Soru Redmi Note 9 Pro Güncelleme

• Konbuyu başlatan trb
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 489

trb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Selamlar, yaklaşık 2 ay önce bir aile dostundan Redmi Note 9 Pro almıştım. Telefonu sadece hafızası yüksek olduğundan depolama amaçlı kullanmışlar. Lakin telefon yurt dışından gelme yani IMEI kayıtlı. Ve telefonda 11.0.4 sürümü kayıtlı, telefon sürekli bildirim veriyor güncelleme için. Yaptığım araştırmalarda telefonun güncelleme esnasında sıfırlandığını öğrendim. Öğrenciyim ve içerisinde çok bilgi var. Herhangi bir veri kaybı olmadan telefonumu güncellemem mümkün mü ?
(Not: Güncelleme'nin nasıl yapılacağına dair herhangi bir bilgim yok. Eğer yapılabiliyorsa cevaplayan kişi rica etsem nasıl yapılabileceğiden bahsedebilir mi ?)

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
3.1. Sitemizde sadece açık ve anlaşılır başlıklara/mesajlara izin verilmektedir.
3.3. Yardım/Destek/İstek paylaşımlarında konunun özeti olan tek bir cümle başlık olarak kullanılmalıdır.

Oyla:

trb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3.1. Sitemizde sadece açık ve anlaşılır başlıklara/mesajlara izin verilmektedir.
3.3. Yardım/Destek/İstek paylaşımlarında konunun özeti olan tek bir cümle başlık olarak kullanılmalıdır.
Veri kaybı olmadan IMEI atılmış telefonu güncelleyebilir miyim ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Evet güncelleyebilirsiniz. IMEI atıldığına göre büyük ihtimalle bootlader kilidi açıktır. TWRP yükleyerek veri kaybetmeden güncellemeyi TWRP üzerinden yapabilirsiniz ancak güncelleme sonrasında tam performans alabilmeniz için cihazı sıfırlamanız da gerekir. Dolayısı ile her halükarda cihazdaki verileri yedeklemeniz en sağlıklısı olacaktır.

Oyla:
Üst Alt