Karşılaştırma Redmi Note 9s

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Redmi Note Pro ve Max'dan sonra bir de Redmi Note 9S modeli çıktı, xiaomi ne yapmaya çalışıyor sanırım şu an kimse anlamıyor... 9S ile 9 Pro tamamen özellikleri aynı. tabi hala netleşmeyen özellikler olsa da bu linkten de inceleyebileceğiniz gibi kamera çözünürlüklerine kadar her şey aynı...

Bakın burası çok önemli , iki cihaz arasında sadece 2 fark var, doğru mudur hala emin değiliz ama 9S 'de farklı olarak band 20 var... diğer farkı da NavIC yok... Bu durum bana şunu anlatıyor. Xiaomi note 8 pro'da Çin için G7T,G7E , hindistan için G7I , avrupa içinde G7G gibi farklı modeller çıkarmıştı ama hepsinin adı note 8 pro idi..

Şahsi fikrim , note 9 pro'yu aynı isimle çıkarmak yerine bölgesel olarak her bölge için farklı isimli bir model çıkarıyorlar. mesela note 9s global cihaz olacak. bunun birinci kanıtı, 9s'de band 20 olması ve diğer kanıtı da, hindistan'a özel bir uydu konumlama sistemi olan NavIC sisteminin 9s'de olmaması da bu iddiamı doğruluyor gibi.

malumunuz olduğu üzere note 8 pro'nun hint versiyonunda NFC ve band 20 yoktu. band 20 hem çin , hem de hint versiyonda bulunmuyor, çünkü bu band bu bölgelerde zaten kullanılmıyor ancak band 20 avrupa ülkelerinde kullanılıyor, NFC'de aynı şekilde... buradan hareketle hindistan'a özel NavIC'in global cihaz olması muhtemel 9s'de boş yere yer işgal etmemesi de aynı düşüncenin ürünü.

note 9 pro max modeli de son derece gereksiz bir cihaz olmakla birlikte bildiğiniz gibi sadece kamera çözünürlük ve belki lens farkı da olabilir. ama alınmaya değecek başka bir kayda değer özelliği bulunmuyor. bu cihaz da muhtemelen diğer xiaomi telefonlarda olan pro farkının bu modeldeki ismi de max olarak seçildi.
bekleyeyim görelim diyorum, ancak 3 cihazın küçük detaylar haricinde özelliklerinin aynı olması bu ihtimali güçlendiriyor.

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
redmi note 9S aliexpress'de satışa çıktı hatta alıp videolu inceleme yapanlar bile var. ama xiaomi forumunda redmi note 9 serisinin satışa çıkan tek telefonu olan 9S hala yer almıyor..... ilginç gerçekten. sanırım bu sitede boşuna yazıp duruyoruz/m

gerçi koymasanızda olur benim açımdan artık 9s takipten çıktı. redmi note 9 pro /s vs.. çıkacak beklentisi içinde olan birisi olarak hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim. 9S 'de ve muhtemelen diğer çıkacak 9 pro da NFC yok. aliexpress'de nfc yok yazıyor.. videolu anlatımda da alan vatandaş bu şekilde bilgi vermiş.
ilginç gerçekten redmi note 8 pro'yu bu kadar sattıran şeylerden birisi iyi skor veren işlemcisi , en düşük modelde bile 6gb rami, kamerası ve NFC olmasıdır... ama 9 serisine nfc koymamışlar, ayrıca 6gb için daha fazla para ödemek gerekiyor, yeni işlemcisi 720g , 8 pro'dan daha iyi bir şey sunmuyor vs... öyleyse bu telefonu neden çıkarttınız? gerçekten bunları anlamak zor... 8 serisinde olduğu gibi 8t gibi bir model çıkabilir diyorlar ama mesela 9t ile daha iyi bir işlemci ve nfc sunabilirler belki.. ama önce bu telefonun satmayacağını görmek istiyorlar sanırım

Maygel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muammer
Cihazım
mi note 10
Konular
0
redmi note 9S aliexpress'de satışa çıktı hatta alıp videolu inceleme yapanlar bile var. ama xiaomi forumunda redmi note 9 serisinin satışa çıkan tek telefonu olan 9S hala yer almıyor..... ilginç gerçekten. sanırım bu sitede boşuna yazıp duruyoruz/m

gerçi koymasanızda olur benim açımdan artık 9s takipten çıktı. redmi note 9 pro /s vs.. çıkacak beklentisi içinde olan birisi olarak hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim. 9S 'de ve muhtemelen diğer çıkacak 9 pro da NFC yok. aliexpress'de nfc yok yazıyor.. videolu anlatımda da alan vatandaş bu şekilde bilgi vermiş.
ilginç gerçekten redmi note 8 pro'yu bu kadar sattıran şeylerden birisi iyi skor veren işlemcisi , en düşük modelde bile 6gb rami, kamerası ve NFC olmasıdır... ama 9 serisine nfc koymamışlar, ayrıca 6gb için daha fazla para ödemek gerekiyor, yeni işlemcisi 720g , 8 pro'dan daha iyi bir şey sunmuyor vs... öyleyse bu telefonu neden çıkarttınız? gerçekten bunları anlamak zor... 8 serisinde olduğu gibi 8t gibi bir model çıkabilir diyorlar ama mesela 9t ile daha iyi bir işlemci ve nfc sunabilirler belki.. ama önce bu telefonun satmayacağını görmek istiyorlar sanırım

bu telefon bildiğin note 8.5 pro olmuş :) çok bi fark yok. ön ve arka kamera iyileşmiş, parmak izi yana alınmış, ekran hala ıps headbang~~

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Gördüğüm en kötü serilerden biri oldu 8>9

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Biri global öbürü chin için olabilir. Redmi note serisi amoled olabilirdi bence Note X serisinde olabilir.

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Redmi serisinde onlarca telefon çıkarmaya devam ediyorlar. Mi SE serisini bitiriyorlar. Fiyatları tavana çekmeye başladılar. Xiaomi yanlış politika izliyor. Realme güncelleme desteğini hallederse koltuğu xiaomiden alır.

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular