Yardım Redmi Note 8 Pro Ekran ya da Panel hatası (Işık sızması)

evandro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Arkadaşlar merhaba; maalesef resimde görülen sıkıntılı telefon bana ait. Sabah aşırı yağmur vardı. Telefonu kesinlikle cebimden çıkarmadım. Ama yine ıslandı cebimde de olsa. Ekranın sağ alt köşesinde parlama var. Cihaz tamamen kapalı iken çekilmiştir fotoğraf. Cihaz açıkken ekranda atlama gibi yapıyor.
- Aklıma ilk; gelen telefon içine içine kaçan yağmur suyu bu hatayı veriyor. Sözde IPX68 sertifikası var.
- Küçük bir ihtimal de dün gece yaptığım rom değişikliğinden dolayı bu hata oluştu. Globalden Endonezya romuna geçmiştim.
Sizce bu daha büyük sıkıntı yapar mı; düzelir mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kur.Yzb

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Xiaomi
Konular
10
Arkadaşlar merhaba; maalesef resimde görülen sıkıntılı telefon bana ait. Sabah aşırı yağmur vardı. Telefonu kesinlikle cebimden çıkarmadım. Ama yine ıslandı cebimde de olsa. Ekranın sağ alt köşesinde parlama var. Cihaz tamamen kapalı iken çekilmiştir fotoğraf. Cihaz açıkken ekranda atlama gibi yapıyor.
- Aklıma ilk; gelen telefon içine içine kaçan yağmur suyu bu hatayı veriyor. Sözde IPX68 sertifikası var.
- Küçük bir ihtimal de dün gece yaptığım rom değişikliğinden dolayı bu hata oluştu. Globalden Endonezya romuna geçmiştim.
Sizce bu daha büyük sıkıntı yapar mı; düzelir mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam ben telefonu çok ıslattım kar da yağmurda ama böyle bir sorun olmadı rom değiştirincede olacağını zannetmiyorum Ancak cebinizde telefon kasıldıysa kasa bırakır o şekilde su damlaları sorun yapmış olabilir.

Oyla:

evandro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
montun bol cebinde duruyordu, kasılma gibi birşey olması çok zor. aradan geçen 3-4 saat sonrasına resimdeki görüntü kayboldu. acaba düzeldi mi diye mi umut açtım telefonu. fakat durum vahim. panel arasında resmen görüntü efekti gibi baloncuklar var. eve gidince pirincin içine yatırcam. inşaalah düzelir

Oyla:
Üst Alt