Yardım Redmi Note 9S Yeniden Başlattıktan Sonra Açılmama Sorunu ?

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Cümleten iyi günler arkadaşlar, Note 9S cihazımı normal olarak yeniden başlattığımda telefon komple kesildi. Şarj alma yok ses kısma + power sonuç yok ses açma+power sonuç yok pc bağlama ses yok COM kısmında çıkmıyor. Bildirim ışığı yanmıyor. Fastboot moduna girmiyor. Bootloader kapalı. Bi sonuç alamadım anlamadım da. Hard bricik oldu galiba nasıl bi geri dönüş alırız yardımlarınızı bekliyorum

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam anlatığınıza göre cihaz hard brick olmuş. Yetkili hesap ile yükleme yapılması gerekiyor. Zenex hocam ile irtibata geçin isterseniz.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Cümleten iyi günler arkadaşlar, Note 9S cihazımı normal olarak yeniden başlattığımda telefon komple kesildi. Şarj alma yok ses kısma + power sonuç yok ses açma+power sonuç yok pc bağlama ses yok COM kısmında çıkmıyor. Bildirim ışığı yanmıyor. Fastboot moduna girmiyor. Bootloader kapalı. Bi sonuç alamadım anlamadım da. Hard bricik oldu galiba nasıl bi geri dönüş alırız yardımlarınızı bekliyorum
Durup dururken hiç bir işlem yapmadan böyle bir şey olduysa cihazda sıkıntı var bence. Yetkili hesapla alakası olduğunu sanmıyorum.

Oyla:

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Hocam anlatığınıza göre cihaz hard brick olmuş. Yetkili hesap ile yükleme yapılması gerekiyor. Zenex hocam ile irtibata geçin isterseniz.

Kendimde yetkili hesap var hocam. Ancak telefonu COM'da gormemesi beni düşündürdü eğer aygıt yöneticisinde telefonu aygıt yöneticisinde gösterebilsem direk flash atıp kurulum yapmayı düşündüm. Acaba EDL mod konusu mu oldu daha önce mix 2s vardı. Bide iş yerindeyim pcler korumalı evde bi kendi pcmden denicem bakalım.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Durup dururken hiç bir işlem yapmadan böyle bir şey olduysa cihazda sıkıntı var bence. Yetkili hesapla alakası olduğunu sanmıyorum.
Hocam durup dururken olduğunu pek sanmıyorum ben açıkçası. belki o an bişey yapmamış olabilir arkadaş ama öncesinde bişeyler yapmış olabilir. Yoksa gerçekten hiçbir işlem yapmadan bu olduysa çok farklı ve sıkıntılı bir sorun var gibi.

Oyla:

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6
Hocam her yerde görüyorum artık konuşayım istedim.Zenex hocama saygım sonsuz ama her konu altına millet daha bir öneri sunmadan şu kalıp cümleyle ''hard brick,Zenex hocamla görüşün'' yazıyor.Bu yanlış bence.Adam zaten çaresinin olmadığını bilse telefoncuya götürür foruma neden yazsın ki.Ticaret alanına döndüğünü düşünüyorum forumun.
Saygılar

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Kendimde yetkili hesap var hocam. Ancak telefonu COM'da gormemesi beni düşündürdü eğer aygıt yöneticisinde telefonu aygıt yöneticisinde gösterebilsem direk flash atıp kurulum yapmayı düşündüm. Acaba EDL mod konusu mu oldu daha önce mix 2s vardı. Bide iş yerindeyim pcler korumalı evde bi kendi pcmden denicem bakalım.
hocam merhaba öncelikle geçmiş olsun. korumalı pcde driver konusunda vs sıkıntı yaşamanız yüksek ihtimal çünkü xiaomi driverları imzasız olduğundan normal windowsta bile sıklıkla sorun yaşanabiliyor. mi note 3 te bir arkadaşın benzer bir durum başına gelmişti. önce edl moduna almayı deneyin. ve note 3 te şöyle bir çözüm bulunmuştu. ya ses kısma tuşu ya da güç tuşuydu ikisinden biri olduğuna eminim ama hangisi olduğuna emin değilim. bunlardan birine 20 sn basılı tutup sonra pcye bağlayın. bir nevi farklı bir yazılım moduna geçiyor cihaz. note 3 te hiç bi şekilde pc görmeyen cihaz bu şekilde yazılım kabul etmişti umarım sizin içinde çözüm olur.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Hocam her yerde görüyorum artık konuşayım istedim.Zenex hocama saygım sonsuz ama her konu altına millet daha bir öneri sunmadan şu kalıp cümleyle ''hard brick,Zenex hocamla görüşün'' yazıyor.Bu yanlış bence.Adam zaten çaresinin olmadığını bilse telefoncuya götürür foruma neden yazsın ki.Ticaret alanına döndüğünü düşünüyorum forumun.
Saygılar
Düşüncenize saygı duyuyorum ama her ustada da yetkili hesap olmaz hocam bizim bildiğimiz sadece Zenex hocamız var. Ve bizde ona yönlendirdiğimiz için Kendisinden bir ücret almıyoruz :) İşinin ehli forumda birçoğu kişini telefonunu hayata döndürdüğü için yönlendirme de bulunuyoruz

Son düzenleme:
Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Saygılar
Hocam,her konunun altına değil ancak bootloader kilidi kapanma durumlarında,yetkili hesabın şart olduğu durumlarda,edl moda alınması gereken durumlarda Baki hocama yönlendiriyoruz.Ne yapmamızı önerirsiniz arka kapağı açın cihazı kurcalayın edl moda almaya çalışırken anakartı kısa devre edin falan mı ?
Ticaret alanı olması ile alakası yok biz en garanti yolu sunuyoruz kullanıcı istediği taktirde gönderir istemediği taktirde kendi çözüm bulur,herhangi bir baskı var mı ?

Oyla:

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Arkadaşlar, telefonu kendi bilgisayarıma bağlamaya çalışırken aygıt yöneticisinde hiç bir hareket olmuyor. Bu sebepten dolayı da aldığım firma bi yer önerdi oraya göndereceğim büyük ihtimalle hard brick oldu. EDL moduna almak içinde arka kapağı açmak gerekir veya box ile atılabilir dedi. Benim çekincem arkadaşımınızın telefonu ve uygun fiyat ile garantisiz aldık donanımsal bir sorun çıkarsa o beni üzer. Umarım yazılımsal bir sorun çıkar ve çözülür. Şarj %50+'ymış. Bakalım sonuçları paylaşırım sizle. Ayrıca yetkili hesap ayrı bir şey olmuyormuş onu da yeni öğrendim yıllar sonra ben daha önce boodloader açılan bir hesap başka bir telefonla açabiliyor bu yetkili hesap sandım ama farklı bir durum varmış onu da öğrendim.

Forum içinde ücret ile yapan abi ve kardeşlerimize saygım sonsuz bu işin ehli olan kişilere hakkını tabiki veririm. Teşekkürler sonuçları bildireceğim

Oyla:
Üst Alt