Haber Redmi Note 8 Pro - Brick Sorunu Hakkında(Çözüm), Geliştirici ve Kullanıcı Atağı..

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki Redmi Note 8 Pro bu yılın en çok satan cihazlarından bir tanesi ve hâlâ daha satılıyor. Fiyat/Performans anlamında iyi bir cihaz olması başlıca sebebi. Hatta öyle birşey ki bir kaç ay önce Xiaomi firması, XDA ekibinin isteği ve desteği üzerine Redmi Note 8 Pro'ya Rom ve Twrp geliştirilsin diye Hindistan ve diğer ülkelerden bazı geliştiriciler olmak üzere 10 kişi'ye Redmi Note 8 Pro hediye etti, evet yanlış duymadınız, telefona Rom ve Twrp gibi yazılımler çıksın kullanıcılar Mediatek işlemcili bu cihazda Twrp ve Rom'lardan mahrum kalmasın diye 10 yabancı geliştirici'ye ücretsiz şekilde Redmi Note 8 Pro gönderdi. (bknz. )

Ama bir sorun var ki birçok kişinin belası oldu bu durum. Bu sorun maalesef ki cihazın Brick duruma düşme durumu, cihazın MTK işlemcisinde kaynaklı sanırsam bu sorun. Twrp veya Rom, Root işlemlerin de maalesef ki Brick duruma düşme imkanı oluyor. Xiaomi.Eu ekibi bu sorundan dolayı şimdilik desteğini kestiğini ve bir süre Note 8 Pro'ya Rom yayınlamayacağını duyurmuştu (bknz. eu desteğini kesti). Telefon Brick duruma düştüğünde ise mecburen SP Flash Tool ile Rom yüklemek lazım, lakin SP Flash Tool ile Rom yükleyebilmek için ise Mi Yetkili Hesabı lazım(gerekmiyor artık) yetkili hesap da ücretli, dolayısı ile geliştiricilerin elinden birşey gelmiyor ve kullanıcıların cihazlarını Brick etmelerinden korktuğu için cihaza geliştirme yapmakta çekiniyorlar, kullanıcılar da yetkili hesap bulmakta zorlandıkları veya bulsalar da belli miktar ücret ödeyecekleri için, çıkan bazı TWRP ve ROM'ları yüklemekten kaçınıyor ve ROOT yapmaktan korkuyorlar.
17 Aralıkta yani dün itibariyle, yabancı geliştiriciler ve official grup sahipleri bu duruma el atmak istediler ve Twitter'dan, Xiaomi Resmi Hesaplarını da etiketleyerek #Note8ProBrick hashtag'i ile yazılar/şikayetler paylaştılar ve birçok Redmi Note 8 Pro kullanıcısı bu hashtag'lere destek oldu. Xiaomi'den istedikleri ise en azından SP Flash Tool'da Yazılım yüklerken, Yetkili Hesap olayını kaldırmaları veya Brick duruma bir çözüm bulmaları. Yabancı haber sitelerinde bu konu haber oldu.(bknz. ) Bu durumu çözmenin en kolay ve açık yolu, Yetkili Mi hesabı gerektirmeyen bir SP Flash Tool sürümü sağlamaktır. Xiaomi henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Umarım çok zaman almayacak. Bu arada Twitter'da #Note8ProBrick etiketini takip etmeye devam edebilir ve destek olabilirsiniz. Umarım Xiaomi, Redmi Note 8 Pro kullanıcılarının ve geliştiricilerin sesini duyar ve bu duruma bir çözüm bulur.

Redmi Note 8 Pro, Brick ve Bootloop hakkında daha detaylı bilgi için bu konuyu okuyunuz..

Bu haberleri okumakta geç kalmış ve Brick duruma düştüyseniz konuya bakabilirsiniz

[YENİ] REDMİ NOTE 8 PRO BRİCK'TEN KURTARMA REHBER KONULARI

Konu ile ilgili Twitter'dan ve diğer kaynaklardan ekran görüntüleri;

Not: Son durum nedir?
Artık yeni bir yöntem çıktı. Ücretsiz bir şekilde onarım yapılabiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

UnmoveD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazar
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
15
Umarım işe yarar.

nadir3391

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir
Cihazım
İPHONE 11
Meslek
Öğretmen
Konular
1
hiç ihtiyacım yok bu twrp işlerine.

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Yetkili hesap işi zaten baştan aşağı saçmalık. Bi salmadılar insanlar parasını verip alıyor zaten istediklerinde yapamaz hale geldiler

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Telefonun ölmemesini, development ın ilerlemesi için yetkili hesabı kaldırmak zorundalar. İlk olarak bunu koymaları hata.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Telefonun ölmemesini, development ın ilerlemesi için yetkili hesabı kaldırmak zorundalar. İlk olarak bunu koymaları hata.
Telefon ölecek ki, arkadan gelen bir sürü yeni telefona pazar açılsın... ;) işlemci gücüne ihtiyaç yoksa, sırf pro diye alınmaz bu telefon...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
İyi haber şu ki vu forumda kullanıcıların cihazları çöp olmasın diye uğraşan bir Zenex var :)

Kötü haber ise kullanıcılar cihazlarınızdan sağda solda sokak tamircilerinde kurcalatmadan göndermiyorlar :(

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
İyi haber şu ki vu forumda kullanıcıların cihazları çöp olmasın diye uğraşan bir Zenex var :)

Kötü haber ise kullanıcılar cihazlarınızdan sağda solda sokak tamircilerinde kurcalatmadan göndermiyorlar :(
Önce adam iyice mıncıklayacak bozacak sonra telefon sahibine iade edilecek. Sonra bu aşamada Zenex devreye girecek. Hurdalarla uğraş hüseyin Hocam :D

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Önce adam iyice mıncıklayacak bozacak sonra telefon sahibine iade edilecek. Sonra bu aşamada Zenex devreye girecek. Hurdalarla uğraş hüseyin Hocam :D
Kaç tane cihaz mıncıklanmaktan hurda oluyor bir bilseniz hocam. Adam alıyor 1 hafta 2 hafta oyalıyor, yetkili hesabım yok deyip iade ediyor. Ya kardeşim yetkili hesabın yoksa havadan vahiy gelecek değil bu hesap neden tamire alıyorsun, tamam aldın, neden 2 hafta bekletiyorsun?

Üst Alt