Rehber Redmi Note 9 serisi hakkında önemli uyarı!

maydemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
3
Herkese selamünaleyküm hayırlı forumlar.
Arkadaşlar bilindiği üzere Redmi Note 9 serisi Hindistan ve global olmak üzere farklı varyant ve kod adları ile üretildi. Bu doğal olarak kafaları da karıştırdı (buna bende dahil)
Öncelikle Global Redmi Note 9 Pro modelinin kod ad (JOYEUSE) Hindistan Pro versiyonun kod adı ise (CURTANA). Haliyle global rom kullanmayı tercih etmeyip cihazın bootloader kilidini açınca hemen custom romlara yönelen kullanıcılar genelde Xiaomi.Eu sitesindeki romları tercih ediyor. Yalnız sitede verilen yazılımlarda ayırt edici bir ibare olmadığından çoğu kullanıcı yanlış rom yüklemekten dolayı cihazlarını brick etmiş durumda (buna bende dahil). Dolayısıyla bilinçlendirmek açısından bu konuyu açmış oldum. Bu tarih itibariyle Redmi Note 9Pro Global Varyantın son firmware sürümü 1.0.4.0'tür dikkatli olun. Aksi durumda ancak Mi Yetkili hesap ile MiFlash üzerinden rom atmak yada attırmak zorunda kalırsınız. Cihazınıza AIDA 64 kurarak kod adını veyahut arka kapakta yazan model numarasını aratarak cod adını bulabilirsiniz. Şu ana kadar cihazlarını Brick etmiş olanlara geçmiş olsun.

saracx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
0
Hocam emeğine saglik. Bootloader açan herkesin bilmesi gereken bir detay. Rom kurmasına önce cihaz kodlarına çok dikkat etmek gerek.

maydemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
3
Adminlerden ricam konuyu sabitleyebilirler mi ?

Cem0927

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem hoca
Cihazım
S8
Konular
1
Çin mi hindistsn mı oldugunu o koddan mı bulacağız?

maydemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
3
Çin mi hindistsn mı oldugunu o koddan mı bulacağız?
Çin sürümü yok cihazın. Hindistan ve Global sürümleri var. Global Redmi Note 9 Pro modelinin kod adı JOYEUSE, Hindistandaki Pro Modelinin Kod adı ise CURTANA. REDMİ NOTE 9 PRO MAX Sürümün kod adı ise EXCALİBUR, Redmi Note 9S Global (ki bu model Hindistan da Pro olarak satılıyor) modelinin Kod adı da CURTANA, Redmi Note 9 (DÜZ) modelin kod adı da MERLİN. Böyle saçma sapan kafaları allak bullak eden bir seri oldu bu. Üretimin bir kısmı Hindistandaki fabrikaya kayınca olan oldu.

Cem0927

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem hoca
Cihazım
S8
Konular
1
Bu kutunun
Çin sürümü yok cihazın. Hindistan ve Global sürümleri var. Global Redmi Note 9 Pro modelinin kod adı JOYEUSE, Hindistandaki Pro Modelinin Kod adı ise CURTANA. REDMİ NOTE 9 PRO MAX Sürümün kod adı ise EXCALİBUR, Redmi Note 9S Global (ki bu model Hindistan da Pro olarak satılıyor) modelinin Kod adı da CURTANA, Redmi Note 9 (DÜZ) modelin kod adı da MERLİN. Böyle saçma sapan kafaları allak bullak eden bir seri oldu bu. Üretimin bir kısmı Hindistandaki fabrikaya kayınca olan oldu.
Bu bilgiyi kutu uzerindr mi yoksa cihaz acıkken cihaz bilgilerinden mi görebiliriz?

vehbiakdogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vehbi
Cihazım
redmi note9 pro
Konular
3
hocam peki briick olan cihazı onarabildinizmi aynı sorun şuan bende de var

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Şu modeli iyice çorba ettiler. Bizde pro onlarda pro max, bizdeki 9s onlarda pro vs.

Köklü yabancı sitede bile tüm destek ve romlar curtana üzerine kurulu yabancılar bile dikkat çekiyor konuya joyeuse için ayrı başlık açılsın diyorlar.
Tüm bunların asıl sebebi de aslında 2 farklı sensör gibi görünüyor. Biri 48mp sony sensor, diğeri 64mp Samsung sensör.

obit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
6x
Konular
0
briick olan cihazı onarabildinizmi aynı sorun şuan bende de var telefon twrp ve fastboota girmiyor redmi yazısında kalıyor

Üst Alt