Çözüldü Redmi Note 9(Merlin) şebeke sorunu

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.4.0 RJOMIXM
Telefon Modeli
Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Açık
Elimde redmi note 9(Merlin) yd cihaz var IMEI işlemi görmüştü ve 4.5G ye alınca şebeke gidiyor arama yapma veya alma olmuyor ama 3G de sorunsuz çalışıyor sorun donanım ile mi alakalı veya yazılımsal mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

tokenduemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
token
Cihazım
redmi note 9
Konular
0
Sorun çözüldü arkadaşlar, orjinal nvram ve nvdata flashlayınca tüm şebekeler düzgün çalışıyor. Eng rom yükleyip fastboot ile flashlayın sorunu çözebilirsiniz. Ücret ödemenize gerek yok kimseye

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Sorun çözüldü arkadaşlar, orjinal nvram ve nvdata flashlayınca tüm şebekeler düzgün çalışıyor. Eng rom yükleyip fastboot ile flashlayın sorunu çözebilirsiniz. Ücret ödemenize gerek yok kimseye
sorunun düzelmesine sevindik. Peki orjinal nvram, nvdata elimizde yoksa ya da onları yüklediğimizde cihaz orjinal imeilere dönerse ve yurtdışı ise ne yapacağız??

Oyla:

tokenduemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
token
Cihazım
redmi note 9
Konular
0
İnternetten araştırmayla bulabilirsiniz. Eninde sonunda çözüm bulunuyor. Imei yedeğinizi alıp modem meta ile imei atıp sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Ücretli programlara veya tamire gerek yokmuş onu anladım.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
İnternetten araştırmayla bulabilirsiniz. Eninde sonunda çözüm bulunuyor. Imei yedeğinizi alıp modem meta ile imei atıp sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Ücretli programlara veya tamire gerek yokmuş onu anladım.
baseband bozuk cihazdan nasıl bir yedek alacağız bilgi verebilirmisiniz? internetten bulunacak başka cihaza ait nvram nvdata yedeği başka cihazda iş yapmaz. Elimde yüzlerce mevcut. şu alıntı yaptığım cümlenin içinde bir çözüm yok..
bu alıntı yaptığım cümlenin içinde de genele hitap edecek bir çözüm yok.

GENEL BİLGİLENDİRME: Telefoncu da imei attıran kaç kişinin orjinal yedeği olabilir sizce? bu rakam %1 bile değil. Yani ücret ödemeyin diye çok güzel kendi yorumunuzu da ekleyip yazıyorsunuz ama Sizin yaptığınız tamir orjinal yedeği mevcut cihazlar için geçerli. Değilse maalesef çözüm olmaz. Şahsi algılamayın size özel yazmıyorum bunları Sizin bu yazınızı okuyup başka cihaza ait yedek araştırmaya girip vakit kaybeden ya da cihazına daha fazla zarar veren kişiler olabilir. Kamu ya açık her platform da ben dahil herkes yazdığı, söylediği, verdiği tavsiyelere dikkat etmelidir.

Oyla:

tokenduemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
token
Cihazım
redmi note 9
Konular
0
Model farketmeksizin forumlarda hemen hemen tüm Nvram ve Nvdata yedekleri bulunuyormuş. Telefoncular hazır yazılım kullandıkları için yapamayınca anakart arızası deyip imei işleminin parasını iade etmediler. Baştan kendim araştırmış olsaydım masraf yapmayacaktım. Tabiki de bu işlerden anlamayan insanlar bulaşmasın, cihazlarını hardbrick yapıp sonra daha fazla ücret öderler. Yazımı okuyan insanlar genel olarak bu işlerle uğraşan insanlardır merak etmeyin. Araştırmadan işlem yapacak insan zaten yorumumu okumadan da yapar. Demek istediğim ücret vermeden kendiniz halledebiliyorsanız halledin. Forumlarda envai çeşit yazılımlar ve bilgilendirme yazıları mevcut.

Oyla:
Üst Alt