Rehber Redmi Note 8 Pro Stok Fastboot Rom Yükleme

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Elinize sağlık

aarslan69

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
Redmi Note 8 P
Konular
0
Bu açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim.

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Rica ederim hocam.
Bir kaç soruda benden. İkinci alan ve bankacılık uygulamalarında sorun çıkıyormu deneyimleyebildinizmi.

Bilginiz varmı bilmiyorum ama Bildiğim kadarıyla Bu şekilde yazılım yüklediğiniz de garanti gidiyor. Yeniden global yüklemesi yaparsak garanti kısmı sorun olur mu.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Bir kaç soruda benden. İkinci alan ve bankacılık uygulamalarında sorun çıkıyormu deneyimleyebildinizmi.

Bilginiz varmı bilmiyorum ama Bildiğim kadarıyla Bu şekilde yazılım yüklediğiniz de garanti gidiyor. Yeniden global yüklemesi yaparsak garanti kısmı sorun olur mu.
Bu işlemi yapmak için bootloader kilidini açmak lazım hocam. Delta harici bildiğim kadarıyla garanti dışı kalıyor. İkinci alan da sorun olacağını sanmıyorum. Root olmadığı için bankacılık uygulamalarında sorun teşkil edecek bir şey yok.

Onur198789

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X4 PRO
Meslek
Özel güvenlik
Konular
1
Konu bugün bizatihi tarafımdan denenmiştir. Bilgisi ve deneyimlerinden faydalandığımız Zenex hocama da ayrıca teşekkür ederim.hiç bir zaman desteğini esirgememiştir. 1 aylık Note 8 Pro 6/64 cihazımıza Miui arama ve mesaj arayüzü olan Endonezya romu kurduk.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash 64 Bit aracını indirip açın.
Mi Flash 64 Bit
2 - Mi Flashı Pc ye yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Endonezya Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 - Mi Flash programını açıp " Select " butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza endonezya rom yüklenmiş olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat : Mi Flash programında Flash ALL seçeneğini seçmelisiniz

Sorumluluk size aittir. Konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Hocam telefon Türkiye GENPA garantili bl kilidi açarsam garanti iptal olur mu ve Endonezya rom da sıkıntı çalışmayan veya kasan bir şey var mı??? teşekkürler

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam telefon Türkiye GENPA garantili bl kilidi açarsam garanti iptal olur mu ve Endonezya rom da sıkıntı çalışmayan veya kasan bir şey var mı??? teşekkürler
Bootloader kilidini açmak cihazı garanti dışı bırakabilir hocam. Yükleme yaptığım cihaz yakın arkadaşımın telefonu. Bir sıkıntı olsa haber verirdi.

UnmoveD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazar
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
15
Endonezya romu kullaniyorum gayet başarılı ve şarj konusu ise muhteşem.

alperen0303

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FATİH
Cihazım
note 9s
Konular
2
Bootloader kilidini açmak cihazı garanti dışı bırakabilir hocam. Yükleme yaptığım cihaz yakın arkadaşımın telefonu. Bir sıkıntı olsa haber verirdi.
Öncelikle herkese hayırlı cumalar arkadaşlar bahsi geçen ve rom atılan cihaz tarafıma ait. Telefondan soğuyup telefonu satma derecesine geldiğim cihazı yeniden stabil hale getirip kullanmama vesile olan Nescafe656 kardeşime huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum :) Rom sorunsuz bir şekilde bütün işlevleriyle çalışıyor sadece dikkatli kullanıcıların farkedebileceği derecede kamera açıkken belli belirsizlik bir fluluk oluyor ama resim çekince kendisini toparlayıp sorunsuz gösteriyor. Ham android arayüzünü sevmeyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum... Herkese iyi forumlar emeği geçen Zenex hocama da ayrıca teşekkürler

Üst Alt