Yardım Redmi Note 8 Pro Aşırı Isınma

Fury23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Öncelikle merhaba,
Redmi Note 8 Pro 128GB 8GB Ram modelini kullanıyorum, cihazım yurtdışı ve endonezya(begonia) MIUI 12.5.2 sürümü kurulu. Bu modelde ısınmanın bi çok kişide bir sorun olduğunu biliyorum fakat benim cihazım diğer kişilere görede aşırı fazla ısınıyor. Hatta çoğu zaman aşırı ısınma uyarısı alıyorum. Oyunları geçtim daha navigasyona bakarken bile çok ısınıyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Fury23, Isınmayan farklı bir roma geçiş yapabilirsiniz...

Hangi rom derseniz cihaz ana bölümden rom konularına bir göz atın...

Skasakci1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
14
Öncelikle merhaba,
Redmi Note 8 Pro 128GB 8GB Ram modelini kullanıyorum, cihazım yurtdışı ve endonezya(begonia) MIUI 12.5.2 sürümü kurulu. Bu modelde ısınmanın bi çok kişide bir sorun olduğunu biliyorum fakat benim cihazım diğer kişilere görede aşırı fazla ısınıyor. Hatta çoğu zaman aşırı ısınma uyarısı alıyorum. Oyunları geçtim daha navigasyona bakarken bile çok ısınıyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
EEA romuna geçmenizi tavsiye ederim akıcı ve fazla ısınma yok

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
Öncelikle merhaba,

Malesef Android 11 kurulu tüm stok romlarımız ısınma sorunu yaşıyor. Bir tek çin romunda buna rastlamadım. Sanırım adaptasyon sorunları var. Bootloader kilidiniz açık ise Miflash ile Android 10 sürümlerine dönebilirsiniz.

Fury23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EEA romuna geçmenizi tavsiye ederim akıcı ve fazla ısınma yok
EEA rom bildiğim kadarıyla stok rom oluyor ve onda çağrı kaydetme özelliğinin olmaması benim için büyük eksiklik. Ayrıyaten kişiler, mrsajlar uygulaması google'a ait olduğu için pek hoşuma gitmiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Malesef Android 11 kurulu tüm stok romlarımız ısınma sorunu yaşıyor. Bir tek çin romunda buna rastlamadım. Sanırım adaptasyon sorunları var. Bootloader kilidiniz açık ise Miflash ile Android 10 sürümlerine dönebilirsiniz.
Bootloader kilidim açık, fakat android 11'i düşürmek istemiyorum özellikler çok cazip edici.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
Android 10 sürümünde de aynı ısınma sorunu vardı, kullandığım rom sebepli olabilir mi?

Android 10 romlarda böyle bir ısınma sorunu yaşamadım. Kullandığınız uygulamalar kaynaklı olabilir, yada mevsimsel olarak sıcak bölgede iseniz olabilir. Daha ötesi donanımsal bir sorun var demektir.

sefas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
7
Isınma sorunu bende de vardı sıfır kurulum ile çözüldü

Fury23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
EEA rom kurup birde öyle bakacağım, en kötü ihtimalle android 10'a geçerim. Şuan evde olmamam dolayısıyla akşama yapacağım işlemi. Sonuçları burada paylaşırım. Teşekkürler.

Üst Alt