Rehber Redmi Note 8 Pro güncelleme önlemi almak

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Redmi
Note 8 Pro güncelleme önlemi
Bu öncelikle stok romda twrp ve root atmış şahıslar için daha önemli. Custom romlarda bulunanlar ve ya stok romda twrp ve root atmayanlar için önemli değil.
Bir çok hallerde telefon ayarlarında otomatik sistem güncellemelerini kapatsak da gece vakti bizden asılı olmadan telefon güncelleme yapıyor ve çektiğimiz tüm zahmet boşuna gidiyor. Kurduğumuz twrp ve root bozuluyor. Bazı hallerde ise telefon brick oluyor. Bu forumda böyle bir durum yaşanmıştı. Güncellemeni önlemek için telefonun Root lu olması şart. Bunun için sistem dosyasına gidip build.prop klasörünü redakte işini yapan uygulamalardan biri ile açıyoruz ve bu satırı (ro.build.version.incremental=V11.0.1.0.PGGMIXM) buluyoruz. Bu bizim sürüm versiyonunu bildiriyor. Bu satır böyle idi V11.0.1.0.PGGMIXM - böyle düzeltiyoruz V11.9.1.0.PGGMIXM
Sürümün versiyonunu yükseltiyoruz ki, telefon güncelleme aramasın. Bunu yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatıyoruz.

Son düzenleme:

yusuf00300

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
4
Elinize sağlık hocam uyguladım ilerde başımıza dert almayalım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki ilerden güncelleyici üzerinden miui ya da android güncellemek istersem bu satırı değişmem gerekir mi ya da güncelleyici üzerinden elle güncelleme yapmamın bir sakıncası var mı?

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0

Peki ilerden güncelleyici üzerinden miui ya da android güncellemek istersem bu satırı değişmem gerekir mi ya da güncelleyici üzerinden elle güncelleme yapmamın bir sakıncası var mı?
büyük ihtimal sistem build propun uzerine yazar yani sıkıntı olmaz bence. twrp den sürüm felan düşürmedikce veya yanlış twrp vs flashlamadikca cihazda sorun olmaz.en fazla sistem çöker sizi cihaz fastboota atar.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Güncelleme geldikten sonra haberdar oluruz. Bu zaman güncellemeyi üç noktadan yaparsınız, olmaz. Ya gerek işlemi geri yaparsınız gerekiyor. Twrp üzerinden kurmak belki yanlış ola bilir. Çünkü bu zaman sürüm düşürmek gibi bir hal ola bilir.

Son düzenleme:

tiske

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mtiske
Cihazım
Redmi 6
Meslek
Kalite
Konular
1
O kadar topic okuduk, bu bilgiyi yeni görüyorum
Rootlu telefonun rotunun bozulmasını falan
Ayarlardan bütün güncellemeleri kapadım.
Miu 12 güncelleme gelirse aynı risk var mı?

Build.prob dosyasına android üzerinden mi?
TWRP ile mi değiştiriyoruz onu anlamadım?
redakte işini hangi program yapıyor?
redakte dediğin şey, değiştirme editleme gibi bir şey mi?

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O kadar topic okuduk, bu bilgiyi yeni görüyorum
Rootlu telefonun rotunun bozulmasını falan
Ayarlardan bütün güncellemeleri kapadım.
Miu 12 güncelleme gelirse aynı risk var mı?

Build.prob dosyasına android üzerinden mi?
TWRP ile mi değiştiriyoruz onu anlamadım?
redakte işini hangi program yapıyor?
redakte dediğin şey, değiştirme editleme gibi bir şey mi?
Redakte işini rootlu dosya yöneticisi, mesela ben xplore kullanıyorum

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Redmi
Note 8 Pro güncelleme önlemi
Bu öncelikle stok romda twrp ve root atmış şahıslar için daha önemli. Custom romlarda bulunanlar ve ya stok romda twrp ve root atmayanlar için önemli değil.
Bir çok hallerde telefon ayarlarında otomatik sistem güncellemelerini kapatsak da gece vakti bizden asılı olmadan telefon güncelleme yapıyor ve çektiğimiz tüm zahmet boşuna gidiyor. Kurduğumuz twrp ve root bozuluyor. Bazı hallerde ise telefon brick oluyor. Bu forumda böyle bir durum yaşanmıştı. Güncellemeni önlemek için telefonun Root lu olması şart. Bunun için sistem dosyasına gidip build.prop klasörünü redakte işini yapan uygulamalardan biri ile açıyoruz ve bu satırı (ro.build.version.incremental=V11.0.1.0.PGGMIXM) buluyoruz. Bu bizim sürüm versiyonunu bildiriyor. Bu satır böyle idi V11.0.1.0.PGGMIXM - böyle düzeltiyoruz V11.9.1.0.PGGMIXM
Sürümün versiyonunu yükseltiyoruz ki, telefon güncelleme aramasın. Bunu yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatıyoruz.
root browserden build.prop dosyasını bulmak için girdiğimiz aşamalar nedir? örneğin root>system>system root vs.

Üst Alt