Yardım Redmi Note 9 Pro Ekran Süresi

higgs0311

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
note 10 pro
Konular
1
Merhaba arkadaşlar daha 5 gün önce redmi note 9 pro satın aldım amazondan. Forumlarda okuduğum kadarıyla 18-19 saat ekran süresi bile alan var ortalama kullanıcılar 12-13 saat ekran süresi almış pubg vs oynamıyorum sadece brawl stars vs oynuyorum ona ragmen 8-10 saat ekran süresi anca alıyorum. Özellikle en başta telefonun sarjı su gibi akıyor %100 de sarjdan aldıktan sonra wp-twitterdayken inanır mısınız 7 dk içinde %95 e indiği oluyor.
Yazılım sürümüm V11.0.2.0 güncelleme gelmedfi 11.0.4.0 gelince düzelir mi ?
Bazı arkadaşlar şebeke problemi diyor ama bu problem o kadar sarja mal olur mu?
İade etmeye çalışmalı mıyım?
Teşekkürler cevaplarınız için.

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Bu iş araçlardaki yakıt işine döndü. Adam mazot benzin her neyse alır. 90km sabitler. Gider gelir sonra araç 30 kuruş yaktı diye övünür. Bana göre de iki mazot alımı arasındaki farkı mazot litre fiyatına böldüğüm zaman çıkar ortaya. Aracın yakıtı cebimden çıkandır bana göre. Yani senin anlayacağın herkesin telefon kullanım alışkanlıkları da farklı. Çok takılma. iPhone 7 den sonra telefonun içinde Powerbank gömülmüş gibi hissediyorum. Bende de note 9 pro var. Güle güle sıkıntı yapmadan kullan derim. İyi akşamlar.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hsdibek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
1
Merhaba arkadaşlar daha 5 gün önce redmi note 9 pro satın aldım amazondan. Forumlarda okuduğum kadarıyla 18-19 saat ekran süresi bile alan var ortalama kullanıcılar 12-13 saat ekran süresi almış pubg vs oynamıyorum sadece brawl stars vs oynuyorum ona ragmen 8-10 saat ekran süresi anca alıyorum. Özellikle en başta telefonun sarjı su gibi akıyor %100 de sarjdan aldıktan sonra wp-twitterdayken inanır mısınız 7 dk içinde %95 e indiği oluyor.

Merhaba,
hayırlı olsun. Bende alalı 15 gün oluyor ilk gün ne biçim 5020mah pil dedim. Huawei p smart 3000mah di aynı şeyleri yapıyorum gece yatana kadar rahat götürüyordu. Telefonun batarya kullanımı ile ilgili sıkıntı var. Tespitime göre dosya yöneticisi gelen güncelleme veya içine reklam koydukları için belki de %35 kullanıyor. keza temalar da aynı şekilde %50 lerde batarya kullanıyor.

Şu an baktım ayarlar/pil menüsünden; Dosya yöneticisi %36, ekran %15, Anroid sistemi %9, telefonla görüşme %5, clash of clans %4 kullanmış. Ekran bile daha az : )
Dosya yöneticisi ile de gün içinde bir kere dosya indirip download klasöründen girip birine mail attım :) başka kullanmadım.

Dosya yöneticisinin güncellemesini kaldırdım sorun biraz çözüldü. bende 11.0.5 var, miui 12'de geçer diye düşündüm bekliyorum. Tavsiyem dosya yöneticisi, temaları stok durumuna seçip güncellemeleri kaldır ve play store dan otomatik update i kaldır.

Etraftaki insanlar Xiaomi, xiaomi diye diye 2900 lira verdim açıkcası etikette yazanla gerçekte malın aynı olmadığı öğrendim. Ürünlerin hepsi fabrikadan çıkarken stabil çıkmıyor bence.
Şimdiye kadar samsung hızlı şarj, huawei nin kendi (bilmem kaç w diye taahhüdü yoktu adamların) adaptörü ile çok hızlı şarj olduğunu gördüm ama 30W adaptörün kımıl kımıl gitmesi de ayrı bir durum. Takoz gibi adaptör var kaç saatte şarj oluyor.

Hocam hayırlı olsun, kullan yapacak birşey yok. : ) Ben öyle yapıyorum.

Oyla:

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
xiaomi nin global romunda çok sıkıntı olabiliyor. bunu custom romlarla giderebilirsiniz.şahsen ben mi A2/6X/3010mah) cihazımda miui 12 beta dayım. 10 saat ekran süresi almışlığım var.

Oyla:

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
xiaomi nin global romunda çok sıkıntı olabiliyor. bunu custom romlarla giderebilirsiniz.şahsen ben mi A2/6X/3010mah) cihazımda miui 12 beta dayım. 10 saat ekran süresi almışlığım var.
Beta programa nasıl dahil olabiliyoruz acaba?

