Çözüldü Redmi Note 8 Pro Şarj sorunu çözümü

BTGRFK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
Grafik tasarım
Konular
12
Bildiğiniz üzere 3-4 haftadır anlamı verilemeyen bir şekilde şarj kullanımı arttı ve Android sistemi pili kullanma oranı plansız şekilde arttı denemelerim sonucunda bir şeyin işe yaradığını buldum Sorun ; Google Chrome güncellemesi Evet doğru duydunuz Google chrome sağlıyor bu dengesiz pil harcamasını Android sistemim bunu yapmadan önce %53 lerde pil kullanım istatistik veriyordu bunu Yaptım Aşağıdaki resim gibi Bu pare metlerelere düştü yapıcaklarınız şunlar ;

Google chrome uygulamasının tüm güncellemeleriniz kaldırınız ve google playdan otomatik güncellemeleri kaldırınız. Yoksa siz güncellemeyi kaldırsanızda tekrar güncelleme alacak ve eski duruma dönecek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-23-16-40-13-354_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-05-23-16-40-13-354_com.miui.securitycenter.jpg
    267,9 KB · Görüntüleme: 140

İOguz42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ismail oğuz
Cihazım
NOTE 8 PRO
Konular
1
Hocam güncellemeleri kaldırdım,sorun devam ediyor,telefonu yeniden baslatınca bir nebze düzeliyor,tekrar sarj problemi kendini gösteriyor.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Ben de ekran sürem düşünce aynı yöntemi uygulayıp 1 hafta önce çözmüştüm sorunumu. Güncellemeleri kaldırdım ve chrome kullanmıyorum stock tarayıcıyı kullanıyorum tamamen. Güncellemeler kapalı olmasına rağmen Android sistemim son günlerde tekrar %40'lara çıkmaya başladı. Bir de hard reset atmayı deneyeceğim bakalım.

SecomniA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sercan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
Valla hocam güncellemeyi kaldırdım falan ama yemedi resmen sömürüyor bataryayı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kkarizmaa61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
recep
Cihazım
Resmi not 8
Konular
0
Not 8 ler son gucellemeden sonra sarz tüketimi arttı muhtemelen gucellemeden kaynaklanan bir problem

Ahmet Arıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
4
Ben de ekran sürem düşünce aynı yöntemi uygulayıp 1 hafta önce çözmüştüm sorunumu. Güncellemeleri kaldırdım ve chrome kullanmıyorum stock tarayıcıyı kullanıyorum tamamen. Güncellemeler kapalı olmasına rağmen Android sistemim son günlerde tekrar %40'lara çıkmaya başladı. Bir de hard reset atmayı deneyeceğim bakalım.
Ben bilgisayara bağlayıp minimal adb ile chrome'u kaldırdım mi tarayıcı chromedan eksiği yok fazlası var. Özellikle karanlık mod desteği ve sosyal medyadaki video ve fotoğrafları indirme özelliği bay kullanışlı.

Üst Alt