Yardım Redmi Note 8 şarj problemi

mehmethcoskun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhabalar, öncelikle ilk xiaomi cihazım olduğu için aranıza henüz yeni katıldım. Redmi note 8 64 gb cihazım var Turkcell'den aldım Türkiye garantili alalı 1 ay oldu. Sorunuma gelirsek; güncelleme yaptım ondan mı oldu, yoksa durduk yere mi oldu inanın hatırlamıyorum. Geçtiğimiz Cumartesi telefon birden yavaş şarj olmaya başladı ve şarjı eskisi gibi gitmemeye başladı. Cumartesiden önce 2 günü rahat deviriyordum, şu an 1 gün zor gidiyor. Kutudan hızlı şarj aleti çıkmadığı için n11'den orjinal hızlı şarj adaptörü aldım pro modellerin kutusundan çıkanın aynısı. Cumartesiden önce bir müddet hızlı şarj adaptörü ile kullandım, ekranın sağ üstünde çift şimşek çıkıyordu, gayet hızlı şarj oluyordu. Cumartesiden sonra şarja taktığımda yine çift şimşek işareti çıkıyor fakat 800-900 mah geçmiyor şarj olurken. Eskiden 2800mah ile şarj olurdu. Ampere uygulaması ile ölçüyorum, zaten ekran görüntülerini de ekliyorum konuya, telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm herhangi bir değişiklik olmadı hala yavaş şarj ediyor. Donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum. MIUI 11 kararlı son sürüm yüklü ve bu romun problemli olduğunu zaten forumdaki konulardan anladım. Telefonun garantisi bozulmadan yazılımsal olarak neler yapabilirim sorunu çözebilmek için? Değerli vaktini ayırıp yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Aynı sorun bende de mevcut. 1 haftalık cihaz Hepsiburada'dan almıştım. İlk başta benim sorunun şarj aletinde olduğunu düşündüm çünkü evde diğer cihazları da 500mah ile şarj ediyordu, hatta %60 olunca o cihazlarda tam doldu yazıyordu. Telefona bi kaç kez tak çıkar yapınca 2000mah olarak şarja devam ediyordu. Dün akşam başka şarj cihazı ile şarj etmeyi denedim yine aynı şekilde akım az olunca bu sefer telefondan herhalde dedim servise verdim. Şimdi kontrol ettim servis durumunu, şarj aleti ve kablosu değiştirildi sorun yok yazmışlar.
Açıkçası şarj aleti arızalı olup da telefonu da bi kaç şarj böyle etkiliyor mu acaba diye düşünüyorum. Teslim alınca test edeceğim, hızlı şarj aletim de var onunla da deneyeceğim.

Oyla:

mehmethcoskun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorun bende de mevcut. 1 haftalık cihaz Hepsiburada'dan almıştım. İlk başta benim sorunun şarj aletinde olduğunu düşündüm çünkü evde diğer cihazları da 500mah ile şarj ediyordu, hatta %60 olunca o cihazlarda tam doldu yazıyordu. Telefona bi kaç kez tak çıkar yapınca 2000mah olarak şarja devam ediyordu. Dün akşam başka şarj cihazı ile şarj etmeyi denedim yine aynı şekilde akım az olunca bu sefer telefondan herhalde dedim servise verdim. Şimdi kontrol ettim servis durumunu, şarj aleti ve kablosu değiştirildi sorun yok yazmışlar.
Açıkçası şarj aleti arızalı olup da telefonu da bi kaç şarj böyle etkiliyor mu acaba diye düşünüyorum. Teslim alınca test edeceğim, hızlı şarj aletim de var onunla da deneyeceğim.
Vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler, cihazı servisten teslim aldıktan sonra sonucu lütfen benimle paylaşın buradan. Ayrıca bu konuyu açtıktan sonra farklı Redmi Note 8 ve pro modelini kullanan arkadaşlarımın şarj aletleriyle de denedim, kesinlikle benim telefonumla ilgili bir problem var. Onların telefonları normal şarj oluyor aynı şarj aletiyle, benimki hala çok yavaş.

Oyla:

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler, cihazı servisten teslim aldıktan sonra sonucu lütfen benimle paylaşın buradan. Ayrıca bu konuyu açtıktan sonra farklı Redmi Note 8 ve pro modelini kullanan arkadaşlarımın şarj aletleriyle de denedim, kesinlikle benim telefonumla ilgili bir problem var. Onların telefonları normal şarj oluyor aynı şarj aletiyle, benimki hala çok yavaş.

Başka şarj aletleri ile yapıyorsa bence siz de verin servise. Ben benim cihazın düzeleceğini pek düşünmüyorum ama kendi şarj aletinin bozuk olduğunu doğruladım çünkü diğer telefonları da aynı şekilde sorunlu şarj etti. Belki de sizin şarj aleti de bozuktu ve cihaza zarar verdi, belki bu durum bende çok daha çabuk oldu bilemiyorum ama sonuca göre buraya yazacağım tabiki.

Oyla:

mehmethcoskun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Son durum... Batarya durumu iyi diyor ama anlayamadım 65% tam dolu gösteriyor...
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Şarj aleti garantiden değiştirildi, sorun devam ediyor. Yeni şarj aletini başka telefonda denedim sağlam. Yarın tekrar servise veriyorum, bence siz de zaman kaybetmeyin sorun donanımsal.

Oyla:

mehmethcoskun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Şarj aleti garantiden değiştirildi, sorun devam ediyor. Yeni şarj aletini başka telefonda denedim sağlam. Yarın tekrar servise veriyorum, bence siz de zaman kaybetmeyin sorun donanımsal.
Hocam hortlattığım için kusuruma bakmayın. Cihazı tekrar servise verdiniz mi sorun düzeldi mi?

Oyla:

Zulkarneyny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Konu eski ama ben de tecrübemi yazayım. Telefonu pil tasarrufu modundayken şarja taktığımda uzun sürede şarj oluyor (6-7 saatte falan). Pil tasarrufu modundan çıkartıp şarja takarsam normal sürede (Yaklaşık 2,5 saatte) tam doluyor.

Oyla:

veysatli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Hocam benim cihaz şarjdayken akımı kesiyor. Bataryayı soketi değiştirdim yine sonuç aynı sorun ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

Oyla:
Üst Alt