Rom Redmi Note 9S için Custom Rom önerisi

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
merhabalar arkadaşlar 2 haftadır curtana cihazı için aosp tabanlı rom araştırıyordum fakat kamera olayı tam verim vermediği için miui kullanmaya başladım fakat Jeseux hocamın tavsiyesi ile linkteki pixel experince rom u kurdum stabilve bataryası eu romdan bi tık daha iyi offical sitesindeki farkı içine anx camera gömülü geliyor şiddetle tavsiye ederim

indirme linki;

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bug vs ile karşılaşmadım fakat vanced app ile vanced YouTube ve vanced YouTube music kurup yeniden başlatınca YouTube music siliniyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201205-155020342.jpg
    Screenshot_20201205-155020342.jpg
    178,2 KB · Görüntüleme: 58

furkan5977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
20
Mantıklı seçim hocam

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
14 saat 30 dakika ekran süresi verdi WiFi ve otomatik parlaklıkta

Jeseux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğkan
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
1
Değerler gerçekten muazzam ben o kadar alamıyorum hocam herkesin kullanımı farklı :D

Risus34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Note 9s
Konular
5
Hocam yardımcı olur musunuz bu konuda hiç bir bilgim yok fast bot ile eea kurdum oda biri yardım etti tw ile kurdu iyi güzel ama şarj ekran süresi 8-9 saat zor alıyorum bu romu kurmak istiyorum ama nasıl yapicagim fast bot alıp mi flash ile yapmayı öğrendim bu yöntemle bu romu yükleyebilir miyim ? Twerb hiç anlamıyorum

Jeseux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğkan
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
1
Hocam yardımcı olur musunuz bu konuda hiç bir bilgim yok fast bot ile eea kurdum oda biri yardım etti tw ile kurdu iyi güzel ama şarj ekran süresi 8-9 saat zor alıyorum bu romu kurmak istiyorum ama nasıl yapicagim fast bot alıp mi flash ile yapmayı öğrendim bu yöntemle bu romu yükleyebilir miyim ? Twerb hiç anlamıyorum
Hocam öncelikle cihazı nasıl kullanıyorsunuz yani her kullanıcıdan kullanıcıya değişen bir durumdur bu. Cihazınıza twrp kurulmuş demişsiniz o zaman otomatik olarak bootloader kilidi açıktır. Açıklamanızda bilgim yok demişssiniz şunu eklemek istiyorum eğer ki ben bu işlemleri yapamam veyahut karıştırırım diyorsanız lütfen ama lütfen kesinlikle yapmayın!! bilen birisi veyahut bir arkadaşınız var ise ondan yapmasını rica ediniz. Diyelim ki yapmak istediniz o zaman madde maade yaparsanız başarmış olursunuz. Öncelikle cihazda bulunan tüm önemli yedeklemelerinizi alın bir pc ye veyahut kullanıyorsanız sd karta atın ki kaybolmasın. Daha sonra cihazınıza uygun bir twrp bulun ben bu romu kendime attığımda bu twrp yi kullandım forumda da mevcut.
Twrp yi nasıl yükleyeceğiniz o konuda mevcut tabi gerekli driverları da kurmanız lazım. Bu işlemlerden sonra (hepsini uyguladığınızı ve eksiksiz bir şekilde driverları da kurduğunuzu varsayarak) twrp yi açın karşınıza twrp menüsü gelecektir oradan wipe kısmına girin advanced wipe seçeneğine basarak cache, dalvik art cache ve data kutucuklarını işaretledikten sonra alt tarafta swipe to wipe yazısını görmeniz lazım o süngüyü kaydırtıktan sonra ana menüye tekrar gelin ve reboot kısmına girin o bölüme girdiğinizde recovery seçeneğine basın revovery niz yeniden başlamış olucak bu şekilde indirmiş olduğunuz romu kurabilirsiniz kurma işlemi bittikten sonra twrp ana menüsüne tekrar gidip wipe seçeneğine girin sadece format data kısmına girip yes yazın format data bittikten sonra reboot system olucak ve o kısma basın işleminiz bu kadar.

Üst Alt