Oyla:

higgs0311

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
note 10 pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu iş araçlardaki yakıt işine döndü. Adam mazot benzin her neyse alır. 90km sabitler. Gider gelir sonra araç 30 kuruş yaktı diye övünür. Bana göre de iki mazot alımı arasındaki farkı mazot litre fiyatına böldüğüm zaman çıkar ortaya. Aracın yakıtı cebimden çıkandır bana göre. Yani senin anlayacağın herkesin telefon kullanım alışkanlıkları da farklı. Çok takılma. iPhone 7 den sonra telefonun içinde Powerbank gömülmüş gibi hissediyorum. Bende de note 9 pro var. Güle güle sıkıntı yapmadan kullan derim. İyi akşamlar.

Cevabınız için teşekkürler ama bi sorun var bunu çözmeye çalışıyorum hocam çünkü hiç kullanmadığım oyun, mi video vs hiç açmama rağmen %10-20 sarj yemiş oluyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,
hayırlı olsun. Bende alalı 15 gün oluyor ilk gün ne biçim 5020mah pil dedim. Huawei p smart 3000mah di aynı şeyleri yapıyorum gece yatana kadar rahat götürüyordu. Telefonun batarya kullanımı ile ilgili sıkıntı var. Tespitime göre dosya yöneticisi gelen güncelleme veya içine reklam koydukları için belki de %35 kullanıyor. keza temalar da aynı şekilde %50 lerde batarya kullanıyor.

Şu an baktım ayarlar/pil menüsünden; Dosya yöneticisi %36, ekran %15, Anroid sistemi %9, telefonla görüşme %5, clash of clans %4 kullanmış. Ekran bile daha az : )
Dosya yöneticisi ile de gün içinde bir kere dosya indirip download klasöründen girip birine mail attım :) başka kullanmadım.

Dosya yöneticisinin güncellemesini kaldırdım sorun biraz çözüldü. bende 11.0.5 var, miui 12'de geçer diye düşündüm bekliyorum. Tavsiyem dosya yöneticisi, temaları stok durumuna seçip güncellemeleri kaldır ve play store dan otomatik update i kaldır.

Etraftaki insanlar Xiaomi, xiaomi diye diye 2900 lira verdim açıkcası etikette yazanla gerçekte malın aynı olmadığı öğrendim. Ürünlerin hepsi fabrikadan çıkarken stabil çıkmıyor bence.
Şimdiye kadar samsung hızlı şarj, huawei nin kendi (bilmem kaç w diye taahhüdü yoktu adamların) adaptörü ile çok hızlı şarj olduğunu gördüm ama 30W adaptörün kımıl kımıl gitmesi de ayrı bir durum. Takoz gibi adaptör var kaç saatte şarj oluyor.

Hocam hayırlı olsun, kullan yapacak birşey yok. : ) Ben öyle yapıyorum.
Sizin telefon da hayırlı olsun hocam aynen yapacak bir şey yok gibi duruyor hiç açmama rağmen mi video vs şarj yiyor bi ara temalar baya şarj yiyordu onun güncellemelerini ve reklamlarını kapatmıştım düzelmişti bi saçmalık var. Birde telefonu sarj ederken %100 oluyor ama iki yıldırım simgesi duruyor hala belli bir süre sonra tek yıldırıma dönüşüyor sizde nasıl bu?

Son düzenleme:
Oyla:

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Sabahtan akşama kadar elimde film oyun sosyal medya vs 10-12 saat ekran süresi alıyorum.

Oyla:

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
şebeke düşük çekiyorsa gerçekten pili sömürüyor. bunu anlamak içinde vowifi açıp öyle bakmak.
kasarsan 5 binlik pilden 16-17 saatler alınır ama aldığınla kalırsın. hesap makinesi degil sonucta bu cihazlar.

Oyla:

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
şebeke düşük çekiyorsa gerçekten pili sömürüyor. bunu anlamak içinde vowifi açıp öyle bakmak.
kasarsan 5 binlik pilden 16-17 saatler alınır ama aldığınla kalırsın. hesap makinesi degil sonucta bu cihazlar.
Hocam ben hepinizden daha az ekran süresi alıyorum nasıl düzeltebiliriz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-05-16-37-20-806_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-05-16-37-20-806_com.miui.securitycenter.jpg
    255,3 KB · Görüntüleme: 31
Oyla:

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
Ben Eu rom kullanıyorum. Cihaz rootlu ve ayrıca Greenfy kurulu. Ana programlar hariç herşeyi uykuya ayarladım. Yatarken %100 dolu halde uçak modunda sabaha %100 görüyorum. Normal bırakırsam %99 bazen 98 görüyorum. Belki romdan belki programları iyi düzenlediğimden olabilir.

Oyla:
Üst Alt