Soru Redmi Note8 Pro "Arama yanıtlandığında telefonu titret" sorunu hk.

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
Merhaba,
Redmi Note 8 Pro cihazımda "Arama yanıtlandığında telefonu titret" seçeneği aktifti ve arama cevaplandığında telefonum titriyordu.
Yaşadığım ufak bir problem sonrası hard reset attım ve cihazımda "Arama yanıtlandığında telefonu titret" seçeneği aktif olmasına rağmen aramalar cevaplandığında titremiyor. Forumlarda bu sorunu yaşayan birkaç kişi daha gördüm. Konu hakkında yorumu olan var mıdır?
Miui arayüz, güncellemeler ve ayarlar aynı olmasına rağmen "Arama yanıtlandığında telefonu titret" aktif olmasına rağmen neden titremediğini anlayamıyorum.
Destek rica ederim.
Saygılar,

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba,
Redmi Note 8 Pro cihazımda "Arama yanıtlandığında telefonu titret" seçeneği aktifti ve arama cevaplandığında telefonum titriyordu.
Yaşadığım ufak bir problem sonrası hard reset attım ve cihazımda "Arama yanıtlandığında telefonu titret" seçeneği aktif olmasına rağmen aramalar cevaplandığında titremiyor. Forumlarda bu sorunu yaşayan birkaç kişi daha gördüm. Konu hakkında yorumu olan var mıdır?
Miui arayüz, güncellemeler ve ayarlar aynı olmasına rağmen "Arama yanıtlandığında telefonu titret" aktif olmasına rağmen neden titremediğini anlayamıyorum.
Destek rica ederim.
Saygılar,

Hocam, diğer durumlarda titreşim calisiyorda sadece arama yanitlandiginda çalışmıyorsa olay yazilimsal. Bunun için ekstra program veya ozelik gerekmez. Tekrar fabrika ayarlarına dönüp deneyebilir, yada forumda yer alan bootloader kilidi açılmadan rom yükleme bölümüyle stok romu tekrar yükleyebilir, yada bootloader açıksa mi Flash üzerinden stok rom yukleyebilirsiniz.

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam, diğer durumlarda titreşim calisiyorda sadece arama yanitlandiginda çalışmıyorsa olay yazilimsal. Bunun için ekstra program veya ozelik gerekmez. Tekrar fabrika ayarlarına dönüp deneyebilir, yada forumda yer alan bootloader kilidi açılmadan rom yükleme bölümüyle stok romu tekrar yükleyebilir, yada bootloader açıksa mi Flash üzerinden stok rom yukleyebilirsiniz.

Hard reset atınca rom mu değişyor anlamadım? kutudan çıktığı hale geliyor deyince sıfırlanmasınds sakınca yok sanmıştım. Mesela şu da dikkatimi çekti cihazı ilk aldığımda açtığımda 2 tane oyun vardı, harf reset atınca o oyunlar da gitti yani harf reset sonrası farklı bir sürüme mi geçti cihaz?

Oyla:

m.eminnn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Konular
1
Merhaba,
Destek rica ederim.
Saygılar,
Hocam bu sorunu çözebildin mi? Bende de aynı sorun vardı. Dokunulduğunda titret özelliğini aktifleştirdim, sorun çözülmüş gözüküyor fakat diğer durumlarda da yani normal dokunmalarda titremeye başladı. Önceden öyle olup olmadığını hatırlamıyorum. Çözdüyseniz bu konuda yardımcı olmanızı rica eder, çözemediyseniz benim çözümü bu şekilde bulduğumu ifade etmek isterim.
Teşekkürler, saygılar...

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu sorunu çözebildin mi? Bende de aynı sorun vardı. Dokunulduğunda titret özelliğini aktifleştirdim, sorun çözülmüş gözüküyor fakat diğer durumlarda da yani normal dokunmalarda titremeye başladı. Önceden öyle olup olmadığını hatırlamıyorum. Çözdüyseniz bu konuda yardımcı olmanızı rica eder, çözemediyseniz benim çözümü bu şekilde bulduğumu ifade etmek isterim.
Teşekkürler, saygılar...

Bende uzun bir süre ne yaptıysam olmadı ama şimdi arama yanıtlandığında titret açık, dokuma bildirimi kapalı ve bu şekilde arama yanıtlandığında titriyor ve dokunmalarda titremiyor. Ayarları aşağıda paylaşıyorum. Saygılar

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-05-11-13-40-715_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-06-05-11-13-40-715_com.android.settings.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:
Üst Alt