Yardım Redmi note4 wifi ve sensörler çalışmıyor

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 10.1 global
Telefon Modeli
Redmi note 4
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar. Sürekli rom yükleyen biriyim. En son yüklediğim de sensorlerin ve wifi nin çalışmadığını farkettim. Bunun üzerine mi flash ile temiz kurulum yaptım. Sorunsuz yazılım yüklendi ama hala sensörler çalışmıyor. Telefonu edl moduna alıp mi flash ile yine yükledim sorun aynı. Miui 10.1 global sürümü yükledim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm. Öncelikle mi flash ile 10.1 fastboot romu full temizlik ile yükledim. Kurulumu yapıp USB hata ayıklamayi açtım. Sonra fastboot a alıp Twrp3.2.3.0 ı yükledim. Bu sürüm olmalı mutlaka. Twrp yi açıp temizle gelişmiş temizlik bölümünden persist dosyasını sildim. Sonra miui 10.1 içindeki persist dosyasını telefona kopyaladım ve yükle, imaj yükle, persist bölümünü seçip yükledim. Ardından lazyflasher dosyasını yükleyip dalvik chace temizliği yapıp telefonu açtım ve düzeldi. Forumda ki Adb yöntemi ile persist yükleme konusunda belirtilen işlemler işe yaramadı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım sorun başlangıcı şu şekilde oldu. Twrp 3.2.3.0 ile rom yüklerken persist dosyasını da sildim. Belki de sensör sorunu bundan oldu.

Sorunu çözdüm. Öncelikle mi flash ile 10.1 fastboot romu full temizlik ile yükledim. Kurulumu yapıp USB hata ayıklamayi açtım. Sonra fastboot a alıp Twrp3.2.3.0 ı yükledim. Bu sürüm olmalı mutlaka. Twrp yi açıp temizle gelişmiş temizlik bölümünden persist dosyasını sildim. Sonra miui 10.1 içindeki persist dosyasını telefona kopyaladım ve yükle, imaj yükle, persist bölümünü seçip yükledim. Ardından lazyflasher dosyasını yükleyip dalvik chace temizliği yapıp telefonu açtım ve düzeldi. Forumda ki Adb yöntemi ile persist yükleme konusunda belirtilen işlemler işe yaramadı.

Sanırım sorun başlangıcı şu şekilde oldu. Twrp 3.2.3.0 ile rom yüklerken persist dosyasını da sildim. Belki de sensör sorunu bundan oldu.
Çözümü yukarda anlattığım şekilde çözdüm

Son düzenleme:
Oyla:

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular