Çözüldü Redmi Note 9 Pro Rom Sıfırlama

J3yEreN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Merhabalar,
Elime yurtdışı ikinci el Redmi Note 9 Pro 128GB geçti ve cihaza IMEI de atılmış.
Hangi ROM kurulmuş diye baktığımda "Global 12.0.4 Stable (RJZMIXM)" sürümünü gördüm ve güncellemek istediğimde ise de 12.5.7.0 sürümüne güncellemek istiyor telefon direk ama
Güncelle dediğimde twrp ye atıyor direk ve güncelleme yapmıyor.
TWRP sürümü: TWRP-3.4.1B-0530 for Redmi Note 9S --by wzsx150

Şimdi benim istediğim olabildiğince güncel ve stabil çalışan bir rom'a geçmek istiyorum. Bootloader'in açık olması, root'lu olması gibi şeylerle ilgilenmiyorum olabildiğince stock kullanacağım telefonu. En fazla yapacağım şey Gcam kurmak olur :D

Daha önce Xiaomi cihaz kullanmadım ve rom falan da atmadım pratikte bilmiyorum bu işleri. Kaba taslak falan ne yapmam gerektiğini anlatabilirseniz çok sevinirim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Fastboot ron yükleyin. Twrp ve root kalkar bundan sonraki güncellemeleride otomatik yapar

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Açıkcası hangi sürüm rom yüklemeliyim bir fikrim yok yardımcı olabilir misiniz?
Bu sizin hatanız değil aslında imei işlemini yapan kişi temiz iş yapıp root ve twrp yi kaldırsaydı otomatik güncelleme yapacaktınız. Fastboot global son sürüm rom indirip atın herşey orjinale döner..

J3yEreN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Bu sizin hatanız değil aslında imei işlemini yapan kişi temiz iş yapıp root ve twrp yi kaldırsaydı otomatik güncelleme yapacaktınız. Fastboot global son sürüm rom indirip atın herşey orjinale döner..
Teşekkür ederim hocam. Cihazı flashladım şuan için hiçbir sorun yok ve düzgün çalışıyor.

hamit161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit Baran
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Teşekkür ederim hocam. Cihazı flashladım şuan için hiçbir sorun yok ve düzgün çalışıyor.
Hocam bende de aynı cihaz var. Aynı TWRP sürümü ve aynı MIUI sürümü yüklü. Yurtdışı ve IMEI atılmış. Ben de sizin gibi güncel ve stabil bir rom yüklemek istiyorum. Fakat IMEI gitmesinden veya telefonun çökmesinden korkuyorum. Siz nasıl hallettiniz, rica etsem detaylı bir şekilde açıklar mısınız ? Pek anlamıyorum daha önce hiç denemedim.

Üst Alt