Diğer Redmi note 8'lerde 2.Nesil Tianma Panel Mevcut

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Tianma panel nedir? özetle ve kısaca telefonlardaki ekran panelinin modelidir.

Tianma modellerde ghost screen (hayalet ekran) sorunu oldukça vardır. Xiaomi firmasi tianma panelini bir çok modelde özellikle redmi note 7 modelinde kullanmıştı.

Redmi note 7 ve diğer tianma panel kullanan cihazlarda ghost screen sıkıntısı yaşayan müşterileri duyan tianma panel üreticisi 2.nesil bir tianma panel yapmaya başlamıştı.

Bu panel redmi note 8 lerde kullanılacaktı (şuan bütün note 8 cihazlarda 2.nesil tianma panel vardır).

{{ Başka hangi cihazlarda 2. nesil tianma panel var bilmiyorum şuanlık tek bildiğim redmi note 8lerde kullanıldığı}}

Tianma panel üreten firmaya göre tianma panel kullanan xiaomi cihazlarına kıyasla ghost screen oluşma olasılığını minimum'a indirdiğini belirten firma (redmi note 8 için) artık müşterilerin kullanım açısından bir korku yaşamamalarını belirtmiş.

Yinede 1000/1 bir oran vererek bu sıkıntı %100 giderilmemiştir.

İngilizcem pek olmadığından ve bu konunun kaynağı yabancı haber sitelerinde olacağından dolayı kaynak bulamadım ben.

Sadece Xiaomi grubunda gördüğüm ve haberin içeriğini kendim derlediğim bir konudur.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler. Bazen bazı şeyler abartılıyor hocam, tianma panel kötü bir panel değil sorun cihaz üretimi ve kullanıcı hatasından oluyor genelde. Cihazların ısı dağılımı çok iyi olmadığı için ve bilinçli olarak cihazları şarj olduğu esnada dahi kullandığımız için sorun oluşuyor. Umarım yeni nesil panellerde sorun oluşmaz.

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler. Bazen bazı şeyler abartılıyor hocam, tianma panel kötü bir panel değil sorun cihaz üretimi ve kullanıcı hatasından oluyor genelde. Cihazların ısı dağılımı çok iyi olmadığı için ve bilinçli olarak cihazları şarj olduğu esnada dahi kullandığımız için sorun oluşuyor. Umarım yeni nesil panellerde sorun oluşmaz.
Haklısınız, şuan bende note 8 var günde ortalama en az 7 saat aktif kullanıyorum, bu süre zarfında cihazda hissedilecek bir seviyede ısınma olmuyor ki parlaklık full seviyede olduğu halde hayalet ekran sorunu görmedim. Cıhazı alalı 1 hafta oldu ama bazı kişilerde, başka modellerde 2. 3. günde hayalet ekran sorunu oluyor bazılarında 5-6 ay sonra. Kısmet ve Şans işi :)

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Bende note 5 var tianma panel. gecen sene aldim 2-3 ay sonra ghost screen oluştu. Çokta sorun olmuyor ama ilerde ekrana bosey olurmu acaba?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Bende note 5 var tianma panel. gecen sene aldim 2-3 ay sonra ghost screen oluştu. Çokta sorun olmuyor ama ilerde ekrana bosey olurmu acaba?

bu sorun ekranda oldugu için tabi olabilir ama tam emin değilim uzun süre kullanım sonucunda ne olur diye :/

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
bu sorun ekranda oldugu için tabi olabilir ama tam emin değilim uzun süre kullanım sonucunda ne olur diye :/
Son zamanlar ekranin kenarları kızarıyor eskiden böyle olmuyordu acaba artik ekranamı zarar ediyor

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29

Bende de redmi note 5 vardı. Ghost screen olmuştu, ancak daha sonra cihazı kardeşime vermek için formatladım ve ghost screen ortadan kalktı, sanırım her zaman donanımsal olmuyor.

Üst Alt