Yardım Redmi Note 9 Pro Mobil Veri Bağlanma Sorunu

zgrdemirts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde Redmi Note 9 pro cihaz var imei atılmış.Daha önce vodafone hat kullanıyordum herhangi bir problem yoktu mobil veri konusunda,turkcelle geçiş yaptım ve hattım açıldı arama yapabiliyorum fakat şebekede 4.5 g yazmasına rağmen mobil veri kullanamıyorum,ayrıca xiaomi sim etkinleştirme servisinde ağa bağlanamadığı için cihaz bul hata veriyor.Bu durumla karşılaşan varmı nasıl çözerim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Cihazınızın imei işlemi hatalı yapılmış gibi görünüyor. 3g ye alıp deneyin çalışırsa eğer yeniden imei işlemi yapılması lazım..

Alternans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AYTUĞ
Cihazım
redmi note 9s
Konular
0
Öncelikle merhabalar benzer bir sorunla bende karşı karşıyayım
(Global) Xiaomi redmi note 9s telefonum ’da mobil veriye bağlanamama geç bağlanma problemi var. Telefonu aldığımda ilk imei atma işleminden bu yana mobil veri LTE bağlantısını geç yapıyor; Edge den LTE geçmesi uzun sürüyor kimi zaman 5 10 dk. ları bulurken kimi zamanda telefonu uçak moduna alıp sonra tekrar çıkartınca yada yeniden başlatmadan düzelmiyor. Bu konu ile alakalı olarak yeniden imei repair işlemi talep ettik ve uzaktan bağlantı yoluyla yapıldı Lakin şöyle bir problem oluştu bu defa mobil veri belli bir süre LTE çektikten sonra EDGE ye dönüyor bir daha da düzelmiyor. Tekrar telefonu satın aldığım arkadaşlar ile iletişime geçtim qcn dosyasının hatalı olduğunu söylediler yeniden birşeyler yapıldı ama sonuç olarak mobil veri bağlantı problemi çözülmedi şehrin göbeğinde diğer telefonum 4G çekerken note 9 s edge çekiyor bir bakıyorum LTE olmuş bir bakıyorum edge işin tuhaf tarafı telefon ile konuşma yapabiliyorum sadece mobil veri kısmında bir problem var. telefonu aldığım arkadaşa durumun düzelmediğini izah ettiğimde teknik servisine yönlendirdi bu gün yollayacağım telefonu ama ben problemin yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardım edebilercek birisi yada fikir beyan edecek birisi olursa süper olur.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Öncelikle merhabalar benzer bir sorunla bende karşı karşıyayım
(Global) Xiaomi redmi note 9s telefonum ’da mobil veriye bağlanamama geç bağlanma problemi var. Telefonu aldığımda ilk imei atma işleminden bu yana mobil veri LTE bağlantısını geç yapıyor; Edge den LTE geçmesi uzun sürüyor kimi zaman 5 10 dk. ları bulurken kimi zamanda telefonu uçak moduna alıp sonra tekrar çıkartınca yada yeniden başlatmadan düzelmiyor. Bu konu ile alakalı olarak yeniden imei repair işlemi talep ettik ve uzaktan bağlantı yoluyla yapıldı Lakin şöyle bir problem oluştu bu defa mobil veri belli bir süre LTE çektikten sonra EDGE ye dönüyor bir daha da düzelmiyor. Tekrar telefonu satın aldığım arkadaşlar ile iletişime geçtim qcn dosyasının hatalı olduğunu söylediler yeniden birşeyler yapıldı ama sonuç olarak mobil veri bağlantı problemi çözülmedi şehrin göbeğinde diğer telefonum 4G çekerken note 9 s edge çekiyor bir bakıyorum LTE olmuş bir bakıyorum edge işin tuhaf tarafı telefon ile konuşma yapabiliyorum sadece mobil veri kısmında bir problem var. telefonu aldığım arkadaşa durumun düzelmediğini izah ettiğimde teknik servisine yönlendirdi bu gün yollayacağım telefonu ama ben problemin yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardım edebilercek birisi yada fikir beyan edecek birisi olursa süper olur.
probleminiz bence yazılımsal. IMEI Repair işlemi düzgün yapılmamış gibi duruyor. verdiğim linkten ulaşın. Band ve şebeke garantili tamir yapılır. Yurtdışı cihazlarda imei işleminden sonra çekim, hız vs. düşer gibi bir algı var bu doğru değil. işlemden önceki performans ne ise işlemden sonrada onu alırsınız..

Üst Alt