Soru Redmi Note 9S İçin Rom Tavsiyesi

afcn35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
halil afacan
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
3
Herkese selamlar,Redmi Note 9S cihazıma rom yüklemek istiyorum.Forumda Global,EU,India romlarının bağlantıları mevcut fakat hangisini kullanmam gerktiği hakkında bir fikrim yok.
Önceliğim hata vermeyen,hızlı ve sorunsuz bir rom yüklemek,gerek forumda gerek web'de yaptığım araştırmalar sonucu herhangi bir net bilgi bulamadım,
Tavsiyelerinize ihtiyacım var ve ayrıca bu 3 rom arasındali belirgin bir kaç tane farkı söylerseniz sevinirim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Genellikle Hindistan romu daha geç güncelleme alır ama daha stabildir. Ayrıca arama ve rehber uygulaması Hindistan romunda Xiaomi'nin kendi uygulamaları, MI ve EU romda Google'ın kendi uygulamaları olarak yer alıyor.

EU, Avrupa için (birkaç yasasına uyması için ayrı şekilde yapılan) üretilen romudur.

MI; Çin, Hindistan, Endonezya ve birkaç yerel ülke dışında tüm dünyaya üretilen romudur.

IN, Hindistan'daki kullanıcılar için ek özellik barındıran romudur.

Oyla:

afcn35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
halil afacan
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
3
İlginiz için teşekkürler cihaz kargoda,sanırım elime yarın ulaşacak şimdiden gerekli dosyaları indiriyorum.
Böyle bir cihazda google'ın arama ve mesaj uygulamarını kullanmak kötü olur bence de.
Son olarak hint romunun bu uygulamalar dışında bir farkı varmı?

Oyla:

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
İlginiz için teşekkürler cihaz kargoda,sanırım elime yarın ulaşacak şimdiden gerekli dosyaları indiriyorum.
Böyle bir cihazda google'ın arama ve mesaj uygulamarını kullanmak kötü olur bence de.
Son olarak hint romunun bu uygulamalar dışında bir farkı varmı?
Hocam bl kilidi açılmadan rom atamazsınız biliyorum ama bir araştırın

Oyla:

eerdoan23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
Note 6 pro
Konular
2
eu romun en büyük sıkıntısı note 9S'de de yaşadığım arama sırasında ses sorunu yani konuşurken sesi en yüksekten veriyor kısmak istesen en düşükte görünüyor yükseltip tekrar düşürmek gerekiyor ki sesi kıssın bazende oyun müzik vs esnasında ses kısma ve yükseltme tuşu işlem görmüyor ayarlar menüsüne girince düzeliyor buda can sıkıcı bir olay

Oyla:

aliofage

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Konular
2
Ben arama kayıt içşn bir rom yüklemek istiyorum hangisini yüklemeliyim ve linki atabilirmisiniz

Oyla:

Jujuju

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
jjuju
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
12
pixel romu çok güzel ama navigasyon tuşları bazen takılı kalıyor ilginç şekilde anlamadım

Oyla:

alitoprax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
5
Bir bilgi kirliliğini düzelterek devam edelim. EU rom iki çeşit. Biri Xiaomi tarafından yayınlanan resmi EU rom. Bu rom hemen hemen global ile aynı.
Birde xiaomi.eu sitesi tarafından yayınlanan custom eu rom var.
Bu rom resmi romun içerisinden gereksiz programların çıkarıldığı Google uygulamaları yerine (arama, mesaj gibi) MIUI uygulamalarının bulunduğu, ayıklanmış temizlenmiş stabil hale getirilmiş bir custom rom.
Resmi romlardan çok çok iyi bir rom.
Hocam Xiaomi tarafından yayınlanan EEA rom degilmiydi ben mi yanlış biliyorum ?

Oyla:
Üst Alt