Çözüldü Redmi Note 9 MIUI13 Global Güncellemesi Ardından Bootloop'ta Kaldı !

alpeerkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper Karaca
Cihazım
Redmi Note7
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 13 Global
Telefon Modeli
Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba arkadaşlar. Bugün telefonuma MIUI 13 güncellemesi geldi ve heyecanla indirip kurdum ancak ardından cihazım açılmadı ve Mi logosunda kendisini yeniden başlatıp duruyor. Cihaz sürekli olarak kendini başlattığı için BROM moda da alamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Cihazımda önceden repair vardı ancak güncellemelerde vb. herhangi bir sorun yaşamıyordum uzun süre sonra ilk kez yaşadım. Şu anda ise ne SPFlash görüyor ne de BROM cihazı tanıyabiliyor. (LibUsb'ile sürücülerini kurdum ek olarak manuel kurulum da yaptım.) Bataryanın bitmesini mi beklemeliyim ne yapmam gerekli? Desteklerinizi bekliyorum.

Çözüm
Selam dostum aynı adımları yapmıştım ancak sorun çözülmemişti. Tüm sorunumun ise Windows11'in Çekirdek Yalıtım ve diğer güvenlik engelleriyle ilgili olduğunu farkettim. usb2seer sürücüsü kurulumunu engelliyormuş. Eğer bu sorunu alan ya da brom'da açamayan olursa internetten ilgili sürücüyü manuel kurarak çözebilir. Şimdi kurduktan sonra yeniden MIUI13 kurmayı denedim ancak NVDATA is corrupted hatası verdi. Araştırdığım kadarıyla IMEI Fix işlemi olduğu için falanmış. Sorun çözülene kadar 12'de kalacağım. Yardım ve ilgin için teşekkürler. <3

efemcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Red mi Note 7
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Bugün telefonuma MIUI 13 güncellemesi geldi ve heyecanla indirip kurdum ancak ardından cihazım açılmadı ve Mi logosunda kendisini yeniden başlatıp duruyor. Cihaz sürekli olarak kendini başlattığı için BROM moda da alamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Cihazımda önceden repair vardı ancak güncellemelerde vb. herhangi bir sorun yaşamıyordum uzun süre sonra ilk kez yaşadım. Şu anda ise ne SPFlash görüyor ne de BROM cihazı tanıyabiliyor. (LibUsb'ile sürücülerini kurdum ek olarak manuel kurulum da yaptım.) Bataryanın bitmesini mi beklemeliyim ne yapmam gerekli? Desteklerinizi bekliyorum.
mrb aynı sorun benim de başıma geldi...

GOOGLE dan

Xiaomi Redmi Note 9 için Güncel Unbrick diye arat​

gir siteye detaylı bir şekilde anlatılmış ... eğer bu işlerden anlıyorsan rahatlıkla yaparsın ...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Adım 1:
Dosyadaki "libusb-win32-devel-filter-1.2.6.0.exe" programını çalıştırın, kurulum bitince "Install a device filter" seçeneğini seçin, ve "Next" butonuna tıklayın.

Adım 2:
Cihaz seçme penceresi açılacak, pencere açıldığında cihazınızın ses kısma ve ses açma butonlarına basılı tutun, ve USB kablosunu cihaza takın.

Adım 3:
Hızlı bir şekilde penceredeki listede "MediaTek USB Port"u seçin, ve "Install" butonuna tıklayın, başarılı olmaz ise tekrar deneyin. Bu adımdan sonra cihazınızın bilgisayarla bağlantısını son adıma kadar asla kesmeyin!

Artık cihazınız siyah bir ekranda bekliyor olacak, bu gayet normal endişelenmeyin :) Şimdi, "mtk_bypass_rev4.exe" programını çalıştırın.

Adım 4:Açılan pencerede sağ üst köşedeki "Target SOC" değerini "[AUTO]"dan "MT6768"e getirin. (İşi sağlama almak için bunu yapıyoruz.)

Adım 8:
"BYPASS" butonuna tıklayın ve bitince programı kapatın.

Adım 9:
Verilen dosyadaki "SPFlash" klasörüne girin.

Adım 10:
"flash_tool.exe" programını çalıştırın.

Adım 11:
Program açılınca sol üstteki "Options" menüsüne gelin, "Option" seçeneğine tıklayın.

Adım 12:
"Connection" sekmesine tıklayın, ekrana gelen menüde "UART" seçeneğini seçin, COM port ayarının seçili olduğundan emin olun. (Bu bilgisayardan bilgisayara değişir, COM3, COM4, COM5, COM6 vs. olabilir, sorun değil.) Ayrıca Baud Rate ayarının 921600 olduğundan emin olun.

