Yardım Redmi Note 8 yaşanan problemler

-MuSTaFa-

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhabalar iyi günler yakın zamanda Redmi Note 8 aldım telefonumda problemler var. 1)Telefonda birisi ile konusurken bir kaç dakikadan sonra sesim karsı tarafa gitmiyor. Aramayı sonlandırıp tekrar arıyorum yine tekrarlanıyor ve çok can sıkıcı bir durum
2) kamera modlarında geçiş yaparken çıt çıt diye ses geliyor.
3)Uygulama geçişlerinde kasma gecikme arada donma yapıyor yardımcı olmanızı diliyorum.

jackall54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Bu söylediklerin bende mevcut değil. Romdan kaynaklanıyor olabilir. Ben hindistan sürümünü kullanıyorum global sürümden tek farkı arama kişiler mesajlaşma uygulamaları miui in. Sorun olarak da yakınlık sensörünun düzgün çalışmaması

Oyla:

TNTB

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Mi8 Lite
Konular
11
Muhtemelen yakınlık sensörü sorunu yaşıyorsunuz.Konuşurken telefona kulağınızdayken ekrana bakın kapalı olması lazım.Sizde ki açık kalıyor,ekrandaki mikrofon kapaya yanağınız basarak kapatıyordur.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Merhabalar iyi günler yakın zamanda Redmi Note 8 aldım telefonumda problemler var. 1)Telefonda birisi ile konusurken bir kaç dakikadan sonra sesim karsı tarafa gitmiyor. Aramayı sonlandırıp tekrar arıyorum yine tekrarlanıyor ve çok can sıkıcı bir durum
2) kamera modlarında geçiş yaparken çıt çıt diye ses geliyor.
3)Uygulama geçişlerinde kasma gecikme arada donma yapıyor yardımcı olmanızı diliyorum.

1. Yakın zamanda yüklediğiniz her veya sistemde değiştirdiğiniz bir şey var mı?
  2. Kamerada mod geçişlerinde ses çıkması kamera içerisinde ses ayarlarında değişiklik yaparsanız sanırım düzelir.
  3. SD kart kullanıyor musunuz? veya yüklü uygulama kaç adet var veya hafızadaki doluluk oranı ne kadar.
  4. Tüm bunlar etkileyici faktörler olabileceği gibi yazılımdan kaynaklanıyor da olabilir.
  5. Eğer ROM değiştirme konularında yeterli düzeyde bilgiye sahip iseniz farklı romlar yükleyerek deneme yapabilirsiniz, ya da yeni bir güncelleme sorunlarınıza çare olabilir.

Oyla:

Lithium87

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
redmi note 8
Meslek
Memur
Konular
2
Benim sorunum uzun süre telefonu kullanmadığımda uygulamadan çıkıp ana ekrana geçtiğimde ikonlar ve ana ekran 3 saniye gecikmeli geliyor. Hard resetten sonra oldu öncesinde yoktu bu sorun.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
O zaman yeni bir güncellemeyi bekleyin, ya da ana ekran için iyi bir launcher uygulaması yükleyip durumu kontrol etmenizde yarar var..

Microsoft launcher gibi..

Oyla:

aziz360

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aziz
Cihazım
Mi 9t
Meslek
Veteriner hekim
Konular
1
Benim sorunum uzun süre telefonu kullanmadığımda uygulamadan çıkıp ana ekrana geçtiğimde ikonlar ve ana ekran 3 saniye gecikmeli geliyor. Hard resetten sonra oldu öncesinde yoktu bu sorun.
Aynısı bende de oluyor malesef

Oyla:

jackall54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Umarım yeni güncellemede bu sorunlar düzeltilir. Yeni bir cihaz olması nedeniyle bu tür sorunlar normal diye düşünüyorum.

Oyla:

-HG-

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xperia x
Konular
5
Gece odaklama sorunu oluyor bazen bende de birde ekran koruyucu kullanıyor musunuz?

Oyla:
Üst Alt