Rehber Redmi Note 8 Pro Stok Fastboot Rom Yükleme

ondskan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Konu bugün bizatihi tarafımdan denenmiştir. Bilgisi ve deneyimlerinden faydalandığımız Zenex hocama da ayrıca teşekkür ederim.hiç bir zaman desteğini esirgememiştir. 1 aylık Note 8 Pro 6/64 cihazımıza Miui arama ve mesaj arayüzü olan Endonezya romu kurduk.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır. Eğer açık değil ise aşağıdaki konuya bakınız. Açık ise şuanki konudan devam ediniz

Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Mtk Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Mtk driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mtk Driver

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash 64 Bit aracını indirip açın.
Mi Flash 64 Bit
2 - Mi Flashı Pc ye yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Endonezya Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 - Mi Flash programını açıp " Browse" butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza endonezya rom yüklenmiş olacaktır.

Dikkat : Mi Flash programında Flash ALL seçeneğini seçmelisiniz

Sorumluluk size aittir. Konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez
Hocam peki rom sonrası NFC calisiyormu . Boşuna romu flaslamiyalim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam yaptım fakat uygulama kurarken böyle bir durumla karşılaştım. Ekstra olarak bildirim panelinde bulunan uygulama kısa yollari içinde NFC bulunuyor basınca çalışmıyor ve
özelliklerde yok
Kardeşim Netflix sorun çıkarıyor sayfalardan en guncelini indirip yüklemen gerek GM sorun cikariyor

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
miui 12.5 den geri düşen var mı? Ben miu12.5 yükledikten sonra wipe atınca imei gitti..Şimdi bu surume geri düşüp denemek istiyorum sorun yasarmıyız ?

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
miui 12.5 den geri düşen var mı? Ben miu12.5 yükledikten sonra wipe atınca imei gitti..Şimdi bu surume geri düşüp denemek istiyorum sorun yasarmıyız ?

Eğer sıfırlama işlemini telefon menüsü içinden yaptıysanız imei gider. Nasıl bir sorun yaşamaktan bahsediyorsunuz?

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Eğer sıfırlama işlemini telefon menüsü içinden yaptıysanız imei gider. Nasıl bir sorun yaşamaktan bahsediyorsunuz?

Miui 12.5 yükledim sorun yoktu wipe data atınca şebeke gitti.Şimdi eski sürüme yüklerken telefon brick filan olur mu diye merak ettim.BL Kilidi açık normalde eski sürümlerde mtk işlemciden dolayı 50 kere wipe data yapmışımdır hiç birinde gitmemişti neden oldu anlamadım

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Miui 12.5 yükledim sorun yoktu wipe data atınca şebeke gitti.Şimdi eski sürüme yüklerken telefon brick filan olur mu diye merak ettim.BL Kilidi açık normalde eski sürümlerde mtk işlemciden dolayı 50 kere wipe data yapmışımdır hiç birinde gitmemişti neden oldu anlamadım

Twrp üzerinden yaptığınız işlemlerde normalde imei silinmez. Bl kilidi açık demişsiniz, twrp yüklü mü cihazda. Yüklü ise direk twrp üzerinden sıfırlama yapın ve romu o şekilde yükleyin. Temiz kurulum olacağı için hiçbir sorun olmadan yüklenir ve açılır. Twrp üzerinden tam yedek alarak yaparsanız bu işlemi bir sorun sonrasında kurtarma şansınız daha yüksek olacaktır.

burakkolutek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
red mi note 8
Konular
7
Konu bugün bizatihi tarafımdan denenmiştir. Bilgisi ve deneyimlerinden faydalandığımız Zenex hocama da ayrıca teşekkür ederim.hiç bir zaman desteğini esirgememiştir. 1 aylık Note 8 Pro 6/64 cihazımıza Miui arama ve mesaj arayüzü olan Endonezya romu kurduk.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır. Eğer açık değil ise aşağıdaki konuya bakınız. Açık ise şuanki konudan devam ediniz

Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Mtk Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Mtk driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mtk Driver

Mi Flash 64 Bit
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.

5 - Mi Flash programını açıp " Browse" butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza endonezya rom yüklenmiş olacaktır.

Sorumluluk size aittir. Konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Driver Yükleme ;

Mtk Driver

Mi Flash 64 Bit

Cok tesekkur ederim

Hasank1639

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Arkadaşlar şu mtk driver nasıl kurulabilir ya. Şu mtk 1.0.8 sürümünü kurunca masaüstüne bir klasör oluşturuyor. Sonra onları nasıl kurcam bir turlü yapamadım. Yardım edebilecek olursa cok mutlu olurum. Teşekkürler

vet_baha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAHADIR
Cihazım
redmi note8pro
Meslek
Veteriner Hekim
Konular
1
Merhabalar; başlıkta geçen romu geçen yıl nisanda yüklemiştim. maalesef ses kaydediciye güncelleme aldıktan sonra görüşme kayıtlarını dinleyemez oldum hata veriyor. Bu problemi çözebilen var mı acaba?

Ekli dosyalar

• IMG-20210826-WA0009.jpg
    IMG-20210826-WA0009.jpg
    115,3 KB · Görüntüleme: 11

josepht

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf torun
Cihazım
galaxy s3
Konular
0
Band 20 nin rom ile alakası yoktur hocam. Donanım olarak varsa vardır. Rom yüklemesi ile değişmez
Şuan note 8 pro global mıuı 12 ve android 11 kullanıyorum rehberde dediklerinizi yaparak olur mu root atmak istemiyorum ve bir türlü olmuyor neden

josepht

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf torun
Cihazım
galaxy s3
Konular
0
Üst Alt