdi lik batarya bu umarım çabuk pert olmaz.

Üst Alt