Rom Redmi Note 8 Rusya Kararlı V12.0.2.0.QCORUXM

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Romu kurmak için, cihazınızın bootloader kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB hata ayıklama açık olmalı.
Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın.

Full Nandroid Backup nedir? nasıl yapılır?

1.
Telefonunuzda TWRP veya benzeri gelişmiş bir recovery yüklü olmalıdır. Ben TWRP üzerinden anlatıyorum.
2. TWRP’yi açıp Backup‘a girin:
3. Açılan yeni ekrandan Boot, System ve Data‘yı seçin.
İsterseniz diğer her şeyi seçebilirsiniz. Bu yedeğin boyutunu arttıracaktır. Ancak en önemli dosyalar boot, system ve data’da saklıdır. Boyut sıkıntınız yoksa hepsini seçebilirsiniz.
4. Ardından Swipe to backup yazısının solundaki ok işaretlerini tutup sağa sürükleyerek yedekleme işlemini başlatın. Ekrana bakarak işlemin bitip bitmediğini takip edin. İşlem bitince telefonu TWRP ana ekranına dönüp Reboot > Reboot System yolunu izleyerek telefonu normal bir şekilde yeniden başlatabilirsiniz.
Yedek dosyası genellikle hafıza kartınızdaki TWRP/BACKUPS klasörüne kaydeder. Ancak farklı telefonlarda ve farklı TWRP sürümlerinde telefonun dahili hafızasına kaydettiği de olmaktadır. İstserseniz yedekleme işleminden sonra bu klasörüde yedekleyerek işinizi oldukça sağlama alabilirsiniz.

Nandroid Restore – Geri Yükleme Talimatları:​

1. TWRP‘den Restore‘ye girin.
2. Açılan ekranda eğer görüntü aşağıdakine benzer ise Swipe to restore yanındaki okları sağa sürükleyerek geri yükleme işlemini başlatın.
3. İşlem devam ederken ki ekran böyle olmalıdır:
twrp-restore-3.png

4. Geri yükleme işlemi bitince telefonu TWRP’den normal bir şekilde yeniden başlatın (Reboot > Reboot system).

Kurulum
* ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modunda başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız Rom zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.

*
Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip Mi Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz. Mi Flash ile Redmi Note 8'e rom yüklemek için: Rehber - Redmi Note 8 Mi Flash ile Global Rom nasıl yüklenir ?

Fastboot indirme bağlantısı:

OTA indirme bağlantısı: Eklenecektir.

Recovery indirme bağlantısı: Eklenecektir.

Bilgilendirme:

*Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen özelliklerin sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
**Cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir brick / sd kart bozulması ya da diğer hatalardan şahsım ve miuiturkiye.net üyeleri sorumlu değildir.

***Bu ROM'da bulunan özelliklerle ilgili endişeleriniz varsa biraz araştırma yapın.

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bu romu Ruslar yaptıysa kesinlikle denemeye değer :) seviyorum komşumu napiiim :)

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Romu kurmak için, cihazınızın bootloader kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB hata ayıklama açık olmalı.
Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın.

Full Nandroid Backup nedir? nasıl yapılır?

1.
Telefonunuzda TWRP veya benzeri gelişmiş bir recovery yüklü olmalıdır. Ben TWRP üzerinden anlatıyorum.
2. TWRP’yi açıp Backup‘a girin:
3. Açılan yeni ekrandan Boot, System ve Data‘yı seçin.
İsterseniz diğer her şeyi seçebilirsiniz. Bu yedeğin boyutunu arttıracaktır. Ancak en önemli dosyalar boot, system ve data’da saklıdır. Boyut sıkıntınız yoksa hepsini seçebilirsiniz.
4. Ardından Swipe to backup yazısının solundaki ok işaretlerini tutup sağa sürükleyerek yedekleme işlemini başlatın. Ekrana bakarak işlemin bitip bitmediğini takip edin. İşlem bitince telefonu TWRP ana ekranına dönüp Reboot > Reboot System yolunu izleyerek telefonu normal bir şekilde yeniden başlatabilirsiniz.
Yedek dosyası genellikle hafıza kartınızdaki TWRP/BACKUPS klasörüne kaydeder. Ancak farklı telefonlarda ve farklı TWRP sürümlerinde telefonun dahili hafızasına kaydettiği de olmaktadır. İstserseniz yedekleme işleminden sonra bu klasörüde yedekleyerek işinizi oldukça sağlama alabilirsiniz.

Nandroid Restore – Geri Yükleme Talimatları:​

1. TWRP‘den Restore‘ye girin.
2. Açılan ekranda eğer görüntü aşağıdakine benzer ise Swipe to restore yanındaki okları sağa sürükleyerek geri yükleme işlemini başlatın.
3. İşlem devam ederken ki ekran böyle olmalıdır:
twrp-restore-3.png

4. Geri yükleme işlemi bitince telefonu TWRP’den normal bir şekilde yeniden başlatın (Reboot > Reboot system).

Kurulum
* ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modunda başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız Rom zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.

*
Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip Mi Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz. Mi Flash ile Redmi Note 8'e rom yüklemek için: Rehber - Redmi Note 8 Mi Flash ile Global Rom nasıl yüklenir ?

Fastboot indirme bağlantısı:

OTA indirme bağlantısı: Eklenecektir.

Recovery indirme bağlantısı: Eklenecektir.

Bilgilendirme:

*Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen özelliklerin sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
**Cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir brick / sd kart bozulması ya da diğer hatalardan şahsım ve miuiturkiye.net üyeleri sorumlu değildir.

***Bu ROM'da bulunan özelliklerle ilgili endişeleriniz varsa biraz araştırma yapın.
Peki bu konuyu tam profil fotoğrafındaki adamın röportajını izlerken görmem :)

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Joker kraldır hocam :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Deneyin hocam eaa rom gibi güzeldir :)
Bu mesajı da şimdi gördüm.Tam denk geliyor.Şimdi de Jokzilla p5 dinliyordum :P

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Bu mesajı da şimdi gördüm.Tam denk geliyor.Şimdi de Jokzilla p5 dinliyordum :P
Değeri bilinmeyen, fan kitlesi tarafından biliniyor ama diğer kesim için birşey diyemem. Benim için bir saian, fuat ergin kadar iyi bir mc'dir ;)

Berkay 7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
xaomi resmi not
Konular
0
Redmi Note 8 12.1 kararlı g guncelemesini yükleyemiyorum. indiriyor yükleme iptal oluyor

Phenemon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Yükledim sorunsuz çalışıyor teşekkürler

Edit: 1 Günlük kullanım sonunda yaşadığım sıkıntılar
Ekran açık iken yani telefonu kurcalarken Çağrı geldi. Cevapladım ve karşının sesi bana gelmedi benim sesimde karşıya gitmemiş. 4 sefer aynı sorunu yaşadım. Şebeke full çekiyordu.
Dokunmatik sıkıntı çıkardı. Sayfaları sağdan sola kaydırırken bayağı sıkıntı yaşadım. Custom rom kullanırken böyle bir sıkıntı yoktu.
Ayrıca Dialler ve mesaj uygulamalı googlenin olduğu için hiç hoş durmuyor ve tema uygulasan bile değişmiyor.
Miumi ye tekrar dönecem

Son düzenleme:

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek