Ana Başlık Redmi Note 8 Pro - Resmi ROM Koleksiyonu [OFFICIAL GLOBAL STOCK ROM]

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Mi flash tool ile clean all seçeneği seçilerek kurulmalı
Ben mi flash tool ile kurmuştum herhangi bir sorun yaşamamıştım. Şu an Avrupa romuna geri döndüm. Mesaj, arama ve kişiler uygulamasını da twrp üzerinden flashladim o şekilde kullanıyorum. Şimdilik bir sorun yok gibi. Sadece klavye uygulamasında silme geç algılıyor gibi. Gboard uygulamasi ile alakalı diyorlar ama farklı klavye kurduğumda da aynı olay devam ediyor. Çok büyük dert değil kafama takmıyorum. Telefondan memnunum. Ben oyun oynamam sadece kelime oyunu oynuyorum bi saat kadar. Sarj nerdeyse bir buçuk gün gidiyor. Gün boyu sosyal medyaya giriyorum spor sitelerinde geziyorum mobil veri gün boyu açık. Aksam 20 ile 24 saatleri arasi wifi kullanıyorum. Ekran süresi wifi kullandigim sureye göre artıyor. 10-11 saat arası değişiyor. Önceki telefonun mi 9 se'ydi. Aynı kullanım ile akşam sekiz dokuz gibi bitiyordu. Bu arada cihazima henüz imei atmadım bunun da etkisi olur mu bilmiyorum. Kutudan çıkan sarj aleti muazzam 4500 mah bataryayı bir buçuk saatte tam dolduruyor. Umarım faydalı bir değerlendirme olmuştur.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kur.Yzb

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Xiaomi
Konular
10
Ben mi flash tool ile kurmuştum herhangi bir sorun yaşamamıştım. Şu an Avrupa romuna geri döndüm. Mesaj, arama ve kişiler uygulamasını da twrp üzerinden flashladim o şekilde kullanıyorum. Şimdilik bir sorun yok gibi. Sadece klavye uygulamasında silme geç algılıyor gibi. Gboard uygulamasi ile alakalı diyorlar ama farklı klavye kurduğumda da aynı olay devam ediyor. Çok büyük dert değil kafama takmıyorum. Telefondan memnunum. Ben oyun oynamam sadece kelime oyunu oynuyorum bi saat kadar. Sarj nerdeyse bir buçuk gün gidiyor. Gün boyu sosyal medyaya giriyorum spor sitelerinde geziyorum mobil veri gün boyu açık. Aksam 20 ile 24 saatleri arasi wifi kullanıyorum. Ekran süresi wifi kullandigim sureye göre artıyor. 10-11 saat arası değişiyor. Önceki telefonun mi 9 se'ydi. Aynı kullanım ile akşam sekiz dokuz gibi bitiyordu. Bu arada cihazima henüz imei atmadım bunun da etkisi olur mu bilmiyorum. Kutudan çıkan sarj aleti muazzam 4500 mah bataryayı bir buçuk saatte tam dolduruyor. Umarım faydalı bir değerlendirme olmuştur.

Şimdi twrp ile flashlanan uygulamalar telefona herhangi bir durumda sıfırlama sonucu gidiyor. Onuda dikkate alarak Endonezya rom tercih edin derim. Endonezya romu tercih ettim çünkü çalışmayan hiç bir uygulama yok. Gayet akıcı öyle klavyede kamerada yavaşlamaya yok

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Şimdi twrp ile flashlanan uygulamalar telefona herhangi bir durumda sıfırlama sonucu gidiyor. Onuda dikkate alarak Endonezya rom tercih edin derim. Endonezya romu tercih ettim çünkü çalışmayan hiç bir uygulama yok. Gayet akıcı öyle klavyede kamerada yavaşlamaya yok
Twrp ile kurulan uygulamalar sıfırlama yapıldığı zaman gidiyor doğrudur hocam .

Ayduyd123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FEDERICO
Cihazım
Galaxy Note 10+
Konular
3

Bende mi uygulamalarinin yaninda hindistan romuna ek olarak nfc destegi de oldugu icin endonezya roma gecmeyi dusunuyorum siz sorun mu yasadiniz neden tekrar global roma dönüş yaptiniz? Ikiside birebir ayni degilmi?

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Çoğu kişi clean all dan başkasını seçtiği için cihazını brick yapıyor.
Peki tgz uzantısını rar dan açıp klasörümü mi Flash a göstermeliyiz
Mi flash tool ile clean all seçeneği seçilerek kurulmalı

. Yoksa direkt tgz yi mi seçmeliyiz.

Kur.Yzb

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Xiaomi
Konular
10
Bende mi uygulamalarinin yaninda hindistan romuna ek olarak nfc destegi de oldugu icin endonezya roma gecmeyi dusunuyorum siz sorun mu yasadiniz neden tekrar global roma dönüş yaptiniz? Ikiside birebir ayni degilmi?
Birebir aynı şarja performans konusundada global rom ile aynı MIUI uygulamaları mevcut
Çoğu kişi clean all dan başkasını seçtiği için cihazını brick yapıyor.
Peki tgz uzantısını rar dan açıp klasörümü mi Flash a göstermeliyiz

. Yoksa direkt tgz yi mi seçmeliyiz.
Hayır tgz dosyasını WinRAR programı yardımı ile bir klasöre çıkaracaksınız. Çıkardığınız klasörü mi flash tool da seçeceksiniz

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Endonezya rom kurdum gayet stabil kendi mesaj ve rehber uygulaması mevcut ayrıca call recorder olması da cabası.

hsahin4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Konular
1
Endonezya rom kurdum gayet stabil kendi mesaj ve rehber uygulaması mevcut ayrıca call recorder olması da cabası.
Hangi romdan endonezya romuna geçtiniz acaba? Ben şu an hindistan son sürüm romdayım ve şebeke sorunları (bazen) yaşıyorum. Bu romdan memnun musunuz, batarya olarak en iyisi bu diyorlar doğrumu?

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Hangi romdan endonezya romuna geçtiniz acaba? Ben şu an hindistan son sürüm romdayım ve şebeke sorunları (bazen) yaşıyorum. Bu romdan memnun musunuz, batarya olarak en iyisi bu diyorlar doğrumu?

Global romdan endonezya roma geçiş yaptım fazla oyunla işim yok bana göre şarj güzel gidiyor 10 saate yakın ekran süresi aldım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-30-23-28-58-945_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-30-23-28-58-945_com.miui.securitycenter.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 71
Üst Alt