Diğer Redmi Note 9S (curtana) - xiaomi.eu 11.0.10.0 için büyük yamalar koleksiyonu (kararlı)

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Redmi 9s (curtana) xiaomi.eu 11.0.10.0 romu ile birlikte kullanılabilecek yama paketidir. Özellikleri aşağıda açıklandığı gibidir.
Global, india, europe, Turkey stock romları üzerine KURULAMAZ. Sadece xiaomi.eu 11.0.10.0 ile kullanılabilir.
Deneysel bir çalışmadır. Yama sonrası olası hatalardan şahsım ve forum sorumlu değildir.
Bir magisk modülüdür ancak modülü kaldırırsanız tema manager apk uygulaması eskisi gibi çalışmayacağından yeniden rom kurmanız gerekebilir. (Düzeltme verildiğinde ayrıca yayınlanacak)

Yama ile birlikte gelen özellikler.
  1. GENEL
    • Çağrılar ve bildirimler için farklı ses seviyesi.
    • Açılır ses penceresindeki bildirim sesini değiştirmek için bir anahtar ekleyin (ses seviyesi düğmelerini kullanarak)
    • SuperWallpapers için Ayarlar - Duvar Kağıdı - Süper Duvar Kağıtları için tam destek . [Ev ve 'Kızıl gezegen' süper duvar kağıtları uygulamalarını her yerden indirip yüklemelisiniz].
    • Tam etkin AOD (Her zaman açık ekran) ve 2 seçenek daha ekleyin:
      <> Özel parlaklık (yalnızca AOD için). Ekranı açtığınızda parlaklık geri yüklenir.
      <> 15 - 600 saniye sonra OTOMATİK kapat AOD.
    • Temalar uygulamasını Temalar, Duvar Kağıtları, Yazı Tipleri, Zil Sesleri, Simgeler, Her Zaman Açık, Dinamik özelliğini destekleyen daha yeni bir sürümle değiştirin .
    • Akıllı Ağ eklendi . Arama sırasında veya Wi-Fi'ye bağlıyken veya mobil veri devre dışı bırakıldığında veya ekranı kapattığınızda ağ türünü, mobil verileri, Wi-Fi'yi otomatik olarak değiştirme.
    • Veri düğmesini basılı tutun (durum çubuğundaki düğmelerin bulunduğu çubukta), ağ seçimine gideriz.
    • Yedekleme / Geri Yükleme yamalarınız için TÜM ayarlarınızı (bazı, unutmuş olabilirim). Tek bir tıklama ile yamalarla ilgili tüm ayarları geri alacaksınız. [Ayarlar - Cihazım] Ayarlar
      <internal_memory> / mySettings <sayı> .xml dosyasına kaydedilir
    • Güvenlik uygulamasındaki değişiklikler:
      <> Sistem uygulamaları için bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz <> Sistem uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz (buna dikkat edin) <> 'Uygulama bilgileri'nde (Veri yolu, Kullanıcı Kimliği, Hedef SDK sürümü, Play Store'da Aç) fazladan bilgi , Uygulamayı başlat)

