Yardım Closed

Dreary

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
8
Cihazı alalı bir ay oldu ve size alıp almamanız konusunda ciddi tavsiyelerde bulunacagım.
Benle birlikte aynı zamanda note 8 pro alan yakınım ile pubg mobile oynuyoruz. Gelin görün ki benim telefonum 40fps çalışmasına rağmen 60 fps çalışan note 8 prodan daha çok ısınıyor. Ve 5 saniyede bir fps drop yiyor. Batarya konusuna gelince ciddiyim aradaki fark dalga mı geçiyorsunuz dedirtecek cinsten 2 saat aralıksız oynamamıza rağmen 8 pro benden %2 fazla harcamış. Hani 520 Mah hani 8nm hani 720g? Bir telefon çıkartmışlar eminim ki kimse eline alıp bir hafta bile kullanmamış uygulamalar sekmesine geçerken ki kronik kasmalar mı desem. Clash of clansta bile fps drop mu yediğimi söylesem bunlar cidden komik şeyler. Redmi 7 bile daha akıcı bu telefondan. Aldığıma aldırdığıma pişman ettiniz dokunmatiği bile düzgün çalışmıyor. Parmak izi desen 3sn de açılıyor. Zaten kronik olmasına şaşırmayacağım hatalardan biri de siyahlar bi anda parlayıp açık griye dönüşüyor ve gitmiyor. Yeni çıkmasına veriyorum ama şunu söyleyim ki önceki telefonum olan j7 bile daha akıcıydı. Bilen bilgili kişiler miui 12 ile düzelip düzelmeyeceğine dair bilgiler verirse sevinirim. Cihazın ciddi ama çok ciddi yazılım güncellemelerine ihtiyacı var.

Dreary

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
8
Arkadaşın dediği sorunlar tabiki çok fazla ama şu bı gercek bende 9s kullanicisiyim ve memnun değilim bende mi mix 2 vardı abi ucuyomus telefon ucuyomus bunun yanında acil bı güncelleme gerek valla düzelmezse saticam hiç beklemeden hiç memnun değilim at dan inip eşeğe bindik resmen
Valla cihazin teknik ozelliklere bakınca gayet iyi geliyo nasıl batırmışlar telefonu ben de bilmiyorum bu parayı verip bunlarla karşılaşınca ister istemez sinirleniyorsun

Oyla:

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6
Yüzde 30 şar kaldığında 10 saat ekran süresi alıyorum bunun içinde sosyal medya pubg call of duty vs her şey var.Pubg ve call of duty de ılıma bile yok denecek kadar az.Arayüzde en ufak bir kasılma yok.Sp 720g işlemcisi mediatek ile karşılaştırılamaz.Cihazınızda sorun var büyük ihtimalle.

Oyla:

Dreary

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
8
Yüzde 30 şar kaldığında 10 saat ekran süresi alıyorum bunun içinde sosyal medya pubg call of duty vs her şey var.Pubg ve call of duty de ılıma bile yok denecek kadar az.Arayüzde en ufak bir kasılma yok.Sp 720g işlemcisi mediatek ile karşılaştırılamaz.Cihazınızda sorun var büyük ihtimalle.
Arayüzde nasıl kasılma yok kime sorsam telefonun yazılımsal hatalarından şikayetçi. Ek olarak ekran süresinden şikayetim yok ama rn8 pro gibi mtk ve 12nm işlemci bulunduran bi telefona göre batarya performansını daha farklı beklerdim youtube üzerinden de bakarsanız rn8 pro ile arasında ciddi fark yok.

Oyla:

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6
Arayüzde nasıl kasılma yok kime sorsam telefonun yazılımsal hatalarından şikayetçi. Ek olarak ekran süresinden şikayetim yok ama rn8 pro gibi mtk ve 12nm işlemci bulunduran bi telefona göre batarya performansını daha farklı beklerdim youtube üzerinden de bakarsanız rn8 pro ile arasında ciddi fark yok.
Hocam yalan söyleyecek değilim tabii ki ama arayüzde nokta kadar kasılma görmedim 1 aydır kullanıyorum.Youtubedaki testlere bakarsanız bu cihaz normal kullanımda 18 saat ekran süresi alır o yüzden pek inandırıcı gelmiyor.Arkadaşım da note 8 pro kullanıyor 10 saati gördüğünü sanmıyorum.Ben yüzde 20 de şarja takıyorum 11 saat alıyorum bunun 4 saati oyun(pubg call of duty) kalanı sosyal medya.Wifi sorunu sensör sorunu vs gibisinden hiçbir problem yaşamadım

Oyla:

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
3 ay kullandım,arkadaşın söylediklerinin bir tanesine bile denk gelmedim.Şu an Note 8 Pro var bakalım ne olacak :)

Oyla:

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
redmi cihaz almak resmen rus ruleti oynamak ile eşit adamların yaptığı 10 telefondan 1 tanesi sıkıntılı birde fiyat/performans olunca işin içinde ipin ucu kopuyor...