ÖNEMLİ NOT;----- 12. ADIMLARI YAPTIKTAN SONRA SP FLASH TOOL OPTİON BÖLÜMÜNE TIKLIYORUZ. GENERAL seçeneğine tıklayıp (check LİB DA match tikini kaldırıyoruz...

DAHA SONRA : Ana menüye dönün, (SP FLASH TOOL) Download sekmesine gelin...

Adım 14:
Üstte "Download-Agent", "Scatter-loading File" ve "Authentication File" adında 3 boş bölüm göreceksiniz. Sırasıyla şu dosyaları seçin (Verilen dosyanın içinde var):

Download-Agent > DA_6765_6785_6768_6873_6885_6853.bin

Scatter-loading File > Çıkardığımız "Fastboot" dosyasına gidin, dosyadaki "Fastbootimage" ve sonra da "images" dizinine girin, ardından "MT6768_Android_scatter.txt"i seçin.

Authentication File > auth_sv5.auth

Adım 15:

"Authentication File" seçeneğinin altındaki "Download Only" seçeneğine tıklayın, ve "Firmware Upgrade" seçeneğini seçin.

Adım 16:
Adım 11-15'i tam uyguladığınızdan emin olun, ardından sol üstteki "Download" yazan yeşil oka tıklayın, yükleme işlemi başlayacaktır. Bu süreçte cihazınıza dokunmayın, herhangi bir işlem yapmayın.

Adım 17:
Ekranda işlemin başarıyla tamamlandığına dair bir pencere çıkarsa, cihazınızın bağlantısını kesin, güç tuşuna basıp cihazınızı açın, ve şarja takın. (İlk açılış uzun sürebilir, normaldir.)

Tebrikler, cihazınızı kurtardınız.

BU ADIMLARI DEFALARCA DİKKATLİ OKUYUP ATLAMA YAPMADAN UYGULARSANIZ CİHAZINIZI KURTARIRSINIZ....

Son düzenleme:
Oyla:

alpeerkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper Karaca
Cihazım
Redmi Note7
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam dostum aynı adımları yapmıştım ancak sorun çözülmemişti. Tüm sorunumun ise Windows11'in Çekirdek Yalıtım ve diğer güvenlik engelleriyle ilgili olduğunu farkettim. usb2seer sürücüsü kurulumunu engelliyormuş. Eğer bu sorunu alan ya da brom'da açamayan olursa internetten ilgili sürücüyü manuel kurarak çözebilir. Şimdi kurduktan sonra yeniden MIUI13 kurmayı denedim ancak NVDATA is corrupted hatası verdi. Araştırdığım kadarıyla IMEI Fix işlemi olduğu için falanmış. Sorun çözülene kadar 12'de kalacağım. Yardım ve ilgin için teşekkürler. <3

Oyla: Çözüm

Zeskikara

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZEKERİYA
Cihazım
REDMİ NOTE9 PRO
Konular
0

redmi note 9 pro Telefonum sürekli kapanarak main menü ye geçiyordu. Telefonu Wipe data,- wipe ol data, -come pirm,- back to main menü, rebot-rebot to sistem komutları ile fabrika ayarlarına aldım. Yeniden Mi13 olarak açıldı. gmail hesabı ile fazla veri kaybı olmadan kurtardım. 24 saat oldu şimdilik sıkıntı yok.

Oyla:

efemcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Red mi Note 7
Konular
0
rica ederim ... bu ARADA BEN UZUN UĞRAŞLAR SONUCU MİUİ12 DEN 13 ' GEÇTİM ASLINDA BASİT BİR YÖNTEM....

ENDONEZYA 12.5.5FASTBOOT ROMUN İÇİNDEN İMAGES DOSYASININ İÇİNDEN md1img dosyasını alıp

miui 13 eea fastboot dosyasında images klasörünün içindeki diğer md1img dosyasıyla değiştirip... miui 13 ü yükledim ve şimdi çalışıyor...

NOT: YANLIZ İLK BAŞTA N.VDATA HATASI VERDİ SONRA TEKRAR YÜKLEYİNCE OLDU YANİ İKİ ÜÇ KEZ AYNI ŞEKİLDE YÜKLEME YAPTIM SONUNDA OLDU NASIL OLDU HİÇ BİLMİYORUM AMA OLDU SONUNDA... DİKKAT ET YİNE TELEFON BRİCK OLABİLİR OYÜZDEN DİKKATLİ OLMAK LAZIM...

Oyla:
Üst Alt