Diğer REDMİ NOTE 9S [CURTANA] Mİ GLOBE ROM HAZIRLA

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Miui Mi Globe miui romların developer ve beta sürümleri üzerinde optimizasyon yapılmış romlar üretiyor. Redmi 9s için beta programı olmadığından ve çinde satışı olmadığından taban olarak xiaomi.eu stabil romlarını kullanıyor. (Bu durum note 9 serisi için geçerli diğer telefonlar için dev, beta ve stabil varyasyonları var)

Gelelim romun özelliklerine . xiaomi.eu rom zaten miui nin gereksiz ve çine özgü yazılımlarının ayarlarının temizlenmiş hali. Mi globe bunun üstüne pil, ram ve sistem optimizasyonları için ayarlar ekliyor.

En güzel yanı ise romun daha kurulmadan özelleştirilebilmesi. Yani önce kendi romunuzu birkaç tıklama ile kendiniz oluşturuyorsunuz sonra indirip kuruyorsunuz. Romda olmasını istediğiniz ve istemediğiniz özellikleri ekleyip çıkararak kendi romunuzu yapıyorsunuz. Aşağıda vereceğim linkten romunuzda olmasını veya olmamasını istediğiniz ayarları seçin ve ardından CREATE ROM tuşuna basarak romunuzu saniyeleri içinde hazırlayıp indirin. Üyelik şartı yoktur.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redi note 9s için dikkat etmeniz gereken (sitede uyarı var zaten) roma root dahil etmemek. Magisk ile root edilmiş olarak hazırlayacağınız rom maalesef lrtwrp yüzünden bootlop ile sonuçlanıyor. Bunun için romunuzu rootsuz hazırlayın kurulumdan sonra twrp ekranından advanced sekmesine girin ve root seçin. Magisk indirmenize gerek toktur.

Redmi note 9s için
En son 11.0.10.0 ve 11.0.9.0 ile 11.0.8.0 taban romlar için özel rom yapabilirsiniz.

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Format data yaomadan geçebilirmiyiz hocam ?

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Hiç zannetmiyorum. Tianma panelli bir cihazınız varsa twrp düzgün çalışmadığı için hiç kuramama ihtimaliniz var. İki kez twrp kurmak bir kez stock dönmek şekliyle 10 deneme yapmam gerekti.
Yok hocam benim haux

lostwisdom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 9s
Konular
8
Hocam bu romlarda sizin actiginiz dev yama konusundaki yamayi yaptigimizda sikinti olur mu?

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Farklı twrpler ile denedim (LRTWRP, BPRP ve mauronofrio) hep hata verdi yüklenirken. Yalnızca BPRP format dataya izin veriyor onu da denedim yüklenemedi. root dahil etmemiştim.

tekinxx6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
6
Miui Mi Globe miui romların developer ve beta sürümleri üzerinde optimizasyon yapılmış romlar üretiyor. Redmi 9s için beta programı olmadığından ve çinde satışı olmadığından taban olarak xiaomi.eu stabil romlarını kullanıyor. (Bu durum note 9 serisi için geçerli diğer telefonlar için dev, beta ve stabil varyasyonları var)

Gelelim romun özelliklerine . xiaomi.eu rom zaten miui nin gereksiz ve çine özgü yazılımlarının ayarlarının temizlenmiş hali. Mi globe bunun üstüne pil, ram ve sistem optimizasyonları için ayarlar ekliyor.

En güzel yanı ise romun daha kurulmadan özelleştirilebilmesi. Yani önce kendi romunuzu birkaç tıklama ile kendiniz oluşturuyorsunuz sonra indirip kuruyorsunuz. Romda olmasını istediğiniz ve istemediğiniz özellikleri ekleyip çıkararak kendi romunuzu yapıyorsunuz. Aşağıda vereceğim linkten romunuzda olmasını veya olmamasını istediğiniz ayarları seçin ve ardından CREATE ROM tuşuna basarak romunuzu saniyeleri içinde hazırlayıp indirin. Üyelik şartı yoktur.

Redi note 9s için dikkat etmeniz gereken (sitede uyarı var zaten) roma root dahil etmemek. Magisk ile root edilmiş olarak hazırlayacağınız rom maalesef lrtwrp yüzünden bootlop ile sonuçlanıyor. Bunun için romunuzu rootsuz hazırlayın kurulumdan sonra twrp ekranından advanced sekmesine girin ve root seçin. Magisk indirmenize gerek toktur.

Redmi note 9s için
En son 11.0.10.0 ve 11.0.9.0 ile 11.0.8.0 taban romlar için özel rom yapabilirsiniz.

pro ile aynımı ?

bedelsiz25

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
1
Hata veriyor tahminim twrp kaynaklı

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
10
ben de bu romu baya uzun süre önce denemiştim ama hata veriyor ve sürekli bootlopa düşüyor, root eklememiştim zaten ama yine de hata vermişti, hala hatalı anladığım kadarıyla, çözümü olursa beklemekteyim

Üst Alt