Soru Redmi Note 9S için sorunsuz ROM önerisi

odunq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 4
Konular
3
Redmi Note 9S için ROM aramaktayım. İstediğim şey sorunsuz çalışması gereksiz donma kasma yapmaması. Önceki yıllarda V12.5 için Hindistan ROM önerilmiş ama tabi bundan sonra yenileri çıktı onlar hakkında yorum bulamadım. Mesela hindistan ROM V12.5.5.0.RJWINXM V14.0.3.0.SJWINXM ve global olarak V14.0.4.0.SJWMIXM romlarının çok indirildiğini gördüm mifirm websitesinde. Deneme amaçlı onları indiriyorum. Bunlar arasından olsun haricen olsun tavsiye ettiğiniz sorunsuz diyebileceğiniz ROM ne olabilir?

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
7
13.0.2 hindistan ve 14.0.3 hindistan bir çok stock rom denedim en iyi çalışan bu ikisi

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Benim ilk kullandığım xiaomi telefon olduğu için birkaç öneri verebilirim diye düşündüm. Telefonun kod adı curtana olduğu için bu isimle rom aratabileceğin gibi miatoll romlar ile de uyumludur, bilgin olsun. Şimdilik özel bir rom önerim olmayacak ama arama kriterlerini söyledim, test etmen gerekecek. Ben dualbootpatcher programını kullanamadığım için değiştirdim.

odunq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 4
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
13.0.2 hindistan ve 14.0.3 hindistan bir çok stock rom denedim en iyi çalışan bu ikisi
İlla en güncel rom olsun diye bir düşüncem yok eski de olsa sorun yaratmasın yeter düşüncesindeyim. Bu ikisi arasında tercihiniz ne olur?
Benim ilk kullandığım xiaomi telefon olduğu için birkaç öneri verebilirim diye düşündüm. Telefonun kod adı curtana olduğu için bu isimle rom aratabileceğin gibi miatoll romlar ile de uyumludur, bilgin olsun. Şimdilik özel bir rom önerim olmayacak ama arama kriterlerini söyledim, test etmen gerekecek. Ben dualbootpatcher programını kullanamadığım için değiştirdim.
Bilgi için teşekkürler. Açıkçası aratınca pek çok rom var dediğiniz gibi curtana olarak geçiyor Redmi note 9 (hindistan) veya Note 9s olarak aynı telefonmuş. İş telefonu olduğundan çok test imkanım olmuyor ayrı ayrı, o sebeple kullananların tecrübelerinden yola çıkmak istedim.

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
7
İlla en güncel rom olsun diye bir düşüncem yok eski de olsa sorun yaratmasın yeter düşüncesindeyim. Bu ikisi arasında tercihiniz ne olur?

Bilgi için teşekkürler. Açıkçası aratınca pek çok rom var dediğiniz gibi curtana olarak geçiyor Redmi note 9 (hindistan) veya Note 9s olarak aynı telefonmuş. İş telefonu olduğundan çok test imkanım olmuyor ayrı ayrı, o sebeple kullananların tecrübelerinden yola çıkmak istedim.
istediğini seçebilirsin hocam pek fark yok ben genelde ara ara deniyorum eski romları tek tek. miui 11 hindistan arayüz çok hızlıydı ama eski kalmış bir rom bildirim sorunu var eski bildirime bakmadığımda yeni bildirim gelince yine eski bildirimi gösteriyor. Her rom değiştirdiğimde en son karar kıldığım 13.0.2 hindistan oluyor. Sonrasında güncelleme geldiği için 14.0.3 e geçtim pek farkı yok. 13.0.2 hindistan kurabilirsin

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
7
Ayrıca şunu belirteyim bu cihazda kullandığım en akıcı rom 11.0.8.0 hindistan romuydu. Hala bildirim sorunu için çözüm arıyorum çözebilirsem o sürüme geçerim

Üst Alt