Yardım Redmi Note 9s Şarj hızlı bitiyor.

Dyxhxhxhxgxhxh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Korkut
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.5 India
Telefon Modeli
Redmi Note 9s (Curtana)
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba cihaz Redmi Note 9s telefonda aşırı yüklü bir işlem yapmadığım halde hızlı bir şekilde şarjı iniyor. Forumlarda bahsedilen birçok şeyi yaptım ancak hala durum böyle. Rom önerileri için Custom rom kurmak istemiyorum, stock romlarda sadece GLOBAL,EEA(AVRUPA),INDIA,RUSSIA romları mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Merhaba cihaz Redmi Note 9s telefonda aşırı yüklü bir işlem yapmadığım halde hızlı bir şekilde şarjı iniyor. Forumlarda bahsedilen birçok şeyi yaptım ancak hala durum böyle. Rom önerileri için Custom rom kurmak istemiyorum, stock romlarda sadece GLOBAL,EEA(AVRUPA),INDIA,RUSSIA romları mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba, şarj sorunları genelde pil ile ilgili sorunlardan kaynaklanıyor, pil kalibrasyonu olabilir ama pilin ömrü bittiyse en iyisi değiştirmek. Konu pil ile ilgili değilse, custom romlar iyi çözüm olabiliyor. Mesela benim eskiden 2-3 dk.da bir şarj atlatan sony cihazım özel rom attıktan sonra her dakikada %1 doldurmaya başladı, pil değiştirdiktan sonra da normal şarj süresine döndü (saatte %1 azaltıyor, normalde %10 felan azalıyordu değişimden önce).

Oyla:

Dyxhxhxhxgxhxh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Korkut
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, şarj sorunları genelde pil ile ilgili sorunlardan kaynaklanıyor, pil kalibrasyonu olabilir ama pilin ömrü bittiyse en iyisi değiştirmek. Konu pil ile ilgili değilse, custom romlar iyi çözüm olabiliyor. Mesela benim eskiden 2-3 dk.da bir şarj atlatan sony cihazım özel rom attıktan sonra her dakikada %1 doldurmaya başladı, pil değiştirdiktan sonra da normal şarj süresine döndü (saatte %1 azaltıyor, normalde %10 felan azalıyordu değişimden önce).
Şöyle diyim çok cihazı yorucak bir işlem yapmadığımda dahi 1 saatte 10-15 şarj gidiyor önceden böyle değildi. Şuan sürümüm 12.5.5 romum India diğer stock romlardan birine geçsem örneğin Eea çünkü Avrupa için özel tasarlanmış bir rom şarjım daha uzun gider mi? Veyahut olduğum sürümü düşürsem şarjım daha uzun gider mi?

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Şöyle diyim çok cihazı yorucak bir işlem yapmadığımda dahi 1 saatte 10-15 şarj gidiyor önceden böyle değildi. Şuan sürümüm 12.5.5 romum India diğer stock romlardan birine geçsem örneğin Eea çünkü Avrupa için özel tasarlanmış bir rom şarjım daha uzun gider mi? Veyahut olduğum sürümü düşürsem şarjım daha uzun gider mi?
1. Bataryayı %0 a kadar boşaltmadan önce pil kalibrasyon programı kur, sonra %100 olana kadar telefon kapalı iken şarj et, %100 olduğunda telefonu aç ve % azalmışsa yine şarj et, daha sonra pil kalibrasyon programını çalıştır.
2. Bu işe yaramazsa, pil ömrü bitmiştir, değiştirttir.
3. Bu da işe yaramazsa, telefonuna uygun pil optimizasyonu yapılmış bir özel rom yükle
Tavsiyelerim bu kadar.

Oyla:

Dyxhxhxhxgxhxh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Korkut
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Bataryayı %0 a kadar boşaltmadan önce pil kalibrasyon programı kur, sonra %100 olana kadar telefon kapalı iken şarj et, %100 olduğunda telefonu aç ve % azalmışsa yine şarj et, daha sonra pil kalibrasyon programını çalıştır.
2. Bu işe yaramazsa, pil ömrü bitmiştir, değiştirttir.
3. Bu da işe yaramazsa, telefonuna uygun pil optimizasyonu yapılmış bir özel rom yükle
Tavsiyelerim bu kadar.
Teşekkürler bu tek seferlik bir olay mı yoksa arada bir yapmak mı gerekiyor

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Teşekkürler bu tek seferlik bir olay mı yoksa arada bir yapmak mı gerekiyor
Pil kalibrasyonu her zaman yapılması gerekn birşey değil, genelde pil anormal davranışlar(daha kısa sürede boşalma, yüksek seviyede iken kapanmalar) gösterdiğinde yapılır. Ayrıca özel rom yüklendiğinde yapılması gerekebilir.

Oyla:
Üst Alt