Oyla:

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Telefonu 1 aydır kullanıyorum.
Ghost screen yok.
Batarya %15te 10 saat. bulunduğum yerde vodafone iyi çekmiyor 2 diş civarı genelde.
Oyun oynamıyorum.
Arayüz takılmaları yazılımsal. MIUI'ın laglı animasyonlarından kaynaklanıyor.
Xiaomi.eu 11.0.10.0'dayım lag hissetmiyorum.

RN8pro ile karşılaştıranlar için:

RN8pro antutu v8: 279355 (6/128)
RN9s antutu v8: 254000 (4/64), 280000 (6/128)
Yani RN8pro işlemcisi en azından sentetik benchmarka göre daha hızlı 4/64lükten ama 6/128 ile aynı.

Gsmarena batarya test sonucu RN8pro: 114, RN9s: 127
Yani arada aman aman bir fark yok.

Bunu 8 pro'ya tercih etmemin sebebi kamerasının bir tık daha iyi olması ve snapdragon sebebiyle rom desteği daha iyi olacağını düşünmemdi.
Bence telefonun en büyük dezavantajı henüz düzgün twrp çıkmamış olması ve bu yüzden de rom desteğinin diğer modellere göre zayıf olması.

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Telefonu 1 aydır kullanıyorum.
Ghost screen yok.
Batarya %15te 10 saat. bulunduğum yerde vodafone iyi çekmiyor 2 diş civarı genelde.
Oyun oynamıyorum.
Arayüz takılmaları yazılımsal. MIUI'ın laglı animasyonlarından kaynaklanıyor.
Xiaomi.eu 11.0.10.0'dayım lag hissetmiyorum.

RN8pro ile karşılaştıranlar için:

RN8pro antutu v8: 279355 (6/128)
RN9s antutu v8: 254000 (4/64), 280000 (6/128)
Yani RN8pro işlemcisi en azından sentetik benchmarka göre daha hızlı 4/64lükten ama 6/128 ile aynı.

Gsmarena batarya test sonucu RN8pro: 114, RN9s: 127
Yani arada aman aman bir fark yok.

Bunu 8 pro'ya tercih etmemin sebebi kamerasının bir tık daha iyi olması ve snapdragon sebebiyle rom desteği daha iyi olacağını düşünmemdi.
Bence telefonun en büyük dezavantajı henüz düzgün twrp çıkmamış olması ve bu yüzden de rom desteğinin diğer modellere göre zayıf olması.
Rom desteği yok değil aslında ama yeni yeni güzel romlar çıkıyor. Aosp romlarda zaten 6 7 seçenek var. Şimdi de miui mix masik ve miglobe romlar çıktı. Yakın zamanda alternatifler çoğalır.

Oyla:

berkaysun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
redmi Note 9s
Konular
5
9s kullanıyorum. telefonda miui global 11.0.6.0 kararlı QJWTRXM sürümü mevcut.
Sorunlardan dolayı güncelleme bekliyorum 12'yi geçtim 11'in gücenlemesi bile mevcut değil.
11.0.8.0 güncellemesi başka sürümlere gelirken bu sürüme neden gelmedi anlamış değilim.
Ayrıca kilit ekran kapalıyken whatsapp bildirimleri ekrana bazen 1 dakika kadar geç geliyor.
Kilit ekranı bildirim ayarlarımda bildirimler açık.
Whatsapp bildirim ayarlarım açık.
Wifi de kilit ekran kapalıyken zaman zaman kendini kapatabiliyor.
Kilit ekranı ayarlarından wifi her zaman açık uyanık olsun ayarları yapılı olmasına rağmen.
Parmak izi ve ya şifreyle ekranı açtığımda zaman zaman menü görüntüsü yerine boş ekran ekran geliyor.
menü tuşuna basınca menüler ekrana geliyor.

Benim sorunlarım bunlar.Ne yaptıysam düzelmedi.
Belki düzelir diye 11'in ve 12'nin güncellemelerini bekliyorum. O da gelirse tabi.

Oyla:
Üst Alt