Soru Redmi Note 8 Pro Hard Brick Sonrası Gelen 1 Hata

Anarchosa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
16
Merhabalar. Telefonum hard brick oldu, telefoncu arkadaş bir şekil telefonu açmayı başardı herşey stabil çalışıyor problemsiz ancak KAMERA'yı açtığımda kamera sunucusuna bağlanamıyor hatası alıyorum,bu hatayı telefoncuya gösterdim tekrar rom atalım dediler heralde uyumsuz olmuş olabilirmi ? nasıl çözebiliriz?

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Merhabalar. Telefonum hard brick oldu, telefoncu arkadaş bir şekil telefonu açmayı başardı herşey stabil çalışıyor problemsiz ancak KAMERA'yı açtığımda kamera sunucusuna bağlanamıyor hatası alıyorum,bu hatayı telefoncuya gösterdim tekrar rom atalım dediler heralde uyumsuz olmuş olabilirmi ? nasıl çözebiliriz?
Maalesef bu hard brick sonrası olması ile alakalı değil,miui romlarda olabiliyor maalesef.Rom baştan kurulunca düzeliyor.Bootloader açık olduğu sürece bu cihaz için tasarlanmış her rom uyumludur.Zaten uyumsuz olsa yine hard brick olarak kalırdı.

Anarchosa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
16
Maalesef bu hard brick sonrası olması ile alakalı değil,miui romlarda olabiliyor maalesef.Rom baştan kurulunca düzeliyor.Bootloader açık olduğu sürece bu cihaz için tasarlanmış her rom uyumludur.Zaten uyumsuz olsa yine hard brick olarak kalırdı.
Cihaz açık hiçbir problemi yok, ancak ROM'u tekrar kurarsa düzelirmi diyorsunuz?

donanımsal sorun olması muhtemel mi ?
kamera herşeyi doğru çalışıyordu ROM' attım ben cihaz arıza verince telefoncu sağolsun yaptı aştı ancak kamera sorunu veriyor şimdide.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Cihaz açık hiçbir problemi yok, ancak ROM'u tekrar kurarsa düzelirmi diyorsunuz?

donanımsal sorun olması muhtemel mi ?
kamera herşeyi doğru çalışıyordu ROM' attım ben cihaz arıza verince telefoncu sağolsun yaptı aştı ancak kamera sorunu veriyor şimdide.
Dediğim gibi,Miui romlarda böyle bir sorun var.Romu tekrar atarsanız düzelir.

Anarchosa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
16
Dediğim gibi,Miui romlarda böyle bir sorun var.Romu tekrar atarsanız düzelir.
Tamam üstat telefoncuya sabah ugradım 1 rom atmış düzelmedi dedi akşama kadar durumu çözeceğim bakayım abi dedi.

ROM uyumsuz olmuş olabilir değilmi DONANIMSAL olabilirmi ?

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Tamam üstat telefoncuya sabah ugradım 1 rom atmış düzelmedi dedi akşama kadar durumu çözeceğim bakayım abi dedi.

ROM uyumsuz olmuş olabilir değilmi DONANIMSAL olabilirmi ?
Eğer arka kapağı açıp edl moduna alarak kurtarma yaptıysa, belki bu işlemler esnasında kameranın flexi yerinden çıkmış olabilir veya kamera bağlantısını takmayı unutmuş olabilir

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Eğer arka kapağı açıp edl moduna alarak kurtarma yaptıysa, belki bu işlemler esnasında kameranın flexi yerinden çıkmış olabilir veya kamera bağlantısını takmayı unutmuş olabilir
Note 8 proda arka kapak açılmaz

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Böyle bir olayın ihtimali yok,çünkü MTK cihazlarda edl moda,yani BootROM'a,ses açma tuşu ile geçiliyor.Ancak tamirci bilmeden elbette o kamera bağlantısını kesmiş olabilir

Üst Alt