Yardım Redmi note 8 şebeke-wifi-bluetooth yok

emregktg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
redmi
Konular
1
Herkese selamlar üstadlar. Bahsedeceğim konu başına gelip yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Redmi note 8 (1 haftalık) cihazım durduk yere şebeke gitti, sim kartı çıkarıp diğerine taktım. bu sefer wifi de gitti. Şu an sim kartı görmüyor ve wifi açılmıyor.
ayarlara giriyorum wifi mac: bilinmiyor sim: bilinmiyor bluetooth: bilinmiyor. olarak görünüyor.
Bootloader kilidini açtım çin romunun ilk sürümü olmak üzere bir çok rom denedim hiç birinde düzelmedi, qnc değiştiremedim qpst programında com portu sabit kalmıyor sürekli tak çıkar oluyor gibi görünüyor.
Anakartı söktüm sıvı teması veya darbe yok tertemiz.
Benim denediklerim bu kadar. Daha fazla bilgiye sahip olup yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.
not: çok nadir bir kaç saniyeliğine sim kartı geliyor wifi de sadece o esnada açılıyor fakat bağlantı yok.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
cihazınız baseband uçmuş. Ayarlardan baktığınız zaman muhtemelen anaband sürümü bilinmiyor yazıyordur. Tamirinde başarılı olunan cihazlar var olunmayanlar var. Linkten yardım alabilirsiniz..

cuvany tekno yt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cuvany tekno
Cihazım
redmi note 8
Konular
15
Sorunu cozebildinizmi

emregktg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
redmi
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cihazınız baseband uçmuş. Ayarlardan baktığınız zaman muhtemelen anaband sürümü bilinmiyor yazıyordur. Tamirinde başarılı olunan cihazlar var olunmayanlar var. Linkten yardım alabilirsiniz..

Bulunduğum şehirde hangi tamirciye gitsem aynı şeyi söyledi. Cihazı söküp baktıklarında basebandın sağlam olduğunu sorunun yazılımdan kaynaklandığını söylediler. Hani bir iki kişi değil bir çok kişiye gittim herkes bu şekilde cevap verdi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorunu cozebildinizmi
malesef hocam sorun devam ediyor üstüne bir de batarya aniden bitiyor bu başladı bugün

Üst Alt