Yardım Redmi Note 9 PRO hardbrick

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
merhabalar. REDMİ NOTE 9 PRO 6 128 VERSİYON kullanıcısıyım. ürünü yurt dışı olarak aldım. daha önce telefonlarımı aldığım telefoncudan aldım. Güncellemelerle ilgili sıkıntılar olduğunu MİUİ 12.5.1 versiyonda sıkıntılar olduğunu güncelleme yapanların İMEİ SİLİNMESİ durumu ile karşılaştığını miui 12.5.1 versiyona yükseltme yapılmaması gerektiği konusunda sürekli paylaşım yapıyordu sosyal medya hesaplarından. bende buna istinaden kapattım güncellemeleri. kapatınca güncellemeler bildirim çubuğunda ister istemez kalıcı şekilde yer ediyor sürekli güncelleme yap der gibi. bir gün yanlışlıkla sağa kaydırdığımda zamanlama butonuna basmışım. kayboldu bildirim. sonra bir baktım bir kaç gün sonra sabah bir uyandım şebeke yok. ilk işim MİUİ sürümüne bakmak oldu. telefon güncellenmişti. okadar dikkat ettim ama bilmeden yaptığım yanlış beni kötü yola düşürdü resmen.

telefonu kurtarrım düşüncesiyle imei repair işlemi yapmayı denedim . sonra cihazıma curtana hint romunu flashlamaya çalıştım. hata verince araştırıp flash_all_bat dosyasından bir kaç satır silerek denedim bu işlemi. yapmış olduğum silme işlemi aslında cihazın hard brick olmasını engelliyormuş. HEMEN ALTTA SİLDİĞİM SATIR FARKLI ROM YÜKLENMESİNİ ENGELLEYEN BİR KOD İMİŞ.

flash_all_bat dosyasından 2 satır silmeden önce denediğimde mi flash tool hata veriyordu. araştırdım

fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *MSM8953" || fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *mido" || echo Missmatching image and device
fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *MSM8953" || fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *mido" || exit /B 1
rem fastboot %* erase bk12 2>&1

yanlış hatırlamıyorsam bu iki satırı silmiştim. ☣️☣️☣️sakın ha sakın bu işlemi gerçekleştirmeyin. ☣️☣️☣️
ben yaptım sonra flashladım . flashlama esnasında sanki normal rom yükleniyormuşcasına işlem devam etti. hatta biraz uzun sürdü. eskiden brick olmadan yapmıştım bu işlemi. hatırlıyorum. işlem uzun sürünce inşallah bişey olmaz diye geçirdim içimden.

sonra işlem bitti. telefonum açılıyordu ki geri kapandı. sonrasını biliyorsunuz . defalarca açılıp kapanma ekrana gelen ve kaybolan REDMİ yazısı. ne yaptıysam dönüş olmadı.

NOT: TELEFONUNUZA FARKLI ÜLKE ROM YÜKLEME YAPARKEN İYİ DÜŞÜNÜN.

Telefoncuma ulaştım durumu anlattım. şebeke yok gitti dedim . güncelleme yapmış. sonra rom atmaya çalıştım diye anlattım. Telefonun çöktüğünü söyledi. getirirsen ilgilenirim dedi. neyse teslim ettim telefonu. bu sırada samsung a11 vardı annemde. onu kullanmaya başladım. bu kadar ağır bir telefon kullanacağımı hiç hayal etmezdim.

Telefoncum aradı. telefonu kurtarmak bi hayli zor olacak dedi. ne gerekiyorsa yapalım dedim. ihtiyacım var çünkü. telefonu açmak için yetkili hesap gerekli . buda dolar üzerinden işlem yapıldığından 200 lira ücret çıktığını söyledi. ne kadar GİDERİM OLACAK DEDİM telefonu kurtarma ROM atma İMEİ atma hepsine 350 lira istedi. bende mağdur olduğumdan gözü kapalı kabul ettim. 2 gün sonra telefonum hazır oldu.

BENİ EN ÇOK ÜZEN KISIM TELEFONUMUN ARKA KAPAĞININ AÇILMIŞ OLMASI OLDU. çok temiz kullanıyorum arka kapağının açılması eskisi gibi olmayacağı anlamı taşıyordu benim için.

Yaşadığım deneyimi aktardım. sizler için faydalı içerikler olduğunu düşünerek detaylı anlatım yaptım.

OKUYAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.
Geçmiş olsun Aynı maliyetle Arka kapak açmadan hallederdik biz.. Yetkili hesap ile 'fastboot to EDL' servisimiz mevcuttur..

Ati04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hami Atilla
Cihazım
redmi note10 5G
Konular
2
Geçmiş olsun Aynı maliyetle Arka kapak açmadan hallederdik biz.. Yetkili hesap ile 'fastboot to EDL' servisimiz mevcuttur..
merhaba cihaz hiç bi şekilde açılmıyor yardım edebilirmisiniz ?

Üst Alt