• Sen sistem uygulamaları güncelleyebilir gelen resmi olmayan kaynaklardan.
    • Ekran görüntüsü ayarları, Ayarlar - 'Ek ayarlar' - 'Ekran görüntüsü ayarları' [Harici SD'ye kaydet, Klasörü kaydet (Resimler için DSIM), Kalite, Biçim (Jpeg, Png veya WebP)].
    • GetApps eklendi - xiaomi Çin pazarı.
  2. DISPLAY (Ayarlar - Ekran)
    • Tam ekran (durum çubuğunu göstermeden)
    • Hareketleri sallayın -> 'RAM'i Temizle' veya 'Ekran kapalı'.
    • Listeler arasında kaydırma yaparken animasyon efektleri (birçok seçenekle).
    • Ayarlar'da arama çubuğunu Göster / Gizle.
    • Uygulamaları Paylaş menüsünden hariç tutun.
    • Uygulamaları 'Birlikte aç' menüsünden hariç tutun.
  3. DURUM ÇUBUĞU (Ayarlar - Ekran - Çentik ve durum çubuğu)
    • Bir satır ve tüm satırlar için anahtarların (4-7) sütun sayısı .
    • Anahtarlar için sıra sayısı (2-4).
    • Anahtarlar için renkler (ve renkli kenarlık).
    • Bildirimler için renkler (arka plan ve metin ve renkli kenarlık).
    • Parlaklık panelini Göster / Gizle (ayrıca renk ve boyut / yükseklik ve renkli kenarlık).
    • Genişletme göstergesini Göster / Gizle.
    • Bildirimler klasörü (önemsiz bildirimlerin ayrı bir klasörde görünmesi için).
    • Sağlayıcı adını göster ( kilitli ekranla).
    • Bağlantı yenileme hızı 500ms - 5000ms ('Bağlantı hızını göster' seçeneğini seçtiyseniz) ve ayrıca gelen ve giden ağ hızını 2 satırda gösterin.
    • Genişletilmiş durum çubuğunda bulanıklaştırma efekti.
    • Genişletilmiş durum çubuğunda ek bilgi :
      <> Analog saati göster.
      <> Kullanılabilir RAM'i göster
      <> CPU ve pil sıcaklığını
      göster <> Bildirim günlüğü düğmesini
      göster <> Belleği temizle düğmesini göster
      <> Hızlı durum çubuğu başlığı yüksekliği
    • Durum çubuğundaki hareketler:
      <> Ekranı kilitlemek için iki kez hafifçe dokunun
      <> Herhangi bir Eylem yapmak için sol veya sağ tarafa iki kez hafifçe vurun (Kapat, Güç menüsü, Ses seviyesi iletişim kutusu, Önceki uygulama, ..., Herhangi bir uygulamayı başlatın) <> Uzun tıklama parlaklığı değiştirmek veya bir Eylem seçmek için (Kapat, Güç menüsü, Ses seviyesi iletişim kutusu, Önceki uygulama, ..., Herhangi bir uygulamayı başlat) <> Parlaklığı değiştirmek için kaydırın
  4. ANA EKRAN (Ayarlar - Ana ekran)
    • Masaüstünde sürekli kaydırma - Smart Assistant ile biraz "garip".
    • Uygulama çekmeceli ve AYRICA ana ekran herhangi bir Eylem için hızlıca yukarı kaydırın (Kapat, Güç menüsü, Ses seviyesi iletişim kutusu, Önceki uygulama, ..., Herhangi bir uygulamayı başlatın).
    • Tüm Uygulamalar için Ana ekran kısayolu (simge) oluşturun.
    • Klasörlerdeki sütun sayısı (3-5 sütun).
    • Taban çizgisinde en fazla 7 simge.
    • Simgelerdeki metni Göster / Gizle.
    • Simgeleri gölge / Göster.
    • Temel simgeleri simgeleri yansıma.
    • Bir simgeyi seçtikten / tıkladıktan sonra klasörü kapatın.
    • Son kullanılanlardan uygulamaları gizleyin.
    • Ana ekran düzeni (4x5, 4x6, 5x5, 5x6, ...).
    • İki (maksimum) satırdaki simgelerdeki metin (dikey mesafenin mikro ayarlamasıyla).
    • Satır taban çizgisi simgelerindeki metni Göster / Gizle (dikey aralığın mikro ayarlamasıyla)
    • Hareketler:
      <> İki kez hafifçe vurun , sol üstte iki kez hafifçe dokunun, sağda iki kez hafifçe vurun => herhangi bir İşlem yapın (Kapat, Güç menüsü, Ses seviyesi iletişim kutusu, Önceki uygulama, ..., Herhangi bir uygulamayı başlatın).
      <> Yukarı veya aşağı kaydırın (1 veya 2 parmakla) => herhangi bir İşlem yapın (Kapat, Güç menüsü, Ses seviyesi iletişim kutusu, Önceki uygulama, ..., Herhangi bir uygulamayı başlatın).
    • Son uygulamalarda bulanıklık efekti.
    • Tüm yönlendirmelere izin ver.
  5. PİL (Ayarlar - Pil)
    • Güç ayarlarını açtım (Performans veya Dengeli).
    • Pil uyarı seviyeleri (Düşük, Kritik ve Güvenli Pil Seviyesi).
    • Pil rengi (iç).
  6. Bildirim ışığı (Ayarlar - Ek ayarlar - Bildirim ışığı)
    Bazı ayarlar burada. Kontrol et...
  7. DÜĞME KISAYOLLARI (Ayarlar - Ek ayarlar - Düğme kısayolları)
    • Uzun Basın (Menü ve / veya Ana Sayfa ve / veya Geri) => Yüklü uygulamaları çalıştırın.
    • Kilit ekranındaki güç menüsünü devre dışı bırakın.
  8. TELEFON - İLETİŞİM
    • Arama günlüklerindeki renkler (bu menü Ayarlar - Ekran - 'Arama günlüklerindeki renkler' seçeneğindedir).
    • Çalma sırasında Ana ekran tuşu - Çağrı sırasında Ana Ekran tuşuna basarsanız -> Kabul Et / Reddet / Çağrıyı kapat veya kapat.
    • Aramalarda tam ekran foto seçeneği.
    • Son Kullanılanlar ve / veya Kişiler'de arama çubuğunu Göster / Gizle.
    • Arama çubuğunun yanında (Kişiler'de) tüm ülkelerin uluslararası arama kodlarına götüren bir simge görüntüleyin.
  9. KAMERA
    curtana.xml dosyasındaki özellikleri etkinleştirerek yapılan çeşitli değişiklikler.
  10. SCREEN LOCK (Ayarlar - Parolalar ve güvenlik)
    • 'Güvenilen ağlar' için ekran kilidini devre dışı bırakın .
    • Tek dokunma, Uzun dokunma ve Çift dokunma için parmak izi işlemleri . Eylem Kapatma, Güç menüsü, Ses seviyesi iletişim kutusu, Önceki uygulama, ..., Herhangi bir uygulamayı başlatın.
    • Ses tuşlarıyla müzik parçalarını değiştirin (Denemedim).
  11. Yazılması unutulan bazı küçük özellikler.

İndir - Kurulum
İndirme bağlantısı:

Sistem uygulamalarını doğrudan değiştiremediğimiz için yukarıdaki bağlantı bir magisk modülüdür. Diğer herhangi bir modül gibi magiskten flaşlayın.
  • NOT 1: Bubir "gerçek" modül DEĞİLDİR . Bu SADECE xiaomi.eu 11.0.10.0 sürümü için geçerlidir (stabil) . Başka bir sürümde çalışmaz !!!
  • NOT 2: v. 11.0.10.0 sürümünü güncelleştirirseniz, önce modülü kaldırmanız GEREKİR (büyük olasılıkla yeni sürümle çalışmayacaktır). Unuttuysanız, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak kaldırabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kaldır
<> Magisk yöneticisinden kaldırabilirsiniz.
veya
<> Bu zip dosyasını TWRP yükleyin
[modülü kaldıracaktır]
veya
<> TWRP için herhangi bir Magisk kurtarma yöneticisini kullanabilir ve modülü kaldırabilirsiniz.
*** NOT: Modülü kaldırırsanız, ThemeManager çalışmaz. Bu durumda, ROM'u tekrar flaşlamanız gerekir.

Alıntıdır. Google çeviri kullanılmıştır. Kaynak
Ek özellik menüleri ingilizcedir.

Son düzenleme:

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Hocam ben bunu yukledim aramalarda falan problem oluyor cevaplandirmak istemedigimde tekrar deneyiniz diyor modulu sildim bu seferde temalar gitti nasil geri getirebilirim?

mstf6651

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Hocam ben bunu yukledim aramalarda falan problem oluyor cevaplandirmak istemedigimde tekrar deneyiniz diyor modulu sildim bu seferde temalar gitti nasil geri getirebilirim?
Aynı sorun bende de oldu kaldırdım bi kaç hatadan dolayı sonra temalar kayboldu bir kaç gün kullanmaya devam ettim uygulama açılışlarında donmalar yaşadım ad kartı da açmıyordu sonra tekrar rom yükledim

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Tamamdir hocam denicem

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Güzel bir mod. Bugün yükledim. Sallama hareketini ekranı kapamaya ayarladım mesela hoş oldu. Biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı var yalnız bir de Türkçe desteği yok. Henüz herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Üst Alt