Soru Redmi note 8 Miui Sürüm Düşürme

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
iyi günler.. Malum başlıkdaki konu miui sürüm düşürmede nelere dikkat etmeliyiz neler yapmaliyiz burdan paylaşalım lütfen, BL kilidi açıyoruz buraya kadar tamam açtıkdan sonra hangi flashlama araci kullanilacak siz hangilerini kullandiniz a dan z ye onlari paylassak burads?evet bir çok konu var miui romlar yükleme için ama redmi note 8 sürüm düşürme olayi başlık altinda pek yok genel olarak miui düşürme konulari var, bakin redmi note 8 farkli, bu cihazin birisini ben çöp yaptim sürüm düşürüyorum derken o yüzden kim hangi araclarla nelerle yaptıysa buradan paylasirsak sevinirim..şimdiden teşekkürler herkese

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146

Burdan Hem fastboot romu tgz uzantılı hem mi flash uygulamayı indiriyoruz. Bilgisayarınıza tüm driverları yüklüyoruz kuruyoruz. Rom indirdikten sonra romu çıkartın Çıkan rom klasörünü C diske taşıyın Ve cihazı Fastboot moduna alın ve Mi flash i açın C diskteki romunuzu seçin ve Mi flash en altta Clear All seçin ve cihazı pc ye bağlayın Mi flash yıkarda sağ köşede Refresh var basın cihazı görecektir Tekrar altı kontröl edin Clear All seçili olsun. (LOCK) Seçmeyin. Ve flashe basın işlem bittikten sonra cihazınız açılacaktır

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu linkten kontrolü yapın, sürüm düşürmede bir sıkın tı yok ise sürüm düşürebilirsiniz...

Bu linkte anlattığım yöntem ile BL kapatma olayı olmadığı için brick vs durumları olmaz.

Bu her iki linkte hemen hemen cihazdan cihaza değişmeyen yöntemdir...

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Arb 1 var sıkıntı yok :)

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
iyi günler.. Malum başlıkdaki konu miui sürüm düşürmede nelere dikkat etmeliyiz neler yapmaliyiz burdan paylaşalım lütfen, BL kilidi açıyoruz buraya kadar tamam açtıkdan sonra hangi flashlama araci kullanilacak siz hangilerini kullandiniz a dan z ye onlari paylassak burads?evet bir çok konu var miui romlar yükleme için ama redmi note 8 sürüm düşürme olayi başlık altinda pek yok genel olarak miui düşürme konulari var, bakin redmi note 8 farkli, bu cihazin birisini ben çöp yaptim sürüm düşürüyorum derken o yüzden kim hangi araclarla nelerle yaptıysa buradan paylasirsak sevinirim..şimdiden teşekkürler herkese
Arb kilidine dikkat et 4se düşüremessin ve twrp yüklerken yanlış yapmamaya dikkat ve dm verity devre dışı bırak yoksa sistem hasarlı diye bir hata alirsin

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Arb kilidine dikkat et 4se düşüremessin ve twrp yüklerken yanlış yapmamaya dikkat ve dm verity devre dışı bırak yoksa sistem hasarlı diye bir hata alirsin
Öncelikle tüm arkadaslara tesekkur ederim yardımlar icin kilidimin acilmasina 5 gün kaldi hemen islemlere başlayacağım, indirdigim tgz uzantılı dosyayi mi flash programi ile flashlarim diyorum, arb 1 çıkıyor, daha onceki cihazimda dediklerinizi yasadim flashlarken hata aldim ve eski cihazimi çöp etmiştim işte korkum ondan, twrp falan yuklemeyecektim fasbottan direk fastboot room flashlayacaktim olmaz mi? Twrp vs islemler mi lazim? Birde Dm verity onu bilemedim?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Öncelikle tüm arkadaslara tesekkur ederim yardımlar icin kilidimin acilmasina 5 gün kaldi hemen islemlere başlayacağım, indirdigim tgz uzantılı dosyayi mi flash programi ile flashlarim diyorum, arb 1 çıkıyor, daha onceki cihazimda dediklerinizi yasadim flashlarken hata aldim ve eski cihazimi çöp etmiştim işte korkum ondan, twrp falan yuklemeyecektim fasbottan direk fastboot room flashlayacaktim olmaz mi? Twrp vs islemler mi lazim? Birde Dm verity onu bilemedim?
Twrp ve dm veritiye hiç ihtiyaç yok sadece sürüm düşürmek istiyorsanız bunlara gerek yok

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Twrp ve dm veritiye hiç ihtiyaç yok sadece sürüm düşürmek istiyorsanız bunlara gerek yok
Aynen hocam sadece sürüm düşüreceğim, mi flash tool ile umarim bu sefer hata almadan islemi hallederim sayelerinizde teli sabah beri elime almıyorum doğru düzgün ona ragmen %75 lere geldi sarj ya

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Aynen hocam sadece sürüm düşüreceğim, mi flash tool ile umarim bu sefer hata almadan islemi hallederim sayelerinizde teli sabah beri elime almıyorum doğru düzgün ona ragmen %75 lere geldi sarj ya
Bl kilit açıldıktan sonra haberleşin yardımcı olurum

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Bl kilidini açmana gerek yok bu programla geciş yapabilirsin konuyu dikkatlice oku hata yapma Rehber - XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme Resimli Anlatım

Üst Alt