Redmi Note 8 Pro - TWRP Recovery Yükleme Anlatımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
319
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 8 Pro
begonia

Twrp Recovery v3.3.1.0
UNOFFİCİAL

Android 9.0

Şu anda Redmi Note 8 Pro, Redmi Note ailesindeki en iyi telefonlardan biri.
Bunun yanında, gelişmiş özelliklere sahip olmasının yanı sıra, fiyatı oldukça uygun ve MIUI 10'dan MIUI 11 sürümüne yükseltme alacağı kesinleşti, bu nedenle doğal olarak pek çok kişi twrp nasıl yüklenir onu merak ediyor, şu anda Android 9.0 Pie ile çalışıyor ve yakında Android 10 Q'ya güncellenecek.
Zaten gelişmiş özelliklere sahip olmasına rağmen, Root gibi sistemi değiştirmek isteyen kullanıcılar ve “Lineage OS, Cyanogen Mod, AOSP, Resurrection Remix“ gibi Custom Romlar kurmak isteyenlerde olacaktır.
Bunlar için Twrp Recovery şart.​

Ön Koşullar;
  • Kilidi açık Bootloader “Herhangi bir şeyi değiştirmeden önce telefonunuzun Bootloader'in kilidini açmış olmalısınız”
  • Windows PC / Dizüstü Bilgisayar
  • USB Kablosu

İndirilecek Dosyalar;

Not:
  • Zorunlu değildir, ancak herhangi bir şeyin ters gitmesi durumunda herhangi bir şeyi değiştirmeden önce kişisel verilerinizi daima yedeklemenizi öneririz.
  • Bu işlemler Xiaomi Redmi Not 8 Pro 6 GB Ram, 128 GB Depolama, Global Avrupa EEA (MIUI V10 v10.4.5.0.PGGEUXM) cihazda test edilmiştir.
  • Risk tamamen size aittir.

Redmi Note 8 Pro TWRP 3.3.1_9 Recovery Yükleme Adımları;
  • Gerekli tüm dosyaları bilgisayarınıza indirin ve kaydedin.
  • Adb Driver ve MT6785 Driver'ları bilgisayarınıza kurun. MT6785 Driver'ın içindeki USB ALL 1.0.8 exe driverını kurmanız yeterli olur.
  • Telefonunuzda, Ayarlar uygulamasına girin > Telefon hakkında > MIUI Sürümün'e 6-7 defa dokunun”. Bu sayede Geliştirici Seçenekleri aktif olacak.
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne tıklayın > USB Hata Ayıklamasını etkinleştirin.
  • Şimdi bilgisayara geri dönüyoruz.
  • Adb Fastboot Araçları'nı zip'ten çıkarın ve klasörü açın ve recovery.img + boot.img dosyasını bu klasöre kopyalayın.
  • Adb Fastboot Araçları klasöründe iken;
  • CMD (komut istemi) veya PowerShell penceresini açın.
  • İki şekilde bu pencereyi açabilirsiniz.
    • 1- Klasörün üstte yer alan adres çubuğundaki yolu temizleyin. Ardından, cmd veya CMD yazıp enter tuşuna basın.
    • 2- Bilgisayarınızdan (klavye shift tuşu + sağ mouse tuşu). Ardından, Komut Penceresini Burada butonuna tıklayın. (Windows 7/8 için) veya PowerShell Penceresini Burada Aç(Windows 10 için).
    • Yok, yine açamadım ben CMD ekranını diyorsanız, bir seçenek daha sunalım, 'yı indirin ve rar'dan çıkarın. Klasörün içinde click2x diye bir küçük program var ona tıklarsanız CMD ekranı açılır. Lakin ilgili klasöre yüklenecek twrp.img veya imaj dosyalarını atmalısınız.
  • Sonra USB kablosunu kullanarak telefonu bilgisayara bağlayın.
  • Redmi Note 8 Pro'da USB Hata Ayıklaması'na izin verin.
  • Karşınıza çıkan siyah ekranda (CMD ekranında) adb devices yazın ve enter tuşuna basın. Telefon sayı ve harfler ile bu siyah ekranda görünüyor ise işlem gayet iyi gidiyor demektir.
  • Ardından, adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
  • Telefon bu kod ile Fastboot moduna geçmis olacak.
  • Şimdi, fastboot flash recovery recovery.img komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • TWRP 3.3.1-9 recovery telefonunuza yüklendi.
  • Son olarak, fastboot reboot boot recovery.img (twrp recovery moduna girmek için) komutunu yazın veya fastboot reboot (telefonunuzu yeniden başlatmak için) yazın.

İsteğe bağlı : Telefonunuz, önyükleme yapmıyor veya ana ekrana giremezseniz, biz buna Bootloop diyoruz. Alttaki adımları uygulayın;

• Bilgisayara geri dön
  • Adb Fastboot klasörünü aç
  • CMD'yi yeniden aç (komut istemi)
  • Telefonunuzda, aynı anda şu tuşlara basın (Ses kısma + Güç düğmesi) bu sayede fastboot moduna geçmis olacaksınız.
  • USB kablosunu kullanarak telefonu bilgisayara bağlayın
  • Şimdi, fastboot flash boot boot.img komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Son olarak, fastboot reboot komutunu yazın (telefonunuzu yeniden başlatmak için).
  • Keyfini çıkarın..clap~~

Ekstra Not: Bu Twrp İngilizce ve Çince dili desteklemektedir, henüz Türkçe sürüm çıkmamıştır, Türkçe ve güncel sürüm çıktığında paylaşılacaktır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

PRoDi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Emeğinize sağlık,
bendeki cihaz twrp sonrası bootloop olayında takılıp kaldı (sürekli kapanıp açılıyor), ve hiç bir şekilde fastboot a da girmiyor.

sadece ses açma butonuna basarsam pc den aygıt ekleme sesi geliyor ama oda 2-3 saniye sonra aygıt çıkarma sesi alıyorum.

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
319
Emeğinize sağlık,
bendeki cihaz twrp sonrası bootloop olayında takılıp kaldı, ve hiç bir şekilde fastboot a da girmiyor.
Yukarıda yazdım çözümü, daha önceden mi oldu bu sorun

PRoDi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
"
  • Bilgisayara geri dön
  • Telefonunuzda, aynı anda şu tuşlara basın (Ses kısma + Güç düğmesi) bu sayede fastboot moduna geçmis olacaksınız.
  • Son olarak, fastboot reboot komutunu yazın (telefonunuzu yeniden başlatmak için).
Bu adımlardan bahsediyorsun dimi

Yok hocam dün başıma geldi ve dünden beri çözemiyorum Fastboot a alamıyorum cihazı

grizu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Mühendis
Konular
0
"
  • Bilgisayara geri dön
Bu adımlardan bahsediyorsun dimi

Yok hocam dün başıma geldi ve dünden beri çözemiyorum Fastboot a alamıyorum cihazı
çözüm bulabildiniz mi. benim telde aynı. sürekli kapanıp açılıyor. fastboot açılmıyor.

orhanayik

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orhan
Cihazım
redmi note 7
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 8 Pro
begonia

Twrp Recovery v3.3.1.0
UNOFFİCİAL

Android 9.0

Şu anda Redmi Note 8 Pro, Redmi Note ailesindeki en iyi telefonlardan biri.
Bunun yanında, gelişmiş özelliklere sahip olmasının yanı sıra, fiyatı oldukça uygun ve MIUI 10'dan MIUI 11 sürümüne yükseltme alacağı kesinleşti, bu nedenle doğal olarak pek çok kişi twrp nasıl yüklenir onu merak ediyor, şu anda Android 9.0 Pie ile çalışıyor ve yakında Android 10 Q'ya güncellenecek.
Zaten gelişmiş özelliklere sahip olmasına rağmen, Root gibi sistemi değiştirmek isteyen kullanıcılar ve “Lineage OS, Cyanogen Mod, AOSP, Resurrection Remix“ gibi Custom Romlar kurmak isteyenlerde olacaktır.
Bunlar için Twrp Recovery şart.​

Ön Koşullar;
  • Kilidi açık Bootloader “Herhangi bir şeyi değiştirmeden önce telefonunuzun Bootloader'in kilidini açmış olmalısınız”
  • Windows PC / Dizüstü Bilgisayar
  • USB Kablosu

İndirilecek Dosyalar;
  • MT6785 USB Driver ->
  • ADB Driver ->
  • ADB ve Fastboot Araçları ->
  • TWRP 3.3.1_9 Recovery ->
  • Global EEA Rom V10.4.5.0 stok boot.img ->
  • Ekstra - Rom Konusu -> Bu Bağlantıya Tıklayın..
  • Ekstra - Ana Konu ve İnceleme -> Bu Bağlantıya Tıklayın..

Not:
  • Zorunlu değildir, ancak herhangi bir şeyin ters gitmesi durumunda herhangi bir şeyi değiştirmeden önce kişisel verilerinizi daima yedeklemenizi öneririz.
  • Bu işlemler Xiaomi Redmi Not 8 Pro 6 GB Ram, 128 GB Depolama, Global Avrupa EEA (MIUI V10 v10.4.5.0.PGGEUXM) cihazda test edilmiştir.
  • Risk tamamen size aittir.

Redmi Note 8 Pro TWRP 3.3.1_9 Recovery Yükleme Adımları;
  • Gerekli tüm dosyaları bilgisayarınıza indirin ve kaydedin.
  • Adb Driver ve MT6785 Driver'ları bilgisayarınıza kurun. MT6785 Driver'ın içindeki USB ALL 1.0.8 exe driverını kurmanız yeterli olur.
  • Telefonunuzda, Ayarlar uygulamasına girin > Telefon hakkında > MIUI Sürümün'e 6-7 defa dokunun”. Bu sayede Geliştirici Seçenekleri aktif olacak.
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne tıklayın > USB Hata Ayıklamasını etkinleştirin.
  • Şimdi bilgisayara geri dönüyoruz.
  • Adb Fastboot Araçları'nı zip'ten çıkarın ve klasörü açın ve recovery.img + boot.img dosyasını bu klasöre kopyalayın.
  • Adb Fastboot Araçları klasöründe iken;
  • CMD (komut istemi) veya PowerShell penceresini açın.
  • İki şekilde bu pencereyi açabilirsiniz.
    • 1- Klasörün üstte yer alan adres çubuğundaki yolu temizleyin. Ardından, cmd veya CMD yazıp enter tuşuna basın.
    • 2- Bilgisayarınızdan (klavye shift tuşu + sağ mouse tuşu). Ardından, Komut Penceresini Burada butonuna tıklayın. (Windows 7/8 için) veya PowerShell Penceresini Burada Aç(Windows 10 için).
    • Yok, yine açamadım ben CMD ekranını diyorsanız, bir seçenek daha sunalım, 'yı indirin ve rar'dan çıkarın. Klasörün içinde click2x diye bir küçük program var ona tıklarsanız CMD ekranı açılır. Lakin ilgili klasöre yüklenecek twrp.img veya imaj dosyalarını atmalısınız.
  • Sonra USB kablosunu kullanarak telefonu bilgisayara bağlayın.
  • Redmi Note 8 Pro'da USB Hata Ayıklaması'na izin verin.
  • Karşınıza çıkan siyah ekranda (CMD ekranında) adb devices yazın ve enter tuşuna basın. Telefon sayı ve harfler ile bu siyah ekranda görünüyor ise işlem gayet iyi gidiyor demektir.
  • Ardından, adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
  • Telefon bu kod ile Fastboot moduna geçmis olacak.
  • Şimdi, fastboot flash recovery recovery.img komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Son olarak, fastboot reboot boot recovery.img (twrp recovery moduna girmek için) komutunu yazın veya fastboot reboot (telefonunuzu yeniden başlatmak için) yazın.

İsteğe bağlı : Telefonunuz, önyükleme yapmıyor veya ana ekrana giremezseniz, biz buna Bootloop diyoruz. Alttaki adımları uygulayın;

• Bilgisayara geri dön

Ekstra Not: Bu Twrp İngilizce ve Çince dili desteklemektedir, henüz Türkçe sürüm çıkmamıştır, Türkçe ve güncel sürüm çıktığında paylaşılacaktır.
merhaba dediklenizi adım adım uyguladım ve herşey yüklendi ama twrp ye girerken tekrar orjinal recoveriy ye giriyor.halbuki yüklendi mesajı veriyor ama yüklenmiyor.cihazın kilidi açık